Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik a legjobb emelt töri...

Melyik a legjobb emelt töri érettségi felkészítő? Magister Universitas, Rubicon vagy esetleg a Töri Suli?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem emelt történelemből és szeretném megtalálni a legjobb felkészítőt. Már nem járok iskolába ezért választottam ezt az opciót.

90% a cél, ezért nem szeretnék most mellé lőni a választásnál.

Kinek mi a véleménye az említett felkészítőkről?



2023. márc. 11. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
18%

Rubicon jó, én ott voltam. :)

Magisterről nagyon rosszakat hallottam. A véleményeket is megmásítják a Facebookon.

2023. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Rubicon inkább középszintre jó, hasonló videóanyagokat legalább olyan jó minőségben találsz YouTube-on is. Az írásbeli tételei sem átfogóan szerintem, nem ajánlom. A töri suli szóbeli anyaga kifejezetten jó, arra megéri befektetni. Az írásbeli anyagának egész jó a szisztematikája, de az már nem éri meg. Tulajdonképpen kiválogat feladatokat a korábbi érettséikből, majd kijavítja, de ezt tulajdonképpen te is meg tudod magadtól oldani. Az esszéknél úgy vettem észre, hogy nem tesz bele túl sok energiát a javításba a tanárnő. Illetve előfordult, hogy az egyik esszénél csak pár pontot vesztettem, de úgy kommentálta, hogy “neked ez nagyon nem megy”


Könyvekből jobban megéri tanulni, nekem ez a tapasztalatom

2023. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
36%

Mindenképpen a Magister Universitas!


Én a 2021/2022-es tanévben érettségiztem. A Magister-hez jártam emelt történelem előkészítőre, az Apáczai gimnáziumba (Papnövelde u. 4-6.), Budapesten. Én nagyon szerettem. A tanár szuper volt, én kedveltem, mivel nagyon segítőkész volt és iszonyúan jól megértette a csoporttal a történelmet. Az összes órára rendszeresen felkészült, diát is kivetített és végig folyamatosan haladtunk az anyaggal.

Végül sikeresen 5-ös lett az emelt történelem érettségim.

Emellett volt lehetőség próbaérettségit is írni, többször is!

Szeptember végétől egészen április közepéig tartott a kurzus (lehet tanévenként 1-2 hét az eltérés).


Az órák általában 180 percesek voltak, 2x 90 perces felosztással fél órás szünettel. Hétközben (kedd és péntek volt asszem) késő délután vannak az órák, de én szombatiakra jelentkeztem ami reggel 10 órától 13:30-ig tartottak.


Én nagyon ajánlom a Magister Universitast!!!

ne halgassál az 1. válaszolóra!! Ő csak hallotta. Én pedig oda jártam.

2023. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!