Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kresz vizsgán hogy lehet...

Kresz vizsgán hogy lehet sikeresen átmenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy 2x próbáltam meg eddig a kresz vizsgát, előszőr 63, másodszor 64 pontom lett. Rengeteget tanultam, szó szerint betanultam az egész könyvet és mindent megértettem belőle, az elméletet 150% betanultam szinte, ami a könyvben volt. Ehhez képest mindig 1-2 ponton múlik az átmenetel, alig engednek át bárkit. Ott sorra láttam, hogy mindenki citromba-harapott fejjel megy ki, hogy nem sikerült. Olyanokat kérdeznek, ami se az online kurzusban, de még a könyvben sem volt benne. Hogy lehet sikeresen levizsgázni?



2023. nov. 9. 10:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nme más írta meg helyettem, de azért jó látni a feltételezést, hogy csak azért, mert én átmentem anno, te meg nem, és emiatt most kicsit keserű a szájízed, már biztosan más írta meg (hogy? El tudod mondani, hogy szerinted hogy néz ki egy ilyen? Kresz vizsgát már nem kell még egyszer írnom - ami szerintem gyász, én tíz éve tettem le a jogsit, most újítottam meg, és azon kívül, hogy rámnézett a doki, hogy élek-e, semmit nem kellett bizonyítanom. Se azt, hogy még mindig tudom, se azt, hogy a változtatásokkal (mert azóta volt pár) tisztában lennék, se azt, hogy a gyakorlatom megvan. Mert mi van, ha letettem 10 éve, de nem vezettem azóta?)

Tök jó, hogy egy válasz alapján ennyire kiismertél, szerintem hanyagold a kreszt, mondanám, hogy tanulj pszichológusnak, hiszen kiváló emberismereted van, de igazából tanulnod sem kell, olyan tökéletesen leírtad, milyen vagyok, sőt, még a vezetési, közlekedési stílusom is olyan tűpontosan sikerült belőni, hogy szerintem azonnal, vizsgák és egyetemre járás nélkül meg kellene neked ítélni a pszichológia MA diplomát.


Leírom, én hogy mentem át a Kresz-vizsgán anno, hogy valami hasznos választ adjak (bár ezt pont nem róttad fel nekem, viszont újra elolvasva nem érzem azt, hogy hasznos lett volna számodra a válaszom). Egyrészt kiskorom óta (kb 4 éves kor) egyedül közlekedtem gyalog, aztán amint megtanultam biciklizni, azzal is. Így hozzád képest előnyben voltam, hiszen a táblákat, jobbkéz szabályt, stb. ismertem, mert a saját szememmel láttam, hogy működik.

Viszont, még emellé is rengeteget gyakoroltam. Nálam a hibrid rendszer jtászott, mármint, mikor én vizsgáztam. Meg kellett vennem egy könyvet, egy teszkönyvet, és utóbbihoz járt egy gyakorló CD is. Amíg azon nem lett minden próbálkozásom aznap max pontos, vagy esetleg egy pont mínuszos, addig nem mentem vizsgázni. Ha ez korrupció, akkor korrupt vagyok.


Mondanám, hogy sok sikert kívánok, de igazából ettől a korrupt országtól jobban csak egy dologtól tudok sugárban hányni: a polgáraitól, akik mindenki másra kivetítik a saját hozzáálláásukat.

Megvesztegetni amúgy a forgalmi vizsgán szokás. Gondoltam, szólok előre.

nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21-essel nagyon egyetértek.

A fene megette azt a fiatalt, aki úgy kezd neki az A, B vagy pláne C kat. jogsi KRESZ-tanfolyamának, hogy nincs egy alapszintű közlekedési ismerete, amit gyalogosként ill. kerékpárosként szedett föl addigi életében. És egy alapszintű közlekedési rutinja is, amit a gyalogos és kerékpáros közlekedés rendszeres gyakorlásával szerzett meg.

nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!