Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy tudnék abból élni hogy...

Hogy tudnék abból élni hogy utazgatok a világba?

Figyelt kérdés

Nem tudom ,hogy jó-e a kategóriaválasztás ,de nézzétek el ha nem!

Jővőre el kéne döntenem ,hogy minek akarok továbbtanulni.De igazából nem érdekel semmi.Azaz ,hogy épp az a helyzet ,hogy minden érdekel ,és nem akarok leragadni egyvalaminél pl:történelem,földrajz stb...

Úgy tudnám magam elképzelni ,hogy elutazok mindenhova ,mindent megnézek ,megtanulok amit csak lehet ,új embereket ,új kultúrákat ismerek meg stb...! És esetleg még fizetnek is érte!

Arra gondoltam ,hogy elmegyek olajmérnöknek egy tengeri fúróplatformra ,és keresek majd milliókat,eddig okés is ,de ha lenne most xy millióm csak arra költeném ,hogy utazzak (na meg lányokra:)

Ezért az lenne a jó ha ebből is élnék.

Nem tudom ,hogy van-e realitása a dolognak ,De minden értelmes választ nagyon megköszönök!



2012. máj. 3. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól hogy valami tisztességes munkát csinálsz még nem kell hogy csőlátásod legyen és röghöz legyél kötve. :)


Egy ilyen jut eszembe, a drogfutárkodás, de nem hinném hogy valami venezuelai vagy ecuadori börtönt akarnál nézegetni belülről..

2012. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát én holtbiztos, hogy nem érettségi után vágnék bele egy ilyen utazgatásba,hanem leraknék valami idegenforgalom-turizmus-idegenvezető típusú képzést(lehetőleg olyant, ami angol nyelvű diplomát, vagy legalább betétlapot is ad),aztán utána mennék ki.


De amúgy milliókat fizető álomállást egy papírokkal,diplomákkal,végzettségekkel nem rendelkező kezdőnek egyetlen cég se fog fizetni.Szóval gyakorlatod valami legyen,ha mástnem, egy igazolt iskolai gyakorlat vagy önkéntesként végzett dolog(az mondjuk amúgyse érdekel senkit,hogy kaptál-e pénzt a korábbi helyeken,ahol dolgoztál...)...a gyakorlat léte viszont fontos...

2012. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"elmegyek olajmérnöknek egy tengeri fúróplatformra ,és keresek majd milliókat"

--> mintha az olyan egyszerű lenne. :)


Sajnos ez nem így megy. Persze, szerintem mindenki így képzeli az életét még gyerekként (látszik, hogy te is nagyon kis fiatal vagy még, ami nem baj, hanem aranyos!), de majd rájössz, hogy 1. nagyon nehéz munkát találni, még jó végzettséggel is, nem te válogatsz, 2. senki nem fog neked azért fizetni, hogy csak utazgass a világban, és jól érezd magad. Főleg nem milliókat.

Ha az utazás maga a fontos, akkor persze vannak olyan szakmák, amikben sokat kell utazni, de az sem a buliról meg nyaralásról szól ám!

Kicsit gyerekes még az elképzelésed, de nem baj, ennek így kell lennie.

Mindenesetre a szakmaválasztásnál ne a "milliók utazgatással" legyen a szempont, mert akkor nem nagyon fogsz tudni hol tovább tanulni.

Sajnálom, ha ez illúzióromboló volt most, de én is átestem ezen a csalódáson, meg szerintem kb. mindenki. :(

Na, de, hátha neked pont sikerül. :)

2012. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 DannyZuko ***** válasza:
100%
elmehetnél pl légiutaskísérőnek, ha tudsz pár nyelvet frankón. na azok utaznak a világban sokat és napokig maradnak egy másik kontinensen.
2012. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A 10:24-es válaszolóhoz csatlakozva: aranyos, igazi kamasz vagy - nem fél-, inkább még háromnegyed lábbal a gyerekkorban. Még erre vallanak az álmaid.


Olajmérnöknek lenni, fúróplatformra elszegődni: hát, iszonyú kemény az. Elsősorban is: nem árt hozzá a szakirányú diploma és az előgyakorlat, szárazföldön. Az olajbányászat ott sem gyerekjáték. Aztán a fúróplatform? Az aztán a kemény világ! (De aki stabil idegrendszerű, stressz-tűrő ember, annak kitűnő iskola. Bírni kell hozzá a fegyelmet és bezártságot, kezelni kell tudni a konfliktusokat, tűrni a monotóniát - aztán még szakmailag is a csúcs körül kell lenni - tehát nem adják ingyen a helyet és a kiemelkedő fizetést).


Utazgatni mindenütt a világban, és megélni belőle? Sokaknak volna vágya, de keveseknél teljesül. Ha szabadúszó ("free lancer") újságíró lennél, próbálkozhatnál azzal, hogy más és más ok miatt érdekes, veszélyes területről igyekezz tudósítani - lapokat, tv-csatornákat, - állandó versenyt futva az idővel, megharcolva a konkurenciával. Az is kemény..legtöbben ki is dőlnek - és ahhoz is szakmai tanulmányok kellenek.

Ahhoz, hogy idegenforgalmi szakember légy, szintén tanulni kell - nyelveket is, sőt lehetőleg minél nagyobb számban.


Hát...visszakanyarodtunk a kályhához. Tanulni kell. Sokat, és lehetőleg kitartóan. Öt egyetemi év alatt, ha arra adod a fejed, még rengeteget érsz majd: álmodozó, tervezgető kamaszból fiatalemberré...és ha úgy alakul, usgyi!, ki a világba: felnőtt-szemlélettel, diplomával.

A legjobbakat kívánom neked.

2012. máj. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha az utazgatás a fontos, akkor szerintem egy lehetőség maradt számodra: ez pedig az idegenvezetés.Ez persze felelősség,de közben rengeteg helyre eljuthatsz.De itt egy ideig mindenből fel kell készülni ismeretekkel(mikor épült,ki építette, milyen céllal,mi a története, ki járt ott híres ember,...stb.) és cuccokkal egyaránt.És akkor is menned kell, ha épp tegnap(értsd: előző nap) jöttél haza a világ másik tájáról,és nem számít,senkit nem érdekel,ha fáradt vagy,mert a csoport ég a vágytól,hogy egy új helyet ismerjen meg,ők pihentek, jó esetben még rá is készültek az útra és tőled is -sőt tőled fokozottan!- ugyanezt várják.


A volt főnököm és én is ugyanezt csináltuk bő 10 évig,aztán ő belefásult abba,hogy tegnap megjött San Franciscóból, ma meg már Marokkóba kell holtfáradtan mennie,és csak annyi ideje van itthon,hogy alszik 1-2 órát(azért csak annyit,mert többre nincs idő,különben keresnek a csoport élére mást vezetőnek),aztán mennie kell megint.Ő annyira belefásult ebbe a mókuskerékbe,hogy öngyilkos is lett.


A másik dolog: ez nem az a munkahely,ahol 8-kor(vagy épp fél 8-kor) elindul a munkaidő,aztán 4-kor(16:00) meg vége van. Én jártam olyan úton is,ahol egész éjszaka utaztunk egy buszon,ülő helyzetben aludva -majdnem lehetetlen,igazán kimerültnek kell lenni hozzá,hogy bírj úgy aludni-mígnem reggelre elértük Athént.Ott utána a csoportnak még csak azt a látszatot se szabad keltened,hogy az idegenvezető fáradt,mert bizony abban a pillanatban elvágtad magad.Minden csoportban vannak nagyszájú nők és nagyhangú férfiak,akik bizony hamar "bemószerolnak",az utazási irodánál(vagy ha magánzó vagy,hamar rosszhíredet keltik),hogy X.Y.-nal ne utazzanak, mert hülyeségeket beszél, rosszul tájékozódik vagy akármi.Bele tudnak az ilyenek kötni mindenbe.


Én épp Görögországban jártam így egy Tamás nevezetű egyénnel, aki olvasott a helyről valamit, voltak infói(persze régi magyar nyelvű könyvből, még az előző rendszerből,a rendszerváltás előttről, átkosból),csak éppen idejétmúltak voltak, és nem győztem cáfolni,érvelni a saját igazam mellett- tényekkel.


Szóval az idegenvezetés nagyon nem csak abból áll,hogy amikor kedvem szottyan,akkor repülőre pattanok, vagy épp buszra.


A stewardess(légiutás-kísérő) munkára ugyanez igaz.Ott is menned kell,ha esik,ha hó van,ha fúj.Akkor is menni kell,ha az adott országban 40 fok van és gyűlölöd a forróságot.Akkor is menni kell,ha fáj a fejed,ha megy a hasad,stb.

2012. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek is köszönöm a válaszokat,és meglepődtem ,hogy tényleg értelmes válaszok érkeztek :) ahogy észre vettem ez eléggé ritka a GYK-án.

Egyébként csak elméletbe kérdeztem csak eljátszottam a gondolattal ,hogy hátha van ennek egy kitaposott útja.

De egyébként tisztába vagyok azzal ,hogy tanulni kell nagyon nagyon sokat de ezt igazából nem bánom a tudásból még tudtommal senki nem szenvedett hátrányt,úgy hogy ezzel nincs gond.

Az olajmérnökségről: elhelyezkedni nagyon könnyű mert hiányszakma Európában és az USA-ban is .M.O. a miskolci egyetemen van ilyen szak bejutni sem olyan nehéz(relatív)

tudtommal csak benn maradni ami nehéz,mint a mérnöki szakoknál ált.-ba.

Fúrótoronyra sem relatíve nehéz bejutni ha olajmérnök vagy 3-5 év szárazföldi gyakorlat után.

Ez nagyrészt azért van nem divat ez a szakma

mert hogy a fosszílis energiahordózók a multé (még több száz évre van elegendő mennyiség, rengeteg a feltáratlan olajmező pl:a sarkoknál) manapság a zöld menő.

A másik meg amiért hiány van és ofúrótoronyra sem nehéz bejutni ha olajmérnök az ember mert:

Ha szárazföldön vagy akkor is kb:50-60%-ba terepen dolgozol -20vagy plusz 40 C fokban napi 10-12 órát ált.-ba 2 héten keresztül(aztán 2 hét pihi) és gondolom az ember nem azér megy mérnöknek megakarfagyni vagy megakar sülni .

És még M.O. is tudtommal kb:500 E ft a kezdő havi fizu ,USA-ba100 E dollár évente

Olaj fúrótoronyra menni meg életveszélyes és a legtöbb ember begolyózna a tengeren 2-3 hét alatt ezért nem igen mennek oda az emberek (ha van más választásuk) .

De például ha elmész pakiszténba egy évre a 60 misi a minimum amit megkapsz (csak lehet ,hogy elrabolnak ,volt rá már példa)

Szóval olajmérnökként a pénz az nem akadály,csak kb ennyi erővel elmehetnék a francia idegen légióba is csak ott az ötödét nem fizetik!

Bocsánat ha hosszúra ,és helyenként értelmezhetettlennek sikerült!

2012. máj. 3. 11:32
 8/14 A kérdező kommentje:

Na szép még bocsánatot se tudok kérni értelmesen .

ÉRTELMEZHETETLENRE SIKERÜLT

2012. máj. 3. 11:39
 9/14 anonim ***** válasza:

10:50-es vagyok:


Azannyakrausz! (elismerően mondom!) Megerősítetted a magadról adott képet: aranyosan kamaszos vagy, de helyén is van az eszed. Amit az olajmérnökségről - nagy részletgazdaqgsággal - írtál, reális és pontos, tehát nem csak álmokat szőni tudsz, hanem ésszerűen és szigorúan látni is. Igen: egészen különleges pálya, de speciális készségek is szükségesek hozzá (az pedig, hogy itt-ott el is rabolhatják az olajmérnök-embert az olajtulajdonos gonoszok, csak hab a tortán:D Ha megússza az ember, mesélheti az unokáinak.)


Tudod, mit véltem kicsengeni a válaszkommentedből? Azt, hogy az olajipar neked "nem közömbös". És igen: van varázsa..sokoldalú életet, lehetőségeket is kínál, ha valaki elkötelezett - és TUD. Te pedig, úgy látom, alkalmas vagy elköteleződésre és tanulásra, majd pedig: tudásra. El tudlak képzelni olajmérnöki minőségben. Tényleg: mi lenne akkor, ha érettségi után..irány a Miskolci Nehézipari Egyetem? Azt hiszem, idegenvezetőnek, stewardnak, újságíró-hiénának lenni nem épp a te terrénumod: belőled jó műszaki válna. Egyet azért ígérj meg, jó? Azt, hogy diplomával a zsebedben, több éves szárazföldi gyakorlattal, egyebekkel, nem felejtesz el "álmodni" sem...és negyven éves Mérnök Úr korodban is megmaradsz kicsikét kamasznak - mert úgy teljes az élet.

Légy sikeres!

2012. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És mindenkinek viszont kívánom a jókat!

Viszont mindenkinek üzenem aki már nem mer álmodni ,hogy szerintem két féle ember van !

Sikeres,Nem sikeres És a nagyszerű az hogy szerintem egy azaz két dolog a különbség a kettő között 1.Kitartás

2.kicsit összefügg az előzővel: a sikeres még 40-50 évesen mer álmodni (persze nem csak úgy a levegőbe)

De szerintem az ember szinte mindent elérhet ha nagyon akarja és nem adja fel!

Persze a "sikeres ember" szerintem nem az aki mondjuk keres havi 2-3 milliót de,igazi emberi kapcsolatai,szerelme,aki szereti,barátja meg nincs!És költheti a pénzét kurv@ara,drogra,meg piára.

A siker : AZ EGYENSÚLLY,családban munkában,de legfőképpen a tiszta lelkiismeret hogy nem mások véréből van a sportkocsid ( Mondjuk ma ezt elég nehéz elérni)

És miden jót kívánok minden ilyen jó szándékú embernek mint amilyenek vagytok! :)

2012. máj. 3. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!