Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan autósiskola ahol...

Van olyan autósiskola ahol speciális, diszlexiásoknak való módszerekkel oktatnak? (Budapesten)

Figyelt kérdés
Találtam egyet,de az nagyon messze van tőlünk. Ja,és ne oltsatok le hogy miért akar egy diszlexiás jogsit. Több éve várok rá hogy letehessem a jogsit,nagyon eltökélt vagyok.Fontos lenne kérlek válaszoljatok!
2012. júl. 16. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert egy rendes autósiskolában nem tudod megcsinálni? Tudni kell hozzá olvasni, tudni kell mozgatni mindkét kezedet, lábodat, valamint a fejedet. Ja, és beszélni+hallani sem árt tudni.
2012. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Néha attól félek nem. Főleg,hogy a diszlexia nálam az olvasott szöveg megértési nehézségében jelentkezik. S igy többször el kell olvasnom a leirtakat. Ami több idő...
2012. júl. 16. 13:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Bárhogy tanítják több idő lesz, szóval szánd rá az időt és tanulj többet.
2012. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem hisem,mert van egy ahol más módszerekkel oktatják. Egyébként bő egy évet szánok rá.Szeptembertől.
2012. júl. 16. 14:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy diszlexiás vagy, elég kevés az elírás a szövegben, pedig az is egy jellemző. Szóval szerintem nem lehet súlyos. Amúgy körbekérdezel pár vizsgahelyen, hogy orvosi papírral csinálhatsz-e szóbeli tesztet. Elvileg van ilyen lehetőség, de ezt el fogják neked mondani.

Az oktatás lehet hogy van ilyen speciális, de erre nem vennék mérget. Ha van is, annak meg fogják kérni az árát.

2012. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már szerencsére nem annyira van meg. A helyesírásom a sok sok sok könyv elolvasása miatt javult. Nálam inkább a matekban ill az olvasott szöveg megértésében van nehézség. Egyébként eddig csak a az 1.számú Ati sulinál találtam ilyet. De ez a Bécsi úton van,ami a 19.kerülettől elég messze van.
2012. júl. 16. 14:27
 7/13 anonim ***** válasza:
Értem, szóval már egy rakás könyvet elolvastál, és még találtál is ilyen sulit. :D
2012. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezt az egyet...
2012. júl. 16. 14:43
 9/13 anonim ***** válasza:

a tesztnél kérj plusz időt, úgy a vizsgán nem leszel hátrányban a többiekhez képest. Nekem más jellegű a problémám, de én is mindig több időt kapok, ha olvasásról van szó. A minap olvastam egy nyelvvizsgás oldalon a speces vizsgázók jogait, és a diszeseknek is kötelező több időt biztosítani a nyelvvizsgán, én szerintem itt is. Ha nem normálisak, akkor sem hagyd magad lerázni, vigyél szakvéleményt, amiben le van írva, h több időre van szükséged.

Más gondod lenne még a vizsgákon?

az biztos, h a felkészüléshez is több idő kell majd neked, de hát azzal nem igen lehet mit csinálni, bele kell kalkulálni...

2012. júl. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ja, és az előttem író válaszolnak is igaza van, a szóbeli az lehet még jobb ötlet lenne. Ha ezt szeretnéd, és indokoltnak találják a kérésed, akkor engedélyezniük kell azt is.
2012. júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!