Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Zongorázni mennyi idő alatt...

Zongorázni mennyi idő alatt tudok megtanulni?

Figyelt kérdés
De 36 éves vagyok, most kezdeném, kottázni nem tudok egy kicsit se, eddig csak énekeltem, tehát ahhoz van érzékem, most viszont szeretnék is és meg is kellene tanulnom. Szabadidőm van. Teljes erőbedobással mennnyi idő alatt lehetséges?
2009. aug. 3. 23:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Popsztár ..lol xĐ :P
2009. aug. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha popsztár vagy kérdezd meg az énektanárod ő tudni fogja a választ.
2009. aug. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

soha nem volt énektanárom, úgy tanultam meg énekelni, hogy született zseni vagyok.

Zongorához oké elfogadnám zongoratanár tanítását kezdetben, de valaki mondjon már kézzel fogható ötletet, autodidakta módon is lehetséges? vagy ezt csak tanárral? Énekelni is autodidakta módon tanultam meg pedig egész jól aztán máig se tudok kottát olvasni, na de nem mintha Madonna vagy George Michael kottából énekelne. Szóval ez természetes.

2009. aug. 4. 08:56
 14/24 anonim ***** válasza:
Tanár nélkül nem fogsz billenteni, mert alapból nem kényelmes; ha egy kezdőre szem szólnak rá akkor a zongoránál is "számítógépezni" fog(alacsonyan tartja a kezét). A kottaolvasással és a zeneelmélet tudás hiányával lesz a legnagyobb bajod. Szerintem ennyi idősen 3-5 év alatt egész jó szintet meg lehet ütni. Én egy éve zongorázom, de előtte folyamatosan klasszikus gitároztam, most elton john-tól az i'm still standinget és handel d-moll saranade-ját játszom; zeneiskolában tanulok, még kb. 3 évig szeretnék járni. Remélem segítettem
2009. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen, te segítettél, köszi.

Valóban az elméleti rész érdekes kérdés, de tudod eddig is amolyan ösztönösen ütöttem meg az énekhangokat is és állítólag pedig tök ráérzek és eltalálom mindig.

na most ez lett volna a fő kérdésem ugye, hogy tehát kotta nélkül zongoránál ez kizárt hogy "próbálgatással" szóval oké valamennyikezdő segítséggel de aztán nagyrészt autodidacta módon sikerüljön ?


És még egy kérdés.

Abban tudsz segíteni, hogy egy elfogadható zongora itthonra milyen árban van, hogy mindig itt legyen nekem, amikor éppen tudok gyakorolni?


(Nekem nemrég egy nagyobb bulin zenében jártas emberek mondták, hogy hihetetlen jól sikerült, néhány Chris Martin szám előadása volt most, és állítják jó volt nagyon. De én ezt csak úgy érzem, nem tudnám megmondani, hogy az X és X milyen hang éppen, egyszerűen hallás után vissza tudom adni kis gyakorlással, és szerintük egészen jól. Egy gólyatábori éjjeli buli volt több ezer emberrel, és sok zenetanár is volt ott, akik nem akarták elhinni, hogy nem tanultam soha. Tiszta téboly.

De amire tudsz válaszolni, azt megköszönném!

2009. aug. 4. 10:50
 16/24 A kérdező kommentje:

01:19

ahogy említettem, pont ez a lényeg h soha nem volt énektanárom .... wááááááááááááááááááááá

2009. aug. 4. 10:53
 17/24 anonim ***** válasza:

10:40 vagyok

Nem tudom mennyire hatékony az autodidakta tanulás, én mindig tanártól tanultam, mert fontos volt, hogy egy nagyon biztos alapra építkezzek, mert ha már ott nem jó valami, akkor veszett ügy az egész. Az elméleti rész szintén ezért fontos, elég nehéz magad úgy lekísérni, ha nem tudod éppen milyen érzetű/fordítású akkordot kell játszanod. Az elején lassabban haladsz így, de később egyre könnyebb lesz.


Zongorából pedig, ha jól gondolom digitálisban gondolkodsz, azon tudsz játszani fejhallgatóval, meg egyébként is le tudod halkítani. Abból azt tanácsolom próbálj ki sokat és a billentés alapján dönts, annyi hogy kalapácsmechanikás legyen, így sem lesz igazi zongora érzete, de jobb a semminél. Nekem egy Orla digitális zongorám van, elégedett vagyok vele, valamivel 200ezer forint felett volt az ára. A hasonló képességű zongorákat pedig hasonlítsd össze, ha kb. ugyanazokat tudják, de az egyik félárban van, én elgondolkoznék azon, hogy miért kerül csak annyiba.(pl Roland zongorák)

2009. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igen digitálisat persze.

De ez fuircsa, pont a Rolandokat hallottam dícsérni, d eokésmegnézem.

A hangerő nem probléma, tudom hazsnálni.

köszi

2009. aug. 4. 13:55
 19/24 anonim válasza:

van egy szeminárium, ahol 4 nap alatt megtanulod megérteni és utána "csinálni"

Zene megértése szeminárium

barátaim csinálták, tőlük tudom, hogy nagyon jó

2009. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
na ez tök jó, és hol van az?
2009. aug. 8. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!