Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megéri feljárni a pesti...

Megéri feljárni a pesti orvosi előkészítőjére?

Figyelt kérdés
Már egy ideje erősen gondolkozom rajta, hogy jövőre el kéne járni, de Pest vonattal kicsit több, mint egy óra. Először gondoltam arra hogy csak a kémiát venném fel és úgy elég lenne szombatonként mennem, de biztos vagyok benne, hogy előbb vagy utóbb, de megbánnám, hogy kihagytam a bioszt. Aki most jár vagy járt már, mondanátok véleményt? Szerintetek fel tudnék járni heti háromszor vonattal úgy, hogy kétszer ugye tanítási napot érint?

2017. jún. 8. 21:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
7%

Nyilván nem mindenki hozzá kerül, de ha eleve kiderítetted, hogy ő ott van...és mikor van az ő csoportja, akkorra veszed fel az órákat. Nyilván.


Ponthogy az életbe ne Sobottát vegyél, hanem Yokochit, ha egyszer eljutsz odáig, Sobival a segged törölheted.


Amúgy meg tökre ne keseredj el, mert 4.évtől simán belefér félállásban dolgozni egyetem mellett.


De a kérdésedre végleges választ adva. Megéri.

Ott lesz a negatív motiváció is, hogy ennyit rááldoztál, vagy Rádáldoztak, és ezért igenis produkálj vmit.

SOk sikert.

2017. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Well, hát szerintem mindenki​ másmilyen anyagi helyzetben van anyagilag, de mindegy is.
2017. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Sobottaval kitörölheted a segged?

Lol. Hát aki nem tudja használni, az igen. Egyébként meg nagyon jó és hasznos.

2017. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én debrecenbe jártam bioszra, felesleges volt. Egyetemi színvonalon tartotta kb az órákat.

Kémiából jártam magántanárhoz a számolások miatt, a többi önerőből elvégezhető.

200ezer ft sztem még annak is felesleges pénzkidobás, aki megengedheti magának :)

2017. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Fiatalok!


Egy darabig szótlanul figyeltem vitájukat, de eltértek egy lényeges ponttól, hogy ez az egész előkészítő az Önök tudásának kifényesítéséről szól, illetve nyújt egy komplex próbaérettségit is-teljesen érettségi körülmények között-, amit nem minden iskola biztosít, pláne, ahol nem is elég magas szintű a biológia-kémia oktatása.

Azt, hogy megéri-e, azt mindenki döntse el maga, de egy fontos tény: ha nem lenne rá igény, nem lenne évről-évre tömeges túljelentkezés. Statisztikailag az előkészítőn résztvevők 90%-át felveszik elsőre valamelyik orvosi képzésre az országban, ami személyes véleményem szerint nem rossz arány, bár van még hová fejlődni.

Még egy tapasztalat: volt olyan hallgatóm, aki Szlovákiából járt le Budapestre hetente kétszer tömegközlekedéssel. Ma már büszke fogorvostan-hallgató a SOTE-n.

Mindenkinek sok sikert és kitartás kívánok a későbbiekben!


Egy oktató

2017. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
97%

Minden tiszteletemmel, soha nem volt bajom a tudásom fényesítésével, sőt; az utolsó évet leszámítva, amikor előkészítővel együtt pontosan ötven, nem szorosan egymás után következő tanórám volt a héten, amiből csak az előkészítőim és a faktok voltak az emeltjeimmel kapcsolatosak, annak örültem volna a legjobban, ha több dolgot tudok meg a tantárgyról, ami érdekel, viszont ez az érettségim éve volt, és minden percre szükségem lett volna. Azért jelentkeztem előkészítőre, mert másmilyen tagozatra jártam, és azt hittem, hogy le vagyok maradva a többiektől, de igazából az előkészítő hozott lemaradásba, mert bőven meg lehetett volna tanulni azt az anyagot könyvből, ehelyett heti több órában eljártam valamire, ami iszonyatosan érdekes dolgokról szólt a biológiáról, de az érettségimre nem készített fel. A próbaérettségit lényegesen nehezebb volt a valódi érettségi feladatsornál (annak, amit a tanfolyam elején írtunk mint szintfelmérőt, nagyjából harminc százalék körüli lett az átlaga, ha jól emlékszem), nem nagyon hozta meg az önbizalmát senkinek sem, ezzel együtt a tanfolyamnak ez a része szerintem is nagyon jó és hasznos.


Biztos működik ez az előkészítő azoknak, akiknek szellősebb az órarendjük, vagy már annyira biztosak magukban, hogy boldogan áldoznak pénzt és energiát a tudásuk kifényesítésére, és egyetértek, hogy semmi sem pótolhatja az önálló tanulást. Mindenesetre nekem, aki azért szeretett volna az előkészítőre járni, hogy jól érettségizzen, és hogy biztosabb legyen a saját tudásában, csak frusztráló volt, pedig nem hiszem, hogy olyan lehetetlen alapanyag lennék, mert pár hónap pihenés és tanulás után gond és elakadás nélkül meglettek az emeltjeim, és most duplázva (is) a SOTE tavalyi ponthatára felett vagyok.


Nem szeretnék belekötni a 90 százalékos arányba, de ha az az önkéntes visszajelzésekből származik, akkor nem tudom, hogy biztosak lehetünk-e az adatokban, ha pedig nem, az sem írja felül az én tapasztalatomat, amikor személyes ajánlást teszek valamiről vagy valami ellen (vagy amit az előző válaszoló írt, hogy 70+ százalékos emelt érettségit írt, mint nagyjából mindenki, akinek tudom az eredményét az előkészítősök közül). Mivel az én csoportomból, ha jól emlékszem, senki sem került be a SOTE ÁOK-ra, és biztos vagyok benne, hogy majdnem mindenkinek ez volt az első helyen, valószínűleg nálunk egy kiugró eredmény sem született, és ez is beszédes (persze, ez személyes tapasztalat, és feleannyira se meggyőző, mint egy statisztika, viszont egy előkészítőnél szerintem fontos)


Egyébként elsőre is hetven százalék felett volt az emeltem, mint annak a korábbi válaszolónak, tehát valaki más bejuthatott volna vele az orvosira, de én azért ezt még egy nagyon gyenge eredménynek érzem.


Másrészt, valószínű, hogy a túljelentkezés annak köszönhető, hogy ez az egyetem nevével fémjelzett tanfolyam.


Ne gondolja, hogy azért írom ezt, mert sértődött lennék vagy mert ezt a tanfolyamot hibáztatnám azért a sikertelenségért, amiért egyedül én felelek. Erre semmi okom nincs, mert mint ahogyan már feljebb is leírtam, végre olyan eredményeim vannak, amilyeneket elvártam magamtól, és amikor még nem voltak, akkor se másokra mutogattam ujjal, de tény, és nem csak az én saját tapasztalatom, hogy vannak olcsóbb tanfolyamok hasonló hatásfokkal. Bármennyire is szerettem a tanfolyamot és az oktatómat is, amikor valakinek segítő szándékkal szeretnék tanácsot adni, én azt mondanám neki, hogy ne menjen, hacsak nem különbözik szögesen a helyzete attól, amilyen az enyém volt (ebben az esetben a hosszú utazás miatt ezt nem hiszem). Mindenki helyzete teljesen egyéni, de szerintem a sikeres érettséginek pont ugyanúgy kulcsa a motiváció, az önbizalom és a kiegyensúlyozottság, mint a tudás, az előbbi háromhoz meg lényegesen hozzájárul az, hogy napi hét, vagy napi két órája van az embernek, amit szabadon beoszthat.


Annak viszont nagyon örülök, hogy Ön is hozzászólt, illetve hogy követi a véleményeket a tanfolyamról, mert azt jelzi, hogy Önök tényleg azt szeretnék, hogy azoknak, akik a tanfolyamon részt vesznek, sikeres legyen az érettségijük, és ez óriási pozitívum. Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszélni, és másoké is nagyon hasonlít az enyémhez, de ez egy olyan dolog, amit legközelebb, ha szóba kerül ez az előkészítő, mindenképpen meg fogok említeni.

2017. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem érik meg az ilyen előkészítők, én is anno befizettem egy kört egy másik egyetem hasonló kurzusán, de a biológia arról szólt, hogy olyan dolgokat magyaráztak, ráadásul a létező legszárazabb és unalmasabb módon), amik sem a felvételire nem kellettek, sem később az orvosi egyetemen tanult anyaghoz nem voltak hasznosak. A másik tárgyból meg feladatokat oldattak meg, amiket az oktató egy olyan könyvből olvasott fel, amihez ráadásul volt is megoldókulcs, így otthon is meg lehetett volna csinálni őket... Magyarázni nem magyarázott semmit, miután felírta a feladatot, közölte, hogy "a tollak sercegjenek". Aztán röviden ismertette a megoldókulcs tartalmát is. Szerencsére itt elég volt egy hétvégét befizetni, nem kellett egyszerre az egész tanfolyamot. Több körre nem is fizettem be, így is felvettek majdnem maximális pontszámmal. Többet ér az egyéni felkészülés, ha valamit nem értesz, akkor meg egyénileg menj el különtanárhoz néhány alkalommal. Időt és pénzts is spórolsz vele (bár a kettő közül az idő az értékesebb).


Egyszer jártam nyelvvizsga-előkészítőre is, azt is elhatároztam, hogy soha többet... Azóta már van 2 felsőfokú nyelvvizsgám.


#15:


Kedves Kolléga!


Remélem nem haragszol, ha tegezlek, mint egyik oktató a másikat. Nagyon szép, amit írsz, de a szép szavak a hitelességét némileg rontja az a sajnálatos véletlen, hogy ugyanúgy 46%-ban adsz hasznos válaszokat, mint ugyanezen téma 8-as, illetve 11-es hozzászólásának szerzője (aki akkor ezen hozzászólásokban magát Pestre bejárós hallgatónak beállítva reklámozza a kurzust, és aki szerint a Sobotta nem ér semmit, de a Yokochi (amiben alig van valami benne) a csúcs). Ugyanezen illető azt is állította magáról, hogy jelenleg a PTE ÁOK hallgatója, aki pesti, de be sem jelölte Pestet ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul.. , 6-os), habár bejárósként a SOTE-előkészítőre járt, valamint jelenleg épp az anatómiával küzdött sikeresen, HJ és CsV után harmadjára 4-es eredménnyel le is vizsgázott, bár valósíznűleg passzívra megy: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

, 9-es). Meg is sajnáltam, és már készültem neki írni pár bátorító sort (illetve meg is írtam, csak nem küldtem el), de a Te hozzászólásod most kicsit összezavart. Ha holnap a te %-od nem fog egyezni az övével, akkor majd elküldöm neki mégis. :)


Bizonyára csupán sajnálatos véletlen (ugyanakkor igen szerencsétlen is) az a körülmény, hogy te is pontosan 46%-ban adsz hasznos válaszokat, mint ő. Különösen azért, mert sokan emlékszünk még a 27%-os trollra, aki már mindegyik orvosi egyetem hallgatójának kiadta magát (főleg abból a célból, hogy Pécset szidhassa és a SOTE-t reklámozhassa), és ugyanabban az évben kiadta magát 17-18 évesnek is, meg negyedéves SOTE-hallgatónak is.


Azt sem értem, hogy egy komoly egyetemi oktató, aki ráadásul még a SOTE előkészítőjének szervezéséven is részt vesz, hogyhogy csak 46%-ban ad hasznos válaszokat.


Az egész előkészítő meg csak nem a hallgatók tudásának fényesítéséről szól, hanem arról is, hogy némi bevételi forrást is jelent az egyetem számára. Ugyanígy, a külföldi hallgatók képzése az orvosi egyetemen sem csak arról szól, hogy segítsünk más országok hallgatóinak, hogy ők is orvosok lehessenek, hanem az is egy igen komoly (az előkészítőnél sokkal komolyabb) bevételi forrás az egyetemek számára. Valóban mindenki eldönti, hogy megéri-e neki vagy nem, bár sajnos az sosem derül ki, hogy a kurzuson trészt vevők a kurzus nélkül hogy teljesítettek volna, így a hozzáadott érték ismeretlen. Szintén érdekes, hogy Te 90%-os sikerarányról beszélsz (mert valamelyik orvosira bekerültek, habár az igazi siker az lenne, ha mindenkit az első bejelölt helyre vennének fel), miközben vannak, akik részt vettek a kurzuson (pl. a 16-os hozzászóló), és a csoportjukból SENKIT nem vettek fel a SOTE-ra. Annál a csoportnál biztosan nem stimmelt valami az oktatás színvonalával, mert olyan nem létezik, hogy mindenki alkalmatlan lett volna a jó eredmény elérésére... Ha ennek ellenére az arány mégis 90%-os lenne, akkor különsöen szomorú, hogy bár elméletileg képes lenne a kurzus magas színvonalú oktatásra, ez mégsem teljesül maradéktalanul minden csoportnál. Ráadásul tegyük hozzá, hogy az ilyen kurzusokra valósaznűleg a szorgalmasabb és elhivatottabb hallgatók jelentkeznek, akiket lehet, hogy amúgy is 90%-ban felvennének valamelyik orvosira.


Azt elismerem, hogy ha nem lenne rá igény, nem lenne évről-évre tömeges túljelentkezés. Ilyen esetben hogyan szelektáltok? (tudom, utána is nézhetnék, mert hátha valahol le van írva, de sem időm, sem kedvem). De igény mindenre van (a televízióban sem véletlenül adnak pl. z-kategóriás szappanoperákat), ráadásul a mai világban sajnos a legtöbb iskola is (tisztelet a kevés kivételnek) arra neveli a gyerekeket, hogy önállótlanok legyenek. Itt az oldalon is rengetegszer kérnek segítséget emberek olyan dolgokban, amit a google-ban is simán meg lehetne találni. Ugyanígy özönlenek az emberek olyan tanfolyamokra és képzésekre (pl. különféle büfészakokra), amikről már az indulásuk pillanatában nyilvánvaló, hogy semmit sem érnek.


A büszke fogorvostan-hallgató esete örömteli, de egyedi eset, így statisztikailag semmi jelentősége. Én is ismerek számos kollégát (magamat nem is számítva), aki gyenge gimnáziumból érkezve, semmilyen előkészítőre nem járva majdnem maximális pontszámmal került be a képzésre, aztán summa cum laude végzett, és sikeres orvos lett belőle. Mert úgy is lehet.


Üdvözlettel:

Egy másik oktató.

2017. jún. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
19%

Azért az durva, ha vki ennyire ráér. Valószínűleg egymást kizáró válaszok között próbál meg párhuzamot találni:D :D :D :D :D :D :D

Te Oktató2, számomra sokkal hiteltelenebb lettél az efféle idióta bizonygatásoddal, mint Oktató1, még, ha véletlen ugyanaz a %-a, mint amiket linkelgettél.


Személyes véleményem, ha megengeded, vagy megengeditek!

Oktató 1 és 2 Ti, illetve Te, ugyanaz a személy vagy! AKi annyira rohadtul unatkozik, hogy egymagában harcol.:D LoL

2017. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#18:

Attól, hogy megint csináltál egy új nicket, attól még senki sem fog komolyan venni (gondolom ez lett volna az „oktatós” nicked, csak véletlenül a másikkal szóltál hozzá akkor is, amikor oktatónak adtad ki magad). Ha ezzel a nickkel írtál vonla úgy, mintha oktató lennél, kevesebben vették volna észre (de sokan észrevették volna akkor is, csak nem lett volna olyan egyszerű rögtön bizonyítani). De véletlenül a 46%-ost használtad, amivel a SOTE-t reklámoztad ennél a kérdésnél is, és amivel Pécset szidtad a másiknál. Szépen le is ment ma 39%-ra mindegyik válaszodnál (ott is, ahol hallgatónak adod ki magad, és ott is, ahol oktatónak adod ki magad). Ebből még annak számára is nyilvánvaló, hogy ugyanaz a személy adta ki magát egyszer SOTE-oktatónak (15-ös), máskor pécsi hallgatónak (8-as, 11-es, továbbá az a 2 másik téma, amit a 17-esben linkeltem), aki először jóhiszeműen hitt volna neked. Az, hogy a 18-as hozzászólóként is ugyanaz a személy vagy, nem bizonyítható, de mivel gyanúsan véded az illetőt (miközben mára már nyilvánvaló, hogy nem érdemes rá) és a stílusod is egyezik vele, ezért a gondolkodó emebr látni fogja.


„Valószínűleg egymást kizáró válaszok között próbál meg párhuzamot találni:D :D :D :D :D :D :D”

Nem próbálok, hanem találok is, bár ez nem kifejezetten célom, de annyira feltűnő, hogy a vak is látja. A nyilvánvalót nehéz tagadni. Az idő a múltkor is igazolt, meg most is. A sok smiley alkalmazása bár magabiztosnak tűnik, de valójában frusztrációt sugall, és nem fogja növelni a mondanivalód súlyát sem.


„Te Oktató2, számomra sokkal hiteltelenebb lettél az efféle idióta bizonygatásoddal, mint Oktató1, még, ha véletlen ugyanaz a %-a, mint amiket linkelgettél.”

Nem érdekel, hogy számodra hiteltelen lettem-e vagy sem. Elég sokat mond, hogy tegnap „mindkét” hozzászóló 46%-os volt, ma 39. Innentől mg nyilvánvaló, hogy NEM VÉLETLEN, hogy ugyanaz a 2 hozzászóló %-a (hanem valójában mindkettő ugyanaz a személy). És megnyugodhatsz, hogy ez alapján azok is rájönnek, hogy hazudtál, akik először elhitték volna, hogy oktató vagy. Rossz nickkel jelentkeztél be, és megint felsültél. Ez van. Emlékeztetőül, a 27%-os nickeddel (ami még mindig megvan, gondolom azzal pontozgatod magad fel, mindenki mást meg le) is így jártál korábban.


Az ominózus 27%-os válaszoló hazudozásai:

2016. március, POTE-hallgatónak adtda ki magat (és a SOTE-t szidta): http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 20. hsz.

2016. június, DOTE-hallgatónak adta ki magát (és a POTE-t szidta), miközben félév közben nyilván nem tudott volna egyetemet váltani: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 19-es

Ugyanekkor azért annak nem adott volna doktori címet, aki a SOTE-n végez ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya.. , 9. hsz.)...

2017. január: legalább negyedéves SOTE-hallgatónak adta ki magát (mások leidiótázása mellett):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. ,10-es

Amikor épp nem idiótázik, akkor tajparasztozik, 4-es:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Szereti viktimizálni is magát, pl. itt azt állította, hogy megfenyegették (13-as):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

A 14-esben uána leírtam, és be is linkeltem, hogy hogyan történt az eset valójában...

Miközben 2016 júniusban 17 évesnek vallotta magát, ez alapján most kellene 18-nak lennie: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__78..

Ezt onnan tudjuk, hogy az ő kérdése, mert anno még látszott a felhasználóneve a márciusi válaszánál, a júniusinál, és ennél is. Amikor érdeklődni kezdtem az ellentmondásokról ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 21-es hsz.), akkor kapcsolta ki.


Meg már nem is én vagyok az egyetlen, akiben felmerül, hogy több különböző fiókról terjeszti a butaságait, így fordulahat elő az is, hogy már 3 különböző egyetem hallgatójának vallotta magát (ld. fenn), meg néha agy SOTE-t reklámozó kérdéshez véletlenül a kérdezőként szól hozzá ellentétes állásponttal:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


„Személyes véleményem, ha megengeded, vagy megengeditek!”

Én megengedem, de akinek esze van, az úgyis látja, hogy TE vagy ugyanaz a személy, mint a tegnap 46, ma 39%-os és viselkedésed alapján a 27%-os troll (de ha nem, akkor rokonlelkek vagytok, szervezzetek meg egy trolltalálkozót). És aki annyira unatkozik, hogy itt trollkodik folyton 3-4 különböző nickkel, csak épp néha rosszal jelentkezik be, és így kiderül a dolog...


„Azért az durva, ha vki ennyire ráér.”

A 27%-os nickeddel ugyanez történt, és utána ott is azzal jöttél, hogy szerinted én mennyire ráérek. Ez a beszélgetés akko már egyszer már lezajlott:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

14-15-östől érdekes. Ott akkor 38%-os voltál, aztán 35, később sokáig 26, most épp 27 azzal a fiókoddal (aminek korábban még a neve is látszott, és ami még mindig megvan, tehát akár használhatnád is). És amiket akkor összekapcsoltam, mindegyik 27-en áll, nyilván nem véletlen, hogy mindig együtt változnak... Ott is próbáltál átmenni támadásba meg jópofáskodásba, meg írtad a miley-kat, miután lebuktál. Akkor sem hitt neked senki.


Én elhiszem, hogy nagyon frusztrál téged, hogy valaki mindig észreveszi a ferdítéseidet, de törődj bele. Trollkodni is tudni kell, de még egyszerűbb igazat mondani.


„AKi annyira rohadtul unatkozik, hogy egymagában harcol.:D LoL”

Én csak logikus következtetéseket vonok le. Harcolni te harcolsz, sikertelenül. Valójában TE vagy az, aki ennyire unatkozik (azt nem mondanám, hogy ráérsz, mert lenne más dolgod, bár kiemelendő, hogy vizsgaidőszak elején és közepén viszonylagos csendben voltál). De előtte egész szorgalmi időszakban meg előző vizsgaidőszakban is itt trollkodtál. Aztán meg csodálkozol, hogy kétszer megbuksz anatómiából (bár ezek után lehet, hogy az sem igaz). Unalmadban meg azzal szórakozol, hogy trollkodj és megtévessz embereket, akik tanácsért járnak fel ide az oldalra. Egyébként az oldal szabályai szigorúan tiltják a felhasználók megtévesztését. Vagy szerinted mennyire etikus másnak kiadni magad és utána vádaskodni? Nézz magadba. Így akarsz orvos lenni? Ezzel nem segítesz, hanem épp fordítva. Vagy ezt élvezed?


A kitiltott nickjeidet, amivel sorozatosan tetted fel a SOTE-t reklámozó vagy Pécset szidó kérdéseket már ne is számoljuk. De szerintem arra már te is rájöttél, hogy nincs értelme, mert úgyis törlik. A következő lépés a hazudozásról való leszokás lenne. Amúgy néha igaz dolgok is keverednek a konfabulációdba, így egyre inkább biztos vagyok abban, hogy tudom ki vagy, és személyesen is találkoztunk már (bár neked fogalmad sincs, hogy én ki lehetek, és szerintem téged ez is roppantul zavar, de ne félj, nem fogom magam elárulni).


Arra kellene rájönnöd, hogy ha igazat mondanál, nem sülnél fel folyton. Talán még segítséget is kapnál. Valószínűleg (már ha az valóban igaz, hogy Pécsre jársz, és CsV meg HJ vizsgáztatott), tudtam volna pár tanácsot is adni neked, ami nagy mértékben megkönnyítené az életed. De nem érdemled meg. Majd beszélhetünk komolyabban is, ha leszoksz a trollkodásról. Addig meg (a te szavaiddal élve), „sok sikert és kitartás kívánok a későbbiekben!”

2017. jún. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!