Gitártanulás otthon?

Figyelt kérdés

Sziaszok! Évek óta meg szeretnék tanulni gitározni, és idén karácsonyra megkaptam az első gitáromat. Egy akusztikus gitárról beszélünk, mely tökéletesen be lett hangolva.

A kérdésem az lenne, hogy van-e itt bárki, aki bátran vállalkozott az otthoni, sajátos módon való gitártanulásra? Illetve minek a segítségével tudnám magamnak elsajátítani ezt a hangszert? Weboldalak, amik ezt segítik? Könyvek?


2018. dec. 24. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én kb. 15 éve kezdtem otthon gitározni tanulni. Többféle stílusban lehet a gitáron játszani, ebből a dalkísérős-akkordozós a legkönnyebb. Azt simán megtanulod egyedül is. A Muszty-Dobay gitáriskolát javaslom, remélhetőleg még kapható. Az kifejezetten önálló tanulásra van.


Ha klasszikus gitározásra fáj a fogad, tehát nem akkordokat, hanem dallamot szeretnél játszani, akkor első lépésként mégis azt javaslom, hogy tanuld meg az akkordozást. Utána tanulj meg akkordokat bontani (ezt még lefedi a fenti könyv). Utána én a Carulli Gitáriskolát használtam, de már eleve tudtam kottát olvasni, és így se mentem vele egyedül sokra. A klasszikus gitártudásom akkor fejlődött hatalmasat, mikor a Taize-dalok kíséretét tanultam meg. Ezek ökumenikus keresztény énekek, amúgy hallgatni is kellemes őket (keress rá a youtube-on, persze lehetőleg valami stúdiófelvételre). Gitártanulásra azért ideálisak, mert általában nagyon rövidkék (általában sokszor ismételve adják elő). Hamarabb lesz sikerélményed ezekkel, mintha egy hosszú műnek állnál neki. Ehhez ezt a könyvet javaslom: www PONT kordakonyv PONT hu PER katalogus PER p373-taizei-enekek-gitarkiseretek PONT html (Nekem ez van meg elvileg, de nem piros, hanem narancssárga, bár lehet, hogy csak a fénykép rossz.)


Nem írtad, hogy milyen gitárod van pontosan. Elvileg klasszikus gitározni klasszikus gitáron szoktak, de nekem fémhúros van, azon is lehet, csak kicsit macerásabb.


Hangolnod meg amúgy majd még kell, az nem úgy van, hogy egyszer behangoljuk, és onnantól jó :-) Ha rá tudod szánni a keretet, akkor ezt a hangolót ajánlom: codahangszer.hu PER 6762 (A neve Boss TU-80.) Nekem ilyen van, és nagyon bevált. Sípol, amikor jó a hang, és elég jól el van találva, hogy mit tekint jónak.


Biztos írnak még majd mások is sok okosat, például hogy lehet youtube videók alapján tanulni, meg ilyenek, én abban nem vagyok annyira járatos.


(Bocsánat a linktördelésért, nem engedte berakni őket, mert sértheti harmadik fél szerzői jogait... egy link... na mindegy.)

2018. dec. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!
2018. dec. 24. 22:50
 3/4 A kérdező kommentje:
További válaszokat szívesen fogadok :)
2018. dec. 26. 00:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlok neked gitárhangoló appot a mobilodra. A "Gstrings tuner" megbízható, pontos, ingyen van és teljesen reklámmentes. Töltsd le.


A gitártanuláshoz pedig beírod youtube-ba hogy "guitar lesson" és kidob egy halom oktató videót. De akkor a guitar pro appról még nem is szóltam ami (mobilra is van) lejátsza a gptab fil-okat ami konkrétan megmutatja melyik hangokat kell lefogni a gitáron és a többi hangszeren egy bonyolultabb szólóhoz.

Természetesen nem csak ennyiből áll a gitártanulás, sokat gyakorolj és barátkozz tapasztaltabbakkal s nem utolsó sorban csináljatok zenekart. Szerintem az együtt zenélés a legfejlesztőbb mert rá vagy kényszerülve a tanulásra és jeleznek a többiek ha valami nem stimmel a játékotokban.

2018. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!