Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit gondoltok az okj-s tanfoly...

Mit gondoltok az okj-s tanfolyamokról? Az valóban nem iskola?

Figyelt kérdés
Nekem àllàs interjún mondta azt a koma, az nem iskola!!! Nem értem miért ne lenne az?? Ugyanazt a bizonyitvànyt adja mostmàr az okj-s tanfolyam is mint a középiskolai szakmunkàs. És az internet szerint egyenértéküek is. Szóval ez miért ne lenne végzettség?? Vagy lehet ez még azt hiszi úgy van mint régen amikor még nem létezett okj??? Mert akkor valóban csak a szakmunkàs adott igazi bizonyitvànyt a tanfolyam meg csak valami papirt, de most màr nem igy van. Most màr szakmunkàs és tanfolyam is ugyanazt a kék keményfedeles okj-s bizonyitvànyt adja.

2019. márc. 23. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy iskolai papírnak gondolom amit jellemzően 1 vagy 2 év tanulással lehet megszerezni. Kábé egyenértékű a régi típusú szakmunkás bizonyítvánnyal.

Sajnos manapság az okj-s vizsgákon szinte mindenki (ritkán buknak) megkapja a papírt így valószínűleg ezért degradálta le a HR-s.

2019. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
OKJ az olyan, hogy van egy szakma és abból neked megtanítanak egy kis részt. Pl. fényképezés okj az gyakorlatilag abból áll, hogy megtanítják hogyan kezeld a vázat, esetleg megmutatnak egy stúdiót belülről. Aki erre azt mondja, hogy van értelme...
2019. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es hulyesegeket irkalsz. Mar a szakmunkaskepzo iskola is okj-t ad ez rendes szakma. De vannak rész szakképesitések is okj-n belul.
2019. márc. 23. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Éppen ellenkezőleg, egy gimnáziumi érettségi + 2 éves OKJ többet ér szerintem, mint egy szakmunkás bizonyítvány. Persze nem mindegy, milyen szakmákból, mert például programozásból azért sovánka az OKJ – de például szakmunkákból, sportedző OKJ stb. az szerintem értékes és jó papír.


Feleségemnek TF-es sportoktató OKJ-je van, én láttam, milyen nehéz volt megszerezni, és tisztelem azért, hogy nem adta fel. A papírja meg teljesen jó papír.

2019. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%
Az OKJ-k 95%-a sz*rt sem ér, nem ad valós tudást. Igen, ad egy papírt, ennyi. Tudom. Én is jártam (mondjuk én csak "hobbiból", egyetem mellett), unokatestvérem is (ő halasztás közben).
2019. márc. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg OKJ-s tanfolyam van, ami ráépülő képzés, azok azelőtt is tanfolyamok voltak, csak most mindent bevisznek OKJ alá, hogy hivatalosnak tűnjön.

De valószínűleg nem ezekre gondol a kérdező.

Pont olyan, mint minden más, az OKJ. Az alja nyilván az, akinek három apróhirdetésre van pénze:

- tanfolyam indul

- helyiséget keresek 12 székkel

- oktatót keresek

És van, aki komolyan veszi, intézmény és előadó egyaránt. Mondjuk én ráépülőkön oktatok, de amelyik cég ezt menedzseli, annak totál lelkiismeretes ügyintézői vannak, az oktatótársaim meg minőségi munkát végeznek, mert szeretik a témát.

Az idő általában kevés, az OKJ tanfolyamokba azért bele van építve az, hogy otthon utánadolgozol. Hát, manapság a valamit is komolyan vevő hallgató ritka, mint a fehér holló, a minimum az, hogy késik egy órát, előbb el akar menni, undorral ül az ájfont nyomkodva, ja, de elvárja azt, hogy a végén le tudjon vizsgázni.

A vizsgafeladatok általában komolyak, azokat kiválasztott, és általában a témában ismerős szakembergárda állítja össze.

Szóval az állásinterjún a komának igaza is volt, meg nem is, de ez minden sommás kijelentés esetén így van.

2019. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!