Tanulás Angliában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Miután befejezem a gimnáziumot, szeretném Angliában tovább folytatni a tanulmányaimat, és érdeklődnék, hogy pontosan hogy fog ez kinézni. Valaki leírná nekem, hogy pontosan mit kell tennem gimi után? Hova kell legelőször mennem? Ha ott fogok tanulni, akkor angliai állampolgár leszek?

Ahogy láthatjátok, semmit sem tudok erről, szeretném ha valaki normálisan, alaposan leírná nekem a lépéseket.

Esti tagozatos gimit fogom befejezni, de még jópár év múlva.

20/L



2020. jan. 29. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Most így minden elég kérdéses a Brexit miatt, hisz még az is lehet, hogy nem jár többé az EU-s állampolgároknak a diákhitel. Bár ha zsebből ki tudod fizetni a 9 ezer font/éves tandíjat, akkor ez rád nem vonatkozik. (Bár az összeg változhat).


Elsőnek is döntsd el milyen szakon szeretnél továbbtanulni. Ha ez megvan, kezdd el nézegetni az egyetemi szakokat, egyetemeket, és a környéket amerre menni szeretnél tanulni. Ha ezek megvannak, akkor az egyetem oldalán lesznek a követelmények. Mondok egy példát, szükséged lesz mondjuk nem rosszabb mint négyes érettségikre (5 darab), amiből legalább egynek emeltnek kell lennie. Illetve a B2 nyelvvizsga minimum, de jobb a C1. A követelmény minden egyetemen és szakon más, de a weboldalukon ki lesz írva, hogy a magyar diákoknak milyen érettségi jegyek kellenek stb. Ha nincs kint, akkor kell nekik email-t írni.


Ha megvan az érettségid, akkor UCAS-on vagy közvetlen az egyetemen keresztül jelentkezel, a határidő általában Január 15, míg a diákhitelre (jelenleg) Május. A diákhitel igénylését le sem írom, mert mint említettem, az egész kérdéses.

Mindenféle lakhatást és megélhetést magadnak kell intézned, nem nagyon vannak all-inclusive ösztöndíjak. Benne lesz egy jó pár millióban. Ebből kiindulva, talán még a távoktatásos Open University is jobb ötlet, hisz ugyanúgy angol akkreditált diploma, de cserébe Magyarországról is végezheted.

Így megspórolod a heti £80-120/heti koleszt.


Állampolgár természetesen nem leszel. Ha jól tudom a nemzetközi diákoknak úgy van, hogy az egyetem elvégzéséig, +5 évig szabadon maradhatnak az országban. Ha úgy hozza a Brexit, akkor az európai diákokra is hasonló dolog fog vonatkozni.

Angol állampolgár úgy lehet valaki a jelenlegi esetben, hogy 5+1 éves kell Angliában élnie. 5 év folyamatos kint élés után megkapja ha igényli a letelepedési engedélyt, amivel addig maradhat az országban amíg kedve tartja. Majd a +1 év elteltével megigényelheti az állampolgárságot. Én jelenleg ebben a +1 évben vagyok. Ha ez letelt, a gov oldalán el kell indítani az egész ügyet, azt hiszem £1300 kifizetésével, de kell majd nyelvvizsga és honismereti teszt kitöltése is. De ez neked még nagyon a jövő zenéje.


Ha van kérdésed a továbbtanulással kapcsolatban, akkor nyugodtan írj privátot. Bár minden változhat a Brexit után, ami pár nap múlva megtörténik.

20/F

2020. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!