Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » MSc Cyber Security VS Advanced...

MSc Cyber Security VS Advanced Computer Science. Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, lehetőséged van az egyik szakon tanulni Angliában.

Melyiket választanád illetve mik alapján? Lehetőségeket és minden mást is számításba véve.


Cyber Sec egy átlagos egyetemen:

[link]


Advanced Computer Science egy neves, világ top 60-as egyetemen:

[link]



2020. máj. 14. 13:58
A kérdező szavazást indított:
MSc Cyber Security - Bradford
MSc Advanced Conputer Science - Leeds
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Advanced CS-t, mivel ezzel csinálhatsz cyber securityt is, míg fordítva ez nem igaz. A CS sokkal szélesebb spektrumú képzést ad, sokkal több mindenre jó.
2020. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én igazából fordítva látom, mivel advanced computer science-n nincs semmiféle cyber sec-kel kapcsolatos tárgy.

Igazából csak olyan tárgyak vannak, amiket alapképzésen is tanultam, csak gondolom némileg magasabb szinten.. De az alap arra mind megvan, onnan magamtól könnyebben el tudok indulni.


Míg Cyber Sec-en az etikus hacker és kriptográfia tárgyak elég jól hangzanak, és gondolom jobb rálátást adna erre a specifikusabb területre, amiből egyébként nem sok tudásom van.

Ráadásul National Cyber Security Centre által is akkreditált, amiben azt hiszem csak 17 egyetem van benne.


Igazából elképzelésen sincs, mert mindkettő ugyanúgy tetszene. A Cyber Sec-ben az, hogy végre szakosodnék valamerre, egy specifikusabb területre, míg a másik egy nagyon jó és elismert egyetemen zajlana, illetve szélesebb, de kevesebb tudást adna.

Igazából amit az advanced CS ajánlana nekem ami új lenne, az azt hiszem a data science, AI, meg ha jól láttam van egyik, majd a másik félévben ráépülős választható játékfejlesztés is.


Tudom, ha érdekel a cyber sec pálya, akkor ott a CEH, de nagyon drágák, és gondoltam egy ilyen MSc-vel kiváltható lehetne mondjuk.

2020. máj. 16. 23:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Több gondolatom is támadt.


1) Ne várj az egyetemtől túl sokat. Még a specializált szakok (mint a cybersec) is csak nagyon az alapokat mutatják, és azt se mindig gyakorlatiasan. Én most végzek egy hasonló postgrad szakon (ML/AI) és bár ez speciel nagyon gyakorlatias volt, de tényleg max az alapokat tanultuk meg, a többit a munkahelyen meg otthon kell. Nem az egyetemen leszel szakértő.


2) Hosszú az emberi élet... a diploma szakiránya gyorsan mellékessé válik. Persze ha már most tudni véled, hogy te csak és kizárólag cyber securityvel akarsz foglalkozni, akkor érdemes erre menni, de – mi lesz, ha 10 év után másfele sodor az élet? Ezért az alap- és mesterképzésben az univerzális diplomák szerintem jobbak,


3) ... kivéve ha már most élsz-halsz a témáért, mert persze akkor sokkal élvezetesebb és könnyebb elvégezni, ha eleve ez a rögeszméd. Például ha már most is etikus (vagy etikátlan) hacker vagy, csak szeretnél erről papírt is. Én a machine learninggel vagyok úgy, hogy mennék erre specializáltan, mert tényleg ez érdekel.


4) Az egyetem presztizse sokat számít. Pusztán ez alapján is a jobb egyetemet válaszd ha teheted.


5) Cyber sec: na ezt aztán tényleg otthon, meg online, meg konferenciákon, közösségekben stb. tanulja meg az ember. Én tuttira inkább mennék az általános képzésre e helyett... kivéve a 3. esetet, ha már most ez a rögeszméd.

2020. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!