Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek külföldre egyetemre?

Figyelt kérdés

Azért nem akarnak elengedni, mert azt mondják, hogy túl sokba kerülne, és amúgy is féltenek. Arra gondoltam, hogy ha kihagyok egy évet, és mondjuk kimegyek au pairnek, akkor gyűjthetnék pénzt, és belerázódhatnék a külföldi életbe/nyelvbe. Utána felvételiznék az egyetemre, és mellé keresnék munkát is. Szóval szerintem el tudnám tartani magam. Angliáról van szó egyébként, ahol a tandíjat majd csak egyetem után, dolgozó emberként kéne törlesztenem.

Vélemények?


2012. jan. 16. 12:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Figyi. Első éves egyetemista vagyok. Tudom, hogy milyen az, amikor szépséges álmai vannak az embernek. Nekem is voltak. Alapvetően utáltam az országot, és juj, máshol milyen jó... Jelenleg imádom az egyetemet, ahova járok. Nem bántam meg, hogy itt maradtam. Vannak egészen sokan, akik az álmaikat követik, de csak néhányuknak sikerül, a legtöbben belebuknak. Lehet, hogy neked sikerülne. Lehet, hogy nem.
2012. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Ha még nem utálsz nagyon, próbálj meggyőzni engem, hogy miért menj ki. :)
2012. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Ennek még nézz utána szerintem, mert elég naivság azt hinned, hogy Anglia majd így meg úgy elnéző lesz/megsegít. Semmi baj, ha ki akarsz menni, én is azt keresem, hogyan juthatok külföldre.

De jó lenne akkor reálisan látnod a dolgokat, különben bajba kerülsz. Így kicsit értem a szüleidet, hogy féltenek.

Gondolod, majd 10 évig húzod a dolgot (most épp nincs X jövedelmem, most szünetek a munkám...), és akkor ennyi volt, nem is kell majd visszafizetned? Hát ez nem így megy ott sem, az tuti.

Tehát, semmi gond, legyen ez az álmod, valósítsd is meg, én drukkolok! De járj utána rendesen, mert így gond lesz.

2012. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Hát ez szép és jó, de ugye azzal tisztában vagy, hogy a tandíj külföldiekre nem így működik?

Amit mondasz - legjobb tudomásom szerint legalábbis - az igaz, a brit állampolgárokra.

Hogy vedd rá a szüleid? Ha eléjük állsz mondjuk néhány ezer fonttal, amit lehetőleg legálisan szereztél, szerintem ha egy gyerek így áll oda, akkor felnőttnek tekintik és hagyják, hogy felnőtt döntéseket hozzon.

Az anyagi vonzatokat nem háríthatod rájuk, mellesleg saját tapasztalatból tudom, hogy ez még belföldön is marha sok pénz egy átlagos családnak. Külföldön még ösztöndíjakat is nehezebben kapsz, mert más szabályok vonatkoznak rád.

Azt javaslom, hogy dolgozz kint valamennyit, nem rossz ötlet, aztán ha már stabil az anyagi helyzeted és életed, elgondolkozhatsz az iskolán, de addigra pár évnek el kell telnie, azalatt pedig már elég felnőtt leszel, hogy ne a szüleid segítségére és bólintására várj.

És remélem, hogy a történelmet átgondolod, én nagyon örülök, hogy nem amellett döntöttem. Az egyetlen olyan töris ismerősöm, aki vitte valamire később, csalásból, sikkasztásból és politizálásból szerzett pénzt, a történelemmel csak éhen halni lehetne saját bevallása szerint is - ez igaz a bölcsész szakok nagyon nagy hányadára egyébként.

Amúgy az jó, hogy van valami motivációd, de még kicsit érlelgesd, egyelőre látszik rajta a gyerekes ábránd dolog is. :D Ami nem baj, lényegében még gyerek vagy. Azért sok sikert!

2012. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénz, akkor nincs pénz. Nem várhatod el a szüleidtől, hogy fizessék neked a dolgokat, ha nincs rá keret.

Ha úgy gondolod, hogy elő tudnád teremteni a pénzt, akkor:

Ülj le édesanyáddal, próbáld meg vele megbeszélni a dolgot. Állapodjatok meg, hogy ha sikerül összeszedned x összeget a tanulásodra, akkor elengednek.


De azért nézz utána a dolgoknak rendesen, mert én sem hiszem, hogy külföldieknek is ilyen egyszerűen működik a dolog.

2012. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Miért éppen Angliába akarsz menni ahol most emelték meg a tandíjat? Feltétlenül a lehető legdrágábbat szeretnéd megkeresni? Az tény, hogy csak dolgozó emberként kell fizetned, de miért akarod az életed egy óriási hitel tartozással kezdeni?

Még nem jártál egyetemre de te azt mondod már is, hogy menne angolul az egyetem, mellette nyilván még dolgoznál is.

Szerintem semmi baj azzal, ha valaki külföldre megy egyetemre, de annyi más lehetőség van az angliai egyetemeket még az angoloknak is nehéz lesz most fizetni...


22N

2012. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Nem kell engedélyt kérned ahhoz, hogy magadnak fizesd az életedet és magadnak élj meg tanulj. Menj ki au pairnek, gyűjts csak tapasztalatokat, tanulj nyelvet és meglátod. Egyetlen egy ismerősömről sem tudok, aki középiskola után kiment pont ezen okokból mint te, kicsit dolgozni, aztán meglátják mi lesz alapon és visszajöttek volna. Mind ott maradt és ott végeztek képzéseket, egyetemet utána. Ki ezt ki azt, de nem akarnak visszajönni. Annyira tehát mégsem lehet szar, mint itt előadják.


És igen, eu-s állampolgárként is meghitelezik neki a tandijat és igen, eu-s állampolgárként is csak akkor kell fizetnie, ha már van munkája és bizonyos összeg fölött keres.


Ellenben, ha itthon marad, veheti fel a mi jó magyar hitelünket, aminek a törlesztésénél senki le se szarja, hogy keres-e vagy sem, csak fizessen, ahogy végzett. De jó is az!

2012. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igazatok van abban, ez a dolog tényleg egy ábránd, de sajnos (vagy remélem szerencsére) én az a típus vagyok, aki igyekszik küzdeni az álmaiért, és nem a legkönnyebb oldaláról megfogni a dolgokat. Lehet, hogy bizonyos dolgokban még hiányos a tudásom, de jelenleg így látom a dolgokat.

A történelem egyébként csak egy terv, még más is lehet, de a műszaki/reálos dolgokat nem szeretem, és nem is vagyok belőlük jó, szóval felejtős hogy bármi ilyesmivel foglalkozzak majd.

Angliába meg azért szeretnék menni, mert angolból már felsőfokú szinten állok, valamint jártam már ott, és nagyon tetszett. A kultúra, az emberek, minden nagyon szimpatikus, szóval szívesen élnék ott.

2012. jan. 16. 14:28
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok


kérdező!

én Erasmusról jöttem haza, beszéltem olyanokkal odakint, akik Angliában, Brüsszelben, Párizsban voltak korábban, és k*rvára utálták, pedig az is Erasmus volt, fényes nappal már nem nagyon látsz a városban fehér embert, éjszaka pedig hülyeség elhagyni a fent említett helyeken a lakást is...

te a 11-es fejeddel inkább tanulj a következő témazáróra töriből

máskülönben meg, ha annyira követnéd az eseményeket, minta amennyire gondolod, hogy követed, akkor tudnád, hogy a bölcsészképzésben (mivel a töri az...) nem "szigorították"(?) a bekerülési korlátokat annyira, mint pl. orvos, jogász vagy közgazdász-szakokon, így a csodálatos logikádat picit mellőzve máris nyilvánvalóvá válik, hogy nem kötelező természettudományos területre továbbmenni, ha államilag támogatott helyre akarsz bekerülni (bár ahhoz a jelenleginél kicsit több ész kell, és ennyivel Oxfordon se húznád sokáig)


angol tudással meg diploma (leginkább tetszik-nem tetszik természettudományos/informatikus/műszaki) nélkül Angliában au-pairkedésen kívül soha nem fogod semmire se vinni, még nagyon Írországban se


és akkor most lehet utálni akár

2012. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
menj ki au pairnek, nagy kaland lesz. de ne tanulj semmiképp se Angliában. te leszel a mocskos csóró kelet-európai bevándorló, aki elveszi az angoloktól a munkát. és nem valószínű, hogy el tudnád tartani magadat, ugyanis 1. hitelt valószínűleg csak az ország állampolgárainak adnak, 2. az legtöbb ember egy hónapig napi 6-8 órát dolgozik, hogy eltartsa magát. hogy illeszted be e mellé az egyetemet??
2012. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!