Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek külföldre egyetemre?

Figyelt kérdés

Azért nem akarnak elengedni, mert azt mondják, hogy túl sokba kerülne, és amúgy is féltenek. Arra gondoltam, hogy ha kihagyok egy évet, és mondjuk kimegyek au pairnek, akkor gyűjthetnék pénzt, és belerázódhatnék a külföldi életbe/nyelvbe. Utána felvételiznék az egyetemre, és mellé keresnék munkát is. Szóval szerintem el tudnám tartani magam. Angliáról van szó egyébként, ahol a tandíjat majd csak egyetem után, dolgozó emberként kéne törlesztenem.

Vélemények?


2012. jan. 16. 12:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
48%
Aki ilyeneket nyomogat be ide, hogy VALÓSZíNŰLEG csak ez és ez van, azok nem szállnának magukba, vagy olvasgatnának, mielőtt hülyeségekkel nyomnak tele egy értelmes témát? EU Magyarország is és neki is jár az angol diákhitel, ha ott tanul!
2012. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Egeszen elkepesztoek a hozzaszolasok...tobbet kozott ezert a tomenytelen sok 'okossagert' olyan gyonyoru es elheto Mo, mint amilyen. No comment...


1. A szuleiddel a koroket neked kell lefutnod, sajnos ezen nehez segiteni. Attol eltekintve, hogy eszervekkel nyilvan lehet hatni rajuk: egy kozepes brit egyetem is tonkrever minden magyar egyetemet a vilagranglistakon (ertsd, azt a kettot, ami felkerul a harom nagy vilagranglistabol kettore, az ARWU-ra es a QS-re, a legjobb esetben is a 301-400 szekcioba), tovabba a brit felsooktatas a magyarral ellentetben remek hirnevnek orvend a vilagban mindenhol. Arrol nem is beszelve, hogya z oktatas szinvonala, mentalitasa es lehetosegei icipiciket jobbak mint amagyar egyetemekei.


2. Egy eves au pairkedesbol minimalis penzt tudnal felrerakni. De, meg ha valamilyen "ertelmesebb" munkat is keresnel, erettsegivel, azzal se mennel annyira, hogy komolyabban felrerakj. Ez az ut nem jarhat.


3. Ha part-time jelentkezel egyetemre, es mellette tanulsz, az iszonyatosan keemny. Full time nem tanulhatsz, ha mellette dolgozol (Mo.-on is igy van ez), viszont a brit "esti" v " levelezo" jkepzes ezerszer intenzivebb mint a magyar. Nem 3 hetente esel be orakra, hanem hetente 3*, tobb orara...


4. A brit allami diakhitel jarhato ut. EU-s allampolgarkent annyir kell fizetned mint brit allampolgaroknak,e s elvileg diakhitelt is kaphatsz, amit valoban, csak ha mar megfeleloen keresel kekll elkezdened visszafizetni. A szukseges infokat, es hogy mennyiben vagy jogosult, allami honlapokon megtalalod.


Brit tori kepzesek rangosorolasa:


[link]


(Annyit ide, hogy teljesen barom modon egy kalap ala veszi a torit es a muvtorit, a Contraud ezert elso - muvtoriben, es csak abban vilagszerte elismert intezmeny. De toriben messzire nem mesz vele.)



Ha kulfoldon szeretlen boldogulni, mindenkeppen erdemes kulfoldon diplomazni. Mindennemu mellveressel ellentebten a magyar egyetenmek sehol sincsenek (ami nem zarja ki, hogy 1-2 (de nem tobb) szak eros, de meg ezek sincsenek a legjobb 100-ban se, altalaban Eu szinten se). hatalmas lehetoseget ad oktatas teren az EU, es nem latom, miert kellene az egyre dragulo, egyebkent meg altalanossagban hulladek magyar egyetemekhez ragaszkodni. A vilag nyitott, ezzel elni lehet, es kell is.


Jelentkezni iden osszel tudsz, UCAS-on kereztul, maximum 5 egyetemet jelolhetsz meg, igy jol meg kell gondolni a lehetosegeket. A lehetosegek a ket vilag top 10 intezmenytol a ranglistakon sehol se szereplo, gyenge egyetemekig tart, van bo 120 egyetem, tessek valasztani.

IELTS/TOEFL kell, adott pontokra teljesitve, magyar erettsegit elfogadjak, de jobban preferaljak a nemzetkozit. Ha magyar, emeltszintu erosen ajanlott bele, esetedben toribol. Meg nyilvan jo jegyek. Az, hogy hova mi kell, valtozik: Cambridge-be EU-s es vilagszintu diakolimpiakat kell nyerned, vagy dobogosnak lenned, es emellett kitunonek, stb, tehat vilagszinten kell a legjobb 10%-ban lenned a jelentkezok kozott, de egy tisztes kozepes, eros kozepes brit intezmenybe a fentiekkel jo eselyel bejuthatsz, a nelkul, hogy zseninek kene lenned. Ahogy irtam, a valasztek szeles.


Sok sikert! (Es semmi esetre se hallgass a magyar mentalitas legjavat megtestesito hozzaszolasokra.)

2012. jan. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Úgy veszem észre, nem igazán vagy tisztában az egyetemek követelményi szintjével, a tandíjakkal és egyéb költségekkel, az időbeosztással, a munkaszerzéssel és még sorolhatnám!


Angliában van tandíj, nem is kevés! Ez rendesen megterheli a családi költségvetést, nem gondolod? Repülőjegy, szállás, kaja, könyvek, tömegközlekedésé, ruházkodás, szórakozás, mind-mind rengeteg pénz! Emellett jó ha félévente haza tudsz látogatni.

Hiába mész el dolgozni iskola mellett, azzal nem fogod finanszírozni a tanulmányaidat, a kiadások nagy részét! Talán még magadat sem tartod el abból a kis pénzből! Sőt, időd se nagyon lesz, mert elég sokat kell majd tanulnod, pláne hogy idegen nyelven, arról nem is beszélve, hogy az se úgy lesz, hogy kimész és holnap már dolgozhatsz valami kis egyszerű munkát!


Ha kimész au-pair-nek, az támogatható ötlet, költség csak a repülőjegy lehet, de vannak családok, akik azt is állják. Adott a szállás, a kaja, de itt csak zsebpénzt kapsz és max beíratnak egy nyelvtanfolyamra, nagy pénzekkel nem fogsz hazatérni, ez nem arról szól. Vigyázol a gyerekekre, elhordod őket iskolába, óvodába, edzésre, segítesz a háztartásban, stb. Ezért fizetnek, de nem sokat, abból nem kell egyetemi tandíjra gondolni.

Arra valóban jó, hogy világot látsz, gyakorolod a nyelvet, megismered az angol szokásokat, hagyományokat, de anyagilag nem fogsz látványosan előbbre jutni!

(Anglia amúgy sem olcsó ország, ha elmész szórakozni, ott tudod hagyni a heti keresetedet)


Szóval elég rózsaszín ködben látod ezt az egészet. Aki külföldön tanul, annak nem álom a helyzete, rengeteget tesz érte és tett is korábban, hogy oda jusson. Nincs kolbászból a kerítés kint se, szóval nem várnak tárt karokkal munkával, ösztöndíjakkal, szállással és diplomával...


A másik dolog, ahhoz, hogy felvételt nyerj, nagyon jó érettségit kell írnod, Cambridge vagy IELTS nyelvvizsgát kell tenned, sok-sok pénzt kell felmutatnod.

Ne csodálkozz, ha a szüleid nem támogatják az ötletet. Ha nem budapesti vagy, az is nagy szó, ha a fővárosban helyt állsz (bekerülsz egy jó egyetemre, jól tanulsz, kapsz ösztöndíjat, találsz mellékállást, elvagy és annyira nem drága az albérlet és a rezsi se olyan vészes, plusz hétvégére hazanézel 2 napra) önállósodás kicsiben :D

2012. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

mivel pl németországban biztosan nem kapsz diákhitelt ha nem vagy állampolgár, azért feltételeztem, hogy angliában sem. eu-s ország ide vagy oda...


de komolyan, szerinted miből tudnád eltartani magad? a szüleid fizetése kint nem sokat ér és ők abból élnek meg itthon. el tudnád képzelni, hogy itthon úgy végzed el az egyetemet, hogy nehezítésként angol nyelvű képzést választasz plusz a teljes megélhetésedről egyedül gondoskodsz? nagyon megerőltető lehet...


nem akarok rosszat neked, tudom milyen az, amikor az ember külföldi tanulmányokról álmodik. én is egyetem előtt állok és én is szeretnék külföldön szerencsét próbálni. és ugyanezt gondoltam: hogy biztos meg tudok élni egyedül. aztán felnyitották a szememet, hogy nem, teljesen egyedül szinte lehetetlen. sőt minden egyetemi tájékoztató azt üvöltötte, hogy nem szabad egyedül csinálni... az is megeshet, hogy mikor bejelented a kinnlétedet a nagykövetségen, azt mondják, hogy mutass jövedelmi igazolást(más eu-s országokban csinálnak ilyet).


és nem mondhatod azt, hogy "egy próbát megér" meg "nem veszíthetek semmit", ugyanis amit veszíthetsz, az az, hogy végül egy hatalmas hitelt kell törlesztened magyarországról, ami nem hozott neked diplomát.


esetleg nem gondolkoztál más eu-s országok angol nyelvű képzéseiről? pl dániában nincs tandíj, ott nagyobb kockázat nélkül belevághatnál...

2012. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

A diakhitel nem feltetelezes kerdese (basszus, ha nem is tud az ember smemit a temarol, google..)


Ha EU allampolgar vagy, akkor a Brit allamtol a teljes tandijat fedezo, nagyon kedvezo diakitelt kaphatsz (visszafizetni csak akkor kell elkezdeni, ha a kereseted meghalad egy szintet). Azonban az egyeb koltsegeidre (kajapiakoleszstb) csak akkor ad penzt a Brit allam, ha amr 3 eve ott elsz, minimum. Ez valoban erosen megterhelo lehet, de azert a semminel lenyegesen tobb..az EU egyik elonye.


[link]

2012. jan. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Meg egy dolog: mi az ur istennek kellene bejelenteni az "ottletet" a nagykovetsegen? EU, konyorgok... 3 evig tanultam Angliaban, fel se merult, hogy bejelentsem magamat...EU..EU..EU...peldaul aki munkat vallal ott, annak mar regisztralnia sem kell amikor munkat kapott (nem a nagykovetseggel, brit hivatallal), az a kotelezettseg is elevult egy eve kb.


Neha ugy beszelnek tobben EU orszagokrol, mintha Burkina Faso lenne: mas szabalyok vonatkoznak az emberre, nagykovetsegen regisztral, stb. Esetleg vizum...?:D


(No offense, tudom, a tajekoztatas EU ugyben kb. nulla, de ha erre vana google:)

2012. jan. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Kedves előző 85%os válaszoló. Te mit tanulsz Angolában?
2012. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Angolaban szerencsere semmit :) Angliaban szociologiat tanultam, de egypar eve doktori (es letelepedes, remelem) vegett az USA-ban tanulok.


Mar az EU csatlakozas utan kezdtem az egyetemet, es az biztos, hogy nagykovetsegen, vagy barhol regisztralni legvadabb almaimban sem merult fel. EU...

2012. jan. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

én Skóciában tanulok, egyből középsuli után jöttem ki, és nem bántam meg - hülye lennék otthon tanulni :)


ez a sok értelmes hozzáállás, hogy úgysemsikerül blablabla ne hallgass rájuk, nekemis mindenki ezt mondta, aztán már második éve vagyok itt :)


felvi.hu-n gyere a Jelentkezés külföldi egyetemre topic-ba, ott már sokmindent kiveséztünk jelentkezésről, stb-ről.

am én nem látom értelmét kijönni au pair-nek, lehet part-time dolgozni (Skóciába meg amúgysincs tandíj.. még). én is dolgozom part-time egyetem mellett, szombat-vasánap és ebből nagyon kényelmesen fizetem az albit (275 font/hó) plus marad 100 fontom a megélhetésre, ami idekint nem túl sok, de bőven elég kajára meg heti 1-2 bulira. anyáék nagy ritkán tudnak valamennyi pénzt küldeni, de teljesen önellátó vagyok. néha nehéz főleg beadandók, class test-ek előtt a tanulás hétvégente, de megoldható. semmi pénzért nem mennék haza, pedig otthon nem kéne dolgoznom.

ha csak a diploma értékét nézzük, többre mész egy középerős brit egyetemmel a világban, mint egy otthonival, plusz beszélsz egy másik nyelvet anyanyelvi szinten.


amit én csináltam: közöltem anyáékkal, hogy külföldön fogok továbbtanulni, leültettem őket a kész terveimmel (mi mennyi, hogy fogom kifizetni, hogy megy a jelentkezés, mire lehet számítani stb) aztán kiutaztunk egyetemet látogatni, döntöttem, hogy melyikre akarok leginkább menni, jelentkeztem és nyár elején érettségi után már fel voltam véve. persze nagyon utána kellett járnom mindennek, órákat töltöttem külföldi fórumokon, google a legjobb barátunk ugyebár :) osztán azóta is kintvagyok, második éve és még bírom pénzügyileg meg mindenhogyan, nincs honvágyam sem (kinek lenne, komolyan, aki élt huzamosabb ideig nyugaton, az szerintem nemigen akar hazamenni).


úgyh gyere felvi.hu fórumba és ha akármi kérdésed van, szívesen segítek :)

2012. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
az meg h koszos kis külföldi meg kelet-európai na hát én egyáltalán nem érzem így. EMBERKÉNT kezelnek és ez a legfontosabb. ez az otthoni mentalitás, persze, hogy valakit kelet-európainak kezelnek, mert úgy is viselkedik. a legtöbb kelet európai alapból megpróbál minél jobban beilleszkedni idekint (én aztán nem büszkélkedem azzal, hogy magyar vagyok - hála az égnek már az akcentusom sem árul el), amúgy meg a nagyvárosok annyira nemzetköziek, hogy a sok ázsiai-amerikai-európai között nem tűnik fel az a pár magyar, akinek volt annyi esze (meg szorgalma, tehetsége gondolom én), hogy bekerüljön.
2012. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!