Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen szintű angol tudással...

Milyen szintű angol tudással lehet, érdemes Angliában gimnáziumban tanulni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 09:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Más nyelvet nem kell tanulnod. A testvérednek még High School-ban lesz esélye arra az utolsó évre Franciát tanulni. De nem muszáj, mert maga válassza a tárgyakat.

Érdemes könnyű tárgyakat választania, mint például DT, Art, és ugye a kötelező alap science, matek és angol. Csak az angolra és matekra érdemes ráfeküdni. Mindenhol csak azt nézik, az a legfontosabb ha utána megy is a tesód A levelre, de inkább BTEC-re és akár utána egyetemre.

2019. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az öcsém jelenleg általános iskolába jár és nyolcadikos. Tehát elvileg kint kezdené a gimnáziumot. Azért kérdeztem, hogy az Ő felvétele " sima ügy"? Milyen tárgyakat kellene neki kint tanulnia? Én majd szeretnék egyetemre menni, talán jogra, de erről még nem döntöttem.
2019. márc. 18. 15:37
 13/27 A kérdező kommentje:
Itt több féle iskola típus fel lett sorolva. Szeretném kérni az itt felsorolt iskola típusok képzési formáinak, elvégzendő éveinek, főbb jellemzőinek részletesebb kifejtését. Mert itt többen több félét javasoltak és " elveszek" a sok információ között. Sokat segítenétek ha minden iskola típus főbb jellemzőit leírnátok egy kicsit " rendszerezve". Mert úgy látom, hogy teljes mértékben különbözik a magyar rendszertől.
2019. márc. 18. 16:03
 14/27 anonim ***** válasza:

Félre olvastam, azt hittem most 9. osztályos a tesód.

Ha most 8-os, akkor itt kint 9. osztályos lenne JELENLEG. Ha elvégzi a 8. osztályt, akkor itt kint automatikusan beteszik 10. osztályba.

Itt nincs felvételi High School-ban ahova 16 éves korodig jársz. Szóval neki lesz 2 éve a GCSE-ig. (Kisérettségi)


Utána jelentkezel College-ba, na ott van felvételi, ahova a GCSE jegyeddel mész. (Vagyis te nem, mert arról lekésel.)

High School-ban nincs se évismétlés se semmi.


Neked mindenképp college-ba kell jelentkezz, ott kezdesz. (Mert most vagy 10-es, vagyis ha azt idén elvégzed akkor 11-be mennél. Ami itt 12-et jelent. De az már 16+, vagyis College.


Rengeteg cikk és kérdés van erről itt gyk-n és a neten is ezzel kapcsolatban. Hetekig lehet olvasgatni ezzel kapcsolatban annyi anyag van fent, szóval kezdj neki a kutakodásnak.

2019. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem akkor High School két éves és ahogy írtad " kisérettségit" ad( Ez az öcsém számára fontos) és Ő utána mehet a College képzésre ami megint két év és utána érettségizhet? Tehát végül is ott is négy év az érettségiig. Ha jól értem akkor Őt High Schoolba simán felveszik a magyar általános iskolai bizonyítványa, a nyolc osztály elvégzése alapján.
2019. márc. 18. 16:34
 16/27 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem akkor High School két éves és ahogy írtad " kisérettségit" ad( Ez az öcsém számára fontos) és Ő utána mehet a College képzésre ami megint két év és utána érettségizhet? Tehát végül is ott is négy év az érettségiig. Ha jól értem akkor Őt High Schoolba simán felveszik a magyar általános iskolai bizonyítványa, a nyolc osztály elvégzése alapján.


Nem két éves a High School. Csak a tesódnak jön ki így.


Year 1-6 - Primary School

Year 7-11 High School (GCSE azaz kisérettségit ad, 16 éves korban végeznek 11. osztályosként.)


NEM kell bizonyítvány. El lehet dobni. Az öcsédet a születési éve alapján teszik majd be az osztályába. Nincs megbukás sem évismétlés, ezért nem kell a bizi.


Ezek felett már nincs olyan hogy 12. osztály vagy hasonlók.


Ha meg van a GCSE és átment matek/angolból legfőképp, akkor College-ba megy továbbtanulni. Ott két lehetőség van:

-"A level"-re jelentkezik, ahol 3 emelt érettségit tesz 2 évig. Ennek elvégeztével továbbtanulhat egyetemre, amilyen szakra akar.

-"Btec level 3" képzésre megy. Ha nem jók a GCSE (kisérettségi) jegyei, akkor nem level 3-ra veszik fel, hanem mondjuk level 2-es szintű szakra, de mellette abban a suliban újraírhatja a GCSE angol/matekot. (Innentől ugyanaz neked is a lépés.) Ha ez az eset, akkor elvégzi a level 2-es szakját (1 év), akkor mehet tovább 2 éves Level 3-as képzésre, ami szakmával egyenértékű.


Hogy milyenek ezek a BTEC szakok? Bármi amit el tudsz képzelni. Kőműves, autószerelő, szakács, fodrász, de még vannak gazdasági tárgyak, informatikus, szoftverfejlesztő, webfejlesztő, könyvelő stb. Ezek az utóbbiak is a BTEC szakmákhoz tartoznak. Viszont ha olyan szakmát csinálsz level 3-as szinten, aminek van egyetemi képzése is (közgazdász, informatikus, könyvelő, turizmus), akkor a szakodra jelentkezhetsz egyetemre is, amit elvégeztél 2 éves Level 3-as szakot.

De ha nem akarsz egyetemre menni, akkor is van egy szakmád, mehetsz dolgozni ha találsz munkát. (Mondjuk pl infósoknak érdemes egyetemre is menniük.)



Hogy neked mik a lehetőségeid érettségi nélkül?

Felmész a neten a közeletekben lévő College weboldalára, és keresgélsz a szakok közül.

Vannak olyanok, hogy BTEC jogi asszisztens mondjuk. Erre jelentkezel ha van. Majd felveszik veled a kapcsolatot, hogy milyen szintre tesznek be. Például előfordulhat, hogy betesznek Level 3-as szakra, ami 2 éves. VISZONT, cserébe neked meg kell írni a szakod mellett a GCSE-t. Ezt úgy képzeld el, hogy heti 4 órában tanulod a matek/angolt, évvégén meg vizsga. De mellette párhuzamosan csinálod a jogi asszisztens képzésed.

Ha ezt megcsináltad a 2 évet, akkor olyan végzettséget kapsz, ami szakmai DE mégis egyszintű a rendes érettségivel. Vagyis ugyanúgy mehetsz egyetemre, mint aki A level-te ment. Ez jobb, mert így eleve lesz tapasztalatod a területről.

2019. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

College-kben a GCSE-t 1 év alatt le lehet tudni. De ha nem megy, annyiszor próbálkozol akárhányszor csak akarsz évről évre.


Sixth formot nem ajánlanám olyannak, akinek kétséges az angol tudása, és tudja is hogy milyen szakon akar továbbtanulni. Mert akkor mehet inkább "szakmai érettségire", ugye ami a BTEC.


De ha neked a 3 emelt érettségi az szimpibb, akkor mehetsz oda is. Próbálj meg jelentkezni, viszont kemény lesz. Keményebb ott összeszedni annyi pontot ami egyetemre kell, mint BTEC-en ahol csak a szakodról tanulsz.

A-level-t is általában College-kben tanítják.


A College-nek egyébként nincs magyar megfelelője.

Szakgimitől a szakmunkáson át a gimikig akár még főiskola is lehet. Mindenféle szakokat ajánlanak, sok helyen még alapképzéseket is ami diplomát ad.

2019. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm , most már a család kezdi érteni. Még van egy kérdés! Jönne szintén Angliába igaz nem velünk együtt, hanem külön az unokabátyám. Ő három éves szakmunkásképzőbe járt Magyarországon, és szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkezik. Nem Okj bizonyítvánnyal, hanem nappali tagozaton három év alatt szerzett szakmunkás bizonyítvánnyal. Jól beszél angolul, mert többször dolgozott kint. Most úgy nézz ki, hogy hosszabb távra kimegy. Ő munka mellett, felnőtt tagozaton milyen módon tudna Angliába érettségizni?
2019. márc. 18. 20:08
 19/27 A kérdező kommentje:
A későbbiek folyamán ha lesz rá lehetősége Ő is szeretne egyetemi diplomát!
2019. márc. 18. 20:10
 20/27 wrspeed80 ***** válasza:
53%
Year 7-11 az secondary school és nem a high school. Én 16 évesen jöttem ki, 11-ben voltam otthon ami ugye itt a 12-nek felel meg, és a GCSE-ről lekéstem. Egy sixth form mégis felvett, A levelt csináltam és azzal mentem egyetemre ahol most harmadikos vagyok. Amikor kijöttünk nagyjából B2-es angolom volt és azzal bőven elvoltam A levelen, tesódnak is szerintem vmi olyasmi elég lesz, elég hamar bele fogtok jönni
2019. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!