Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen szintű angol tudással...

Milyen szintű angol tudással lehet, érdemes Angliában gimnáziumban tanulni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 09:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#20


"Year 7-11 az secondary school és nem a high school. "


Ne beszélj hülyeségeket. A secondary school és a high school teljesen ugyanaz. Csak ez olyan, mikor azt mondod, hogy középiskolába jársz vagy pedig gimibe/szakgimibe/szakiskolába.

Angliában is van másféle secondary school is, de nincs egyik között sem nagy különbség. A secondary school és a high school egy és ugyanaz, de ha nagyon pontosak akarunk lenni, akkor a high school bele tartozik abba a fogalomba.

Ha pedig referencia kell.. 13 éves korom óta élek Angliában, azóta már egyetemre járok. Benne voltam az egészben és szerencsére tudom mi, hogy működik.



A kérdezőnek:

A szakmunkás végzettséggel rendelkezőnek is végig kell mennie ezeken az utakon.

Ha lenne magyar érettségije, akkor mehetne egyből egyetemre. Ha nincs, akkor pedig kell vagy A level, vagy level 3-as BTEC neki is. Viszont, hogy ide bejuthasson valaki, sajnos ugyanúgy kell a GCSE.

Neki is az a legegyszerűbb, ha BTEC-re megy.

(Milyen szakon akar tanulni egyetemen?)

Mert ha van olyan BTEC amit épp tanulni szeretne, akkor ugyanúgy College-ban elkezd egy BTEC-et. Mellette csinálja az angol/matekot, majd a szak elvégeztével továbbjelentkezik egyetemre.


De érdemes mondjuk College-kben, ha van nekik HnC (egyetem első év), vagy HnD (egyetem 2. évét jelentő) kuzusuk. Ide elég könnyű bejutni, és lehet a nyelvvizsgáját elfogadják, de mellette lehet kérnek még tőle valamit. (Lehet egyszerre csinálhatja GCSE-t.)

Ha ide bekerül és ezeket megcsinálta az 1. és 2. evet is, akkor jelentkezhet 3. Évre is, ami már diplomát ad.

Meg kell próbálni, ez felgyorsítaná a folyamatot, es nem kéne külön éveket pazarolnia BTEC-re.

2019. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
"A szakmunkás végzettséggel rendelkezőnek is végig kell mennie ezeken az utakon" Konkrét a már felnőtt, szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező unokatestvérem esetén melyik útra gondolsz? Ő munka mellett felnőtt tagozaton tud majd tanulni, de nagyon jól tud angolul és az Ő terve is, hogy érettségi után egyetemre menjen közgazdász, vagy jogász szakra. Tehát ha kint érettségizni akar akkor Ő a College-be jelentkezzen és akár két év alatt megszerezheti az érettségit? Vagy az Ő esetében milyen útra gondoltál?
2019. márc. 19. 06:35
 23/27 anonim ***** válasza:

Vagyis neki lehet egyszerűbb lenne ezt csinálni:

Vannak "Access to HE" kurzusok College-okban. Ez konkrétan egy olyan szak, ami úgymond lehetőséget ad a felsőoktatásra, vagyis kinyitja a kaput előtted. Ezeken a szakokon betömik a lyukakat, például angol vizsga, illetve a kiszemelt egyetemi szakjára a dolgok amik kellenek, alapot ad stb.

1 évesek ezek a szakok, és az elvégeztével felvehetnek egyetemre.

Valamint vannak foundation year-nek hívott kurzusok is, azt hiszem az is hasonló mint ez.

Így csak 1 évet kell tanulnia mielőtt jelentkezhet egyetemre.

2019. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
"Vannak "Access to HE" kurzusok College-okban. Ez konkrétan egy olyan szak, ami úgymond lehetőséget ad a felsőoktatásra, vagyis kinyitja a kaput előtted. " Tehát ha szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező unokatestvérem ilyen képzésre jelentkezik akkor egy év alatt érettségit kap? Vagy a nélkül jut be az egyetemre? Ezt nem igazán értem. Vagy ezt az én esetemre érted?
2019. márc. 19. 12:10
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem rád értem. Azt hiszen az Access to HE 19+ éveseknek van.

Hogy érettségit kap-e, azt nem tudom. Függ a College-től is, de a szakmunkás végzettséget nem számítják be. (Hacsak nem olyan szakmája van, aminek van egyetemi képzése is talán.)

Talán GCSE matek/angolt tudja ott elvégezni, illetve mellé kap egy level 3-as papírt. Az nyitja ki a kaput az egyetemre jelentkezésre.

Meg kell kérdezni a közelben lévő College-kat, pontosabbat nem tudok mondani így vakon.

2019. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Mindenesetre nagyon érdekes amit írsz, hogy akár érettségi nélkül is bejuthat egyetemre. Teljesen más mint a magyar rendszer.
2019. márc. 19. 15:17
 27/27 anonim ***** válasza:

Én ezt nem mondtam.

Ez az 1 év alatt csinálhatja meg a kisérettségi (GCSE) angol/matek-ot, PLUSZ csinálják mellette az alapozó tárgyakat. Például ha informatikus akar lenni, akkor lesznek informatikai tárgyai, amik mind alapozók. Ezek level 3-on futnak, ergo ugyanaz a szint mint a Level 3 BTEC, és mint az A Level is.

Ez mind 1 szintű ha úgy nézzük, mert az eredmény végülis ugyanaz. Bejutás az egyetemre.


A magyar rendszerrel nem is érdemes összevetni az angolt, sem az iskolaneveket vagy az érettségit.

Náluk az A level az olyan mint nálunk az emelt érettségi, de nekik van szakmai kurzusuk is, ami lényegében ugyanúgy bejuttat egyetemre. Szóval elméletben érettségi szintű egy mondjuk BTEC level 3-as képzés, vagy egy Access to HE course.

2019. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!