Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogalmam sincs mit csináljak...

Fogalmam sincs mit csináljak mivel foglalkozzak és jövőre érettségi (? )

Figyelt kérdés
Az van hogy jövőre eretsegizem és szeretnék tovább tanulni de nem tudom mit. Az érdeklődésem most a web fejlesztés rajzolás animáció készítés felé terelődik de mindig változik es nem tudom mit csináljak 😔

2019. júl. 30. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor dönts csak, amikor biztosan tudod, hogy mi érdekel, van még időd.
2019. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, utolsó gimis év előtti nyáron leültem a felvi.hu elé és végignyálaztam az összes induló szak listáját azokon a területeken amik valamennyire is érdekeltek.

Tényleg mindent meg kell nézni egyszer szerintem, én pl. azt hittem, hogy az orvos/egészségtudományok alatt csak az orvosik, ápolók, gyógytornászok, gyógyszerészek, dietetikusok (stb.) vannak, amely szakmákat nagyon tisztelek de semmiképp sem választanám magamnak, mégis ebben a kategóriámban találtam meg az én szakomat, ami az egészségturizmus.

2019. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mar végig nyalaztam a szakokat a programtervezo informatikushoz en hulye vagyok szerintem muyzaki menendzeri ágat neztwm bme dee azt olvastam hogy csak az MSC er valamit a bsc semmit se
2019. júl. 30. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az én főnököm műszaki menedzser és 300 fölött kap
2019. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az szuper csak nem tudom hogy most tényleg nem er semmit az alap kepzes csak a mester
2019. júl. 31. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Legalább érdeklődsz valami iránt. Én most érettségiztem májusban, hasonlóan mint te fogalmam sem volt/ fogalmam sincs, hogy mivel szeretnék foglalkozni.


Sajnos a szüleim nyomására gazdasági szakot jelöltem meg elsőnek, oda fölvettek. Azért erőltették, mert jó vagyok matekból szerintük (nagyon sokat gyakoroltam és készültem rá, nem az a tipikus matekzseni vagyok, csak szenvedve megy ahogy) és a gazdasági szakokkal jól lehet keresni.


Most eléggé szenvedek azzal a gondolattal, hogy vajon megéri-e elkezdeni a szakot, ha nem is érdekel kicsit sem, pláne rengeteget kell tanulni és én pénz helyett inkább emberekkel szeretnék foglalkozni, tehát szociális téren képzelem el magamat.


Nem nagyon látok bele abba, amiről beszélsz, de szerintem ha ez érdekel, akkor tanulj angolt ezerrel, meg az amúgy is mindig jól jön.


Nagyon sok sikert kívánok a jövőévi felvételi követelmények teljesítéséhez és hogy megtaláld amit szeretnél csinálni.

2019. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legyél ilyen számítógépes grafikus, meg webdesigner. Hogy logókat csinálsz, meg plakátokat, meg ilyen netes kinézeteket weboldalakhoz:)
2019. aug. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, nem egyszerű, amikor választás előtt van az ember.


Pl én elmentem több helyre dolgozni, külföld-belföld. Önismeret s kutatások miatt - lényegében önfejlesztés volt az a pár év.


Nem csak dolgoztam, mások mentalitását, nézeteit, gondolatait s mindennapjait is figyeltem.

Kialakult bennem hova nem szeretnék jutni s hova IGEN.


Összegeztem mikhez értek, miket szeretek, rájöttem: Nem lennék képes 1 szakon belül meglenni.

Kitaláltam mi módon tudok több olyan dologgal foglalkozni, amiket szeretek.


Az pedig nem árt, ha az ember megtapasztalja a felnőtt létet s összegezi a dolgokat, vágyakat s kialakít egy jövőképet kisebb nagyobb célokkal.


Pl a fotózás, webtervezés pedig olyan dolgok, amikre mindig van kereslet - főleg, ha minőségi munkát adsz ki.


Ismim kombinálta a tetoválást, fotózást és az egyedi PC-k készítését, eladását.


Ülj le egy papírral s nyugodtan írd össze miket szeretsz, mikhez értesz s miből mit tudsz kihozni.

2019. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!