Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csúszok gyógytornász szakon 1...

Csúszok gyógytornász szakon 1 évet. Mitévő legyek? (Többit lent)

Figyelt kérdés

Nem siekrült az anatómia vizsga ahogy rajtam kívül még rengeteg embernek, de sokan már ott is hagyták passziváltak stb. Nem tudom mitévő legyek, nagyon szomorú vagyok, idén vezették be az egyetemen azt, hogy akinek nincs meg az anat 1. az nem veheti fel a ráépülő tárgyakat. Eddig fel lehetett és májusba le lehetett rakni a 2 vizsgát egyszerre (anat 1, 2) A családban én vagyok az első egyetemista, anya nagyon aranyos meg mindenbe bíztat de nincs otthon a témában és mindent magamnak intézek. Nagyon el vagyok keseredve mert renegteg pénzt meg időt, energiát beleöltem/beleöltünk eddig de úgy látszik semmi eredménye.. Nem tudom, hogy most a vizsga miatt vagyok ennyire elkeseredve, vagy kezdek kiábrándulni ebből az egészből.. Egyszerűen nem tudtam felkészülni időben, múlt héten még le is betegedtem. Olyan rosszul érzem magam most emiatt. Pályát kéne váltanom, vagy folytassam?

Esetleg valaki hasnoló cipőben, vagy aki ígyis el végezte és állása van? Üzenetet is írhattok, most minden segítség jó tanács nagyon jól jönne. Előre is köszönöm a segítő válaszokat. :)



2020. febr. 5. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szia! SZTE-s vagy? Mert nálunk fel lehet venni vizsgakurzusként az anat 1-et és így mellé az anat 2-t, mert nem előkövetelménye. Annyi hogy félév végén az elsőt hamarabb le kell tudni, mint a másodikat ( ha nincs megajánlott jegyed)

A ráépülő tárgyakat valóban nem lehet, de az anat 2 mehet párhuzamosan, legalábbis nálunk

2020. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, Miskolcin. :(
2020. febr. 5. 19:32
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Én is csúsztam már meg, mert kb minden egyes tárgyamra épül egy olyan, ami végig van.

1. Gondolkozz el azon, hogy ha pályát akarnál váltani, mit csinálnál? Van olyan, ami érdekel ezen kívül? Megéri valamit újrakezdeni, mikor már ebbe is időt és energiát öltél?

2. Nézd meg a kreditjeidet. A ráépülős nélkül meglesznek a kreditjeid a 2 félévre? Ha nem, akkor menj ki passzívra és majd folytasd ahol abbahagytad. Ha megvannak, akkor kicsit nehezebb lesz, mert mindig ki kell matekoznod, hogy milyen következő éves tárgyakat kell felvenned ahhoz, hogy kijöjjenek a kreditek, de simán megoldható.

2020. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Elolvastam a kérdésedet és nem tudok csak úgy szó nélkül tovább lapozni. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ha sokatoknak nem sikerült a vizsga, akkor sejthető, hogy nem a hallgatósággal van a probléma.. Szerintem semmiképpen ne hagyd ott, most azért vannak benned ambivalens érzések, mert csalódott vagy és kétségbeesett, ilyenkor pedig hajlamos az ember a könnyebb ellenállás felé húzni. Tudod hány olyan ember van még, akinek nem sikerült valami tárgya? Sőt, hány olyan van, aki el sem jutott idáig? Ha ez vigasztal, mindenkit szivatnak, ez az idegek harca. Ki kell tartani, hidd el megéri! Fel a fejjel!
2020. febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a bíztatást :) Kezdem kicsit jobban érezni magam. Anyáék is mondják hogy ne hagyjam ott max egy évvel tovább lesz diákkedvezményem.
2020. febr. 7. 00:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is csúsztam egy évet... igaz én esetemben hülye voltam, azt hittem el tudom végezni az emelt szintű változatát egy törzstárgynak, de nem sikerült. Ráadásul engem édesanyám sem biztatott, sőt, mikor felhívtam fél órán át üvöltött velem telefonban, én bőgtem, párom ott volt mellettem, ő is végighallgatta, azt mondta még neki is gyomorgörcse lett. De folytattam, igaz eléggé megtörten és motiválatlanul. Azóta megszereztem az alapdiplomát, most csinálom a mestert. Itt sikerült visszaszereznem a motivációmat, már alig várom hétfőn a szorgalmi kezdetét. :) Igazából nem tudom, neked az osztatlan rendszer van-e, de egy év csúszás is belefér az állami támogatottba. Szóval szerintem ne add fel, főleg, ha mások is támogatnak! Sokkal gyakoribb a csúszás, mint gondolnád, eredeti szaktársaim közül is talán 10en végezték el a 60-70ből, már nem emlékszem a pontos számokra. Aztán néhányan velem együtt, és sokan még ötödik évre is maradnak. Más szakokról is tudok. Vacak érzés, azt aláírom, tényleg úgy érzed hogy ez nem megy és semmi értelme, utolsó évre meg már szabadulnál... de ha szeretnéd csinálni, ne add fel! Amúgy az anatómia tárgyak sok helyen szórótárgynak számítanak, ergo megbuktatják akit csak lehet, hadd hagyja ott akinek nem sikerült. Nálunk is volt több ilyen sajnos. Mindenesetre kitartást és hajrá! :)
2020. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem fogom feladni :) folytatom szerintem, annyi hogy 1 év plusz de a tárgyak legalább eloszlanak. Sokan folytatják majd velem együtt, de már a fele így is kipergett..
2020. febr. 8. 23:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt tedd el tanulságnak, és veslkedj neki jövőre. Az anatómiát egész szorgalmi időszakban folymatosan kell tanulni és ismételni. A tanárok ezt nem biztos hogy sűrűn mondogatják, és senkit nem is kényszerítenek rá, hogy tanuljon. Az a középiskolában szokás.

Viszont ha csak a vizsgaidőszakban állsz neki, szinte lehetetlen magabiztos tudást szerezni. És az anatómiát sajnos nem körülbelül kell tudni, meg nem a dolgok lényegére kell emlékezni. Ha mutatnak egy mozdulatot, és neked el kell sorolnod, hogy ilyenkor melyik izom mit csinál, illetve ha valamelyik nem működik, akkor mi fog megváltozni a mozgásban, az csak akkor fog menni, ha tényleg tudod és érted is, és nem csak úgy nagyjábóll emlékszel.

Ha nagyon bizonytalan vagy magadban, keress egy pszichológust, sok egyetemen is van tanácsadó szolgálat. Akár egy általános képességvizsgálatot is csinálhat veled, amiből elég biztosan bejósolható, hogy képes vagy-e a diploma megszerzésére, illetve, hogy az átlaghoz képest mennyi energiát kellene belefektetned, és milyen tanulási módszerek volnának számodra a legtesthezállóbbak.

Ez már teljesen csak találgatás, szóval ne vedd magadra, ha nincs igazam, de nem csodálkoznék, ha nem csak arról volna szó, hogy nem tanultad végig a félévet, hanem amikor nekifogtál, akkor sem a legcélszerűbb módszereket alkalmaztad.

2020. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a választ, de milyen pszichológus meg képességtanácsadó? Nem idióta vagyok csak nem tudtam időbe készülni a vizsgára.

De sajnos azóta még többen otthagyták.

2020. márc. 5. 21:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Na mi a helyzet azóta? :)

Remélem sikerült megnyugodni.

És ilyen bárkivel előfordul, ne érezd magad rosszul!

2020. márc. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!