Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angolt?

Hogyan tanuljak angolt?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy nekem egyszerűen nem fog az agyam a nyelvtani részre. A kiejtésem egészen jo, és a szavakat is megjegyzem de nekem a nyelvtan amit tanítanak, meg ahogy tanítják az iskolában az számomra valamiért nagyon bonyoult. Ti hogyan készültetek fel angol érettségire? Esetleg van tippetek tanulási módszerekre ami bevált?


Mellesleg megjegyezném, hogy a kisgyermek, amikor tanulja a beszédet, neki sem a nyelvatant magyarázuk, egyszerűen csak megtanulja a szavakat, aztán pedig mondattá formálja őket...aztán évek multán mikor már tudja a beszédet, sokkal könnyebb dolga van az iskolába megtanulni leírni azt. Miért nem lehet valami hasonloképpen tanítani az iskolákban is? nem lenne hatékonyabb? Szerintetek?



2017. nov. 10. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne a kisgyerekekhez hasonlítsd magad, egészen másképp működik az agyuk, mint egy felnőtt embernek, sokkal könnyebben is tanulnak még. Ha ezzel a “módszerrel” akarnál nyelvet tanulni, akkor ki kéne menned angol nyelvterületre, ahol egész nap angol beszédet hallanál és csak angolul szólalhatnál meg, de a nyelvtant még akkor is kéne külön tanulnod, mert gondolom nem állna melletted egész nap valaki, aki kijavítja a hibáidat, mint a gyerekek esetében az anyukájuk. Amúgy ők nyilván úgy tanulják meg a nyelvet, hogy egész nap azt hallják, az veszi körül őket, de még így is több év, mire teljesen helyesen tudnak beszélni. Gondolom te ennyire nem érsz rá..Viszont, amit mindenképp tehetsz ennek érdekében: nézz minden nap angolul filmeket, felirat nélkül, olvass könyveket is angolul - nyilván eleinte sokmindent nem fogsz érteni, sokat kell szótárazni is, de napról napra egyre többet fogsz belőle érteni és a nyelvtani része is könnyebben rádragad.


Javaslom, hogy szerezd be az Oxford nyelvtankönyvet(vagy bármilyet), és gyakorold be szépen a feladatokat. Magántanárhoz, vagy érettségire felkeszítő tanfolyamra sem lenne hülyeség eljárni.

2017. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
57%
Amennyiben lehetséges, minden filmet angolul. Olvasni angolul. Vagy csak ha csinálsz valamit kapcsolj be valami angol szöveget. Illetve ha van lehetőséged rá, mindenképp próbálj meg beszélgetni egy anyanyelvivel vagy legalább valakivel akinek jó a nyelvtanja.:)
2017. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem nézz angol filmeket, angol felirattal. Attól sokkal jobban értesz majd. A nyelvtani részre kitérve, meg kell tanulni. Én úgy tanultam meg, hogy a suliban volt az első évben 1 évnyi előnyöm. Amit abban az évben tanultunk, azt én már tudtam és így könnyebb volt, ezáltal én így álltam hozzá az angolhoz hogy könnyű, és így mindent megtudok jegyezni.
2017. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!