Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes pszichológiában...

Érdemes pszichológiában gondolkodnom, ha nem szeretem a biológiát?

Figyelt kérdés

Tipik vagyok, tudom-szeretnék segíteni másoknak, nagyon érdekel az emberek viselkedése, stb. Meggyőződésem, hogy a mentális egészség nagyon fontos, és nyitott vagyok mások problémáinak meghallgatására, akkor vagyok boldog, ha segíteni tudok nekik.

Jó tanuló vagyok, csak éppen nem lelkes-benyalom az anyagot, ha kell, de egyáltalán nem érdekel a biológia meg a kémia sem, kínszenvedés az egész. Mondjuk a tanárom is borzalmas, de

Nagyon eltérő véleményeket láttam róla, hogy mennyire kell kenni-vágni, vagy épp csak le kell nyelni hozzá a békát, és bemagolni, illetve hogy mennyire éri meg egyáltalán pszichológiát tanulni.

Tudom, hogy nagyon sok idő és munka van benne, de egyelőre csak eziránt érzek valamilyen szintű lelkesedést.

Mit gondoltok? Inkább nézelődjek más irányba?



2020. dec. 12. 23:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet, bármilyen szakot is választasz, tuti lesz egy-két tárgy, ami nem fog érdekelni/felesleges lesz ahhoz, amerre te specializálódni szeretnél. Az a kis biosz amit pszichón tanulunk szerintem különben is hasznos tudást ad (hiszen az emberi szervezetről tanulunk, ennek később ha eü-i gondjaid lesznek még hasznát is veheted, hogy jobban fogod érteni, hogy mi miért van), de túl lehet élni. Ha mondjuk analitikus irányba képződsz tovább úgyse fogod használni a mindennapjaidban, és az a pár félév magolás tökre megéri, ha így azzal foglalkozhatsz, amivel akarsz.
2020. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy csak a GYIK túlzásáról van szó, mert alapból tényleg érdekel, de sok válaszból tűnik úgy, mintha igazából az össze létező szak borzalmas lenne, úgy, ahogy van.
2020. dec. 14. 08:20
 13/16 anonim ***** válasza:

Hetes vagyok.

Egyébként néhányan tényleg olyan dolgokat írnak itt, ami után felmerül az emberben, hogy miért járnak az adott szakra, ha annyira utálják. Vagy akkor legalább ne szidják folyamatosan az összes kérdés alatt...

Azt azért ne felejtsd el, hogy a vélemények egy elég nagy része teljesen szubjektív. Pl. pszichológián valakinek nehéz a biosz, más szenved a statisztikától, megint más utálja a kognitívot... Sőt, az is lehet, hogy egyszerre mindegyikkel van baja. De ez nem feltétlen azt jelenti, hogy rossz és felesleges lenne a tantárgy. A statisztika is annak tűnik a legtöbb ember számára, mert hát "úgysem leszek kutató", de akkor is írnod kell majd egy szakdogát egy kisebb saját kutatásból, ahol valamiféle statisztikát is fogsz használni.

Emellett én is egyetértek másokkal, tényleg minden egyetemen és szakon vannak feleslegesnek tűnő tárgyak. Ha majd egyetemista leszel, kérdezd meg a más szakokra járó barátaidat. Lefogadom, hogy ők is fognak tudni mondani ilyeneket. De mint már mondtam, lesznek olyan tárgyak is, amik meg érdekelni fognak, és szeretni fogod őket.

Célszerű úgy gondolni az első három évre, hogy az arra jó, hogy megismerj szinte minden területet, és a saját tapasztalataid alapján döntsd el, hogy mi az, amivel valóban foglalkozni szeretnél. Ez az egy ilyen lehetőséged lesz tulajdonképpen. Az emberek jelentős része a szakdoga megírása után soha többet nem fog pl. a statisztikával szórakozni, de legalább itt van rá alkalma, hogy megtudja, hogy milyen. Ha erre nem lenne lehetőség, akkor az is lehet, hogy évekig azon gondolkoznál, hogy lehet, hogy sokkal jobban jártál volna, ha kutatónak mész. De ha saját tapasztalatot szerzel, akkor máris van egy olyan alapismeretet csomó mindenben, ami megkönnyíti a későbbi döntéshozatalt. (Bocsánat, hogy most pont a statisztikát hoztam fel példának, ez jutott eszembe. Egyébként ez sem olyan szörnyű, mint amennyire néhányan előadják.)

2020. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Remélem, tényleg így lesz. Sokáig éltem abban a tudatban, hogy majd az egyetem lesz az a hely, ahol csak azt tanulod, amire tényleg szükséged lesz, de már látom egy ideje, hogy nem egészen így van. Na persze az is lehet hogy igazából nagyon szeretni fogom a statisztikát meg a neurológiát, csak még soha nem volt velük dolgom :)
2020. dec. 14. 11:00
 15/16 anonim ***** válasza:

A gimnáziumi biosz könyvből az etológia és az embertan ami hasznodra válhat. Ha azt kened-vágod, bőven elég.


Csak kérdés kell e érettségizni a felvételihez bioszból.

2020. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem kell. Egy emelt kell a matek, magyar, történelem, biológia és bizonyos nyelvek közül.
2020. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!