Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és fogalmam sincs hogy mit kezdjek az életemmel :D Erős gimnáziumba jártam, tavaly érettségiztem mivel nyelvi előkészítős osztályba jártam, utána egyből gyógypedagógiát kezdtem tanulni, de az első félév elég is volt belőle ahhoz, hogy rájöjjek nem ezt szeretném csinálni, mivel nem vagyok hozzá elég lelkis, illetve nem minimálbérért szeretnék gürizni. Passziváltattam, elmentem egy cukrász OKJ-ra, januárban fogok vizsgázni, szerettem meg minden, de a covid miatt alig voltak gyakorlataink, alig tanultam valamit. Egy jól menő étterembe jártam külsős gyakorlatra, ott rájöttem hogy olyan körülmények között, olyan tömeggyártást én nem szeretnék csinálni, ahhoz meg nincs elég pénzem hogy saját üzletet nyissak ilyen fiatalon. Szóval most itt állok, és halvány lila gőzöm sincs hogy mit szeretnék tanulni. Most egyszerre 2 állásom van, még itthon lakom, ebben a helyzetben ha akarnék se tudnék itthonról elköltözni. Semmi nem érdekel igazán, de úgy érzem még valamit tanulni szeretnék. Gondolkoztam az anglisztikán de ha nem megyek mesterre akkor kb kitörölhetem vele a popóm, tervezőgrafikán vagy animáción de nem rajzolok kiemelkedően jól, illete anyagilag se állunk úgy hogy egy MOME vagy METU képzést ki tudnánk fizetni. Rossz vagyok fizikából, kémiából, földrajzból, ezek nagyon messze állnak tőlem. Szeretem a nyelveket és a gyerekeket, de nem akarok angoltanárnak menni minimálbérért. Bármi ötlete bárkinek?

2020. dec. 15. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

" nem rajzolok kiemelkedően jól" -akkor a MOME METU felejtős

"szereted a nyelveket" - hatalmas szorgalommal vinnéd többre anglisztikán egy ált.isk tanárnál, mester nélkül 0 - BA-val egy kicsit ügyesebb adminisztrátor lehetnél (ha jól gépelsz)

gyógypedagógiát kár volt abbahagyni - sok kell és sajnos egyre több (nem is kell "lelkizősnek" lenni, nagy tudású empatikus szakember kell. Még a legtöbb jövő a cukrászban van: nem úgy, hogy rögtön saját üzlet... azért ez nem így működik. Jó szakemberré kell válni, valami egyedi ötlettel felfutni. Ilyesmi.

2020. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy 4, kérdés.


Légyszíves írj film és könyvcímeket. Az 5-5 kedvencedet kérem.

2020. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Én a helyedben biztos kimennék külföldre dolgozni ha erősséged a nyelv. Tesóm is így tett, egy átlag pl. Lidl munkával a havi fizetés annyi, mint Magyarországon egy átlag ember kereste évente. :) Mellesleg az életszínvonal is sokkal kiemelkedőbb. Ha meg nem szeretnél kimenni, én elmennék valamilyen felsőfokú intézménybe.

15/F

2020. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!