Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser szakról mi...

Műszaki menedzser szakról mi a véleményetek? Az Óbudai Egyetem vagy a BME lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Még nagyon messze állok az érettségitől (még csak 11.-es vagyok), viszont én az a típusú ember vagyok, aki szeret biztosra menni, és szeret előre tervezni. Nem ezt a szakot szeretném első helyre megjelölni, sőt, az utolsó helyre fog kerülni (első helyen lesz a kereskedelem és marketing, a második helyen a nemzetközi gazdálkodás). Olvastam erről a szakról véleményeket, amelyek eléggé szélsőségesek voltak. Valaki szerint semmit nem ér, és büfészak, valaki szerint meg egy jó szak, és sokat kell tanulni,a kommentek miatt egy kicsit össze is zavarodtam, és őszintén szólva nem tudom, hogy kinek higgyek. A másik pedig, hogy a kettő egyetem közül melyik lenne a jobb választás, ha jelen pillanatban most csak a műszaki menedzser szakról van szó? A két egyetemről is olvastam véleményeket, ellenvéleményeket. Totálisan össze vagyok zavarodva. Leginkább olyan emberek válaszát várom, akik ezen a szakon tanulnak/tanultak vagy elvégezték.

Köszönöm szépen előre a válaszokat.



2021. jan. 8. 22:30
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
64%
Mindent a hajadra kenhetsz ami "menedzser" végződésű
2021. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
53%

Csak ugy neveztuk oket, hogy 'mumenedzser'...


Mit akarsz amugy kezdeni ezzel a diplomaval?

2021. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
64%

Műszaki területen szinte semmibe nézik ezt a végzettséget. Ha ilyen területen akarsz dolgozni, akkor mérnöki végzettség nagy előny, elvárás.


Ha a pénzügyi, gazdasági terület érdekel, akkor meg válassz egy normális közgazdász szakot, ott a pénzügy-számvitel, ami komoly, nagy előny vagy esetleg a gazdálkodás-menedzsment, nemzetközi gazdálkodás.


A műszaki menedzser szakon tanuló mindenből tanul egy keveset, de igazából nem ért semmihez, ezért a munkáltatók részéről nem számít népszerű, keresett végzettségnek.

2021. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

2.komment: szívesen dolgoznék pénzügyben, lennék marketinges stb., viszont a legnagyobb álmom, hogy egy vállalkozást beindítsak, aminek a tőkéjét a diplomámmal szeretnék megalapozni.


3.komment: köszi szépen a válaszodat, engem a gazdasági terület jobban érdekel, amelyeket felsorolták azok közül a nemzetközi gazdálkodás tetszik. Ezt a műszaki menedzser szakot csak az utolsó helyre tenném be, mert alacsony a ponthatára, de azon vagyok, hogy kitűnő átlagom, és érettségim legyen :-) .

2021. jan. 8. 23:51
 5/50 Vodafonelive ***** válasza:
76%
A mumen akkor jo ha van egy “szakmad” diplomaban. Arra ra lehet huzni. Ismerek olyat aki jogasz utan csinalta meg vagy valamilyen kozgazdasz diploma utan.
2021. jan. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
86%

Ha képes lennél egy műment végigcsinálni (azaz: jó vagy matekból), akkor gondold át, milyen minél matekosabb szak érdekelne. Pár javaslat:


Gazdaság- és pénzügymatematikai elemző (Corvinus)

Alkalmazott közgáz (Corvinus vagy ELTE)

Sima matek szak (ELTE) utána banki és biztosítási elemző (Corvinus)

Gazdasági informatika (Óbudai vagy Corvinus vagy BGE)

Programozó informatikus (ELTE)

Mérnökinformatika (BME vagy Óbudai)

Esetleg pénzügy-számvitel (bárhol)


Ha nem vagy jó matekból (ez esetben amúgy se lenne jó a műmen), akkor a gazdasági szakok közül bármelyiket választhatod, menni fog.

2021. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
71%
A műszaki manager amúgy is jó. Nem tudom milyen tapasztalatra alapozza a többi válaszoló, de iparban dolgozok már 9 éve, és egy rakás műszaki manager van, minőségbiztosítási mérnök, gyártósori mérnök, stb... pozíciókban. Kezdőként olyan 250-300 netto körül kaphatnak.
2021. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
48%

“ Nem tudom milyen tapasztalatra alapozza a többi válaszoló”


Gondolom 1-2 évtized mérnöki és/vagy menedzseri tapasztalatra.

2021. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
77%

8

Na bumm, 1 évtized akkor itt, és én pont, hogy máshogy tapasztalom. Azzal felesleges is jönni, hogy bármit is nagyon jól megtanítanának bármilyen más szakon egyetemen. Olyan emberek esnek ki mérnöki képzésekről, akik államvizsgán elvéreznek egy sima átlagszámításon, de sorolhatom neked a tapasztalataimat. Igazából szinte tökmindegy, hogy mit végzel el, csak kapd meg a munkát és ott betanulsz. Szóval, teljesen mindegy, hogy egy gyártósori mérnök műszaki manager vagy gépész, nem jelent az égvilágon semmit, és rengeteg műszaki manager helyezkedett és helyezkedik el az iparban különböző mérnök pozíciókban.

2021. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
29%

“ Szóval, teljesen mindegy, hogy egy gyártósori mérnök műszaki manager vagy gépész, nem jelent az égvilágon semmit”


Erről majd egyszer kérdezz meg egy “igazi” mérnököt is, mi a véleménye.

2021. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!