Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser szakról mi...

Műszaki menedzser szakról mi a véleményetek? Az Óbudai Egyetem vagy a BME lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Még nagyon messze állok az érettségitől (még csak 11.-es vagyok), viszont én az a típusú ember vagyok, aki szeret biztosra menni, és szeret előre tervezni. Nem ezt a szakot szeretném első helyre megjelölni, sőt, az utolsó helyre fog kerülni (első helyen lesz a kereskedelem és marketing, a második helyen a nemzetközi gazdálkodás). Olvastam erről a szakról véleményeket, amelyek eléggé szélsőségesek voltak. Valaki szerint semmit nem ér, és büfészak, valaki szerint meg egy jó szak, és sokat kell tanulni,a kommentek miatt egy kicsit össze is zavarodtam, és őszintén szólva nem tudom, hogy kinek higgyek. A másik pedig, hogy a kettő egyetem közül melyik lenne a jobb választás, ha jelen pillanatban most csak a műszaki menedzser szakról van szó? A két egyetemről is olvastam véleményeket, ellenvéleményeket. Totálisan össze vagyok zavarodva. Leginkább olyan emberek válaszát várom, akik ezen a szakon tanulnak/tanultak vagy elvégezték.

Köszönöm szépen előre a válaszokat.



2021. jan. 8. 22:30
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Pedig a papír nem számít. Minden félévben 5-ös átlaggal végeztem el a mérnökinfot, de a tudásomat a munkám során tanultam meg, az egyetem nem tett hozzá többet mint talán 1 hónap előny.


26

"Dokumentáció-íráshoz, projektmenedzsmenthez, értékesítéshez jó a műszaki menedzser diploma, erre is szokták felvenni őket."

Wow, el kell, hogy keserítselek, egy multinál a mérnöki munkák 90%-át jellemezted lol.

2021. jan. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 Vodafonelive ***** válasza:
2021. jan. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
0%

31. "Pedig a papír nem számít. Minden félévben 5-ös átlaggal végeztem el a mérnökinfot"


Addig fogom újra és újra elmondani, amíg át nem megy az üzenet. Kivételesen megpróbálom a csupa nagybetűt, hátha úgy elolvasod. AMIT ÍRSZ, AZ CSAK A "MÉRNÖK"INFORMATIKÁRA VONATKOZIK. Még egyszer:


1. A "mérnök"informatika atipikus mérnöki szak, ahová igazából nem is kell a célzott papír (diploma) – lehetsz Google rendszermérnök óvónőképzővel is, ha átmész a felvételi interjún.


2. A rendes mérnök szakokon (gépész, villamos, vegyész, építész stb.) ez nincs így. Ha nincs szakirányú papírod, akkor bukta van.


3. Most jön a trükk:

3a. Amely álláshoz nem kell mérnöki diploma, azok nem mérnöki állások

3b. A nem mérnöki állásokra is előnyben vannak amúgy a mérnökök


... mert jobban képzettek.

2021. jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
20%

Ui: az azért vicces, amikor "mérnök"informatikusok nevezik magukat mérnöknek. Egyből be is ismerve, hogy a képzésüknek semmi értelme nem volt (wtf?), az egyetemen nem tanultak semmi hasznosat (what??), és mindent a munkahelyen tanultak meg. LOL


Ezért tényleg felesleges egyetemre járni.

2021. jan. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom mit erősködsz ezzel a ""mérnök"informatika" dologgal, amikor leírtam, mérnökinformatikus ÉS földmérő mérnök vagyok, 2 bsc.


Wiki:

"A mérnök szó eredetileg a földmérőt jelölte, tehát a mai geodétát."


Ennek ellenére a mérnökinfo sokkal értékesebb. Többet keresek vele, mint egy gépész mérnök. A földméréshez is bőven elég egy technikusi végzettség.

2021. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
30%
BSC-vel ne nevezd magad mérnöknek.
2021. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
0%

Remek. Akkor van két mérnök végzettséged, amelyekből az egyik helyett bőven elég lenne egy földmérő technikus OKJ, a másik helyett meg jó egy óvónőképző is, nem a papír számít.


Azonban vannak olyan mérnöki szakmák, amelyekhez kell a szakirányú papír. Gépész-, villamos- vagy építészmérnök nem leszel szakirányú mérnöki diploma nélkül.

2021. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon beletapostam a lelketekbe, vagy mi van?

10 éves ipari tapasztalatom van. Ismerek egy csomó műszaki menedzsert mérnök pozíciókban. Akár tetszik nektek, akár nem, el lehet helyezkedni műszaki menedzserként.


Lehet, hogy csak az bas.za a csőrötöket, hogy értékesebb diplomám van mint nektek, és soha nem fogtok annyit keresni, mint én? Ezt pedig a piac fogja eldönteni, nem az, hogy "hűde mérnök vagyok".

2021. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

“ értékesebb diplomám van mint nektek, és soha nem fogtok annyit keresni, mint én”


Ezen jót mosolyogtam. Még egyetemi diplomád sincs, miről beszélsz? :)

2021. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
0%
Csak 10 év szakmai tapasztalatom, ami többet ér :) Te milyen tapasztalatokra alapozod azt, hogy a műmen sza.r?
2021. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!