Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser szakról mi...

Műszaki menedzser szakról mi a véleményetek? Az Óbudai Egyetem vagy a BME lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Még nagyon messze állok az érettségitől (még csak 11.-es vagyok), viszont én az a típusú ember vagyok, aki szeret biztosra menni, és szeret előre tervezni. Nem ezt a szakot szeretném első helyre megjelölni, sőt, az utolsó helyre fog kerülni (első helyen lesz a kereskedelem és marketing, a második helyen a nemzetközi gazdálkodás). Olvastam erről a szakról véleményeket, amelyek eléggé szélsőségesek voltak. Valaki szerint semmit nem ér, és büfészak, valaki szerint meg egy jó szak, és sokat kell tanulni,a kommentek miatt egy kicsit össze is zavarodtam, és őszintén szólva nem tudom, hogy kinek higgyek. A másik pedig, hogy a kettő egyetem közül melyik lenne a jobb választás, ha jelen pillanatban most csak a műszaki menedzser szakról van szó? A két egyetemről is olvastam véleményeket, ellenvéleményeket. Totálisan össze vagyok zavarodva. Leginkább olyan emberek válaszát várom, akik ezen a szakon tanulnak/tanultak vagy elvégezték.

Köszönöm szépen előre a válaszokat.



2021. jan. 8. 22:30
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
A 10 év tapasztalatodat melyik üzletágban szerezted? Ez se mindegy. A szoftverfejlesztésben zeneművészeti OKJ-val is lehet érvényesülni, így ott valóban érvényes a “mindegy, milyen papír” elv. Viszont ott a műmen másért gyenge: mivel pont programozni nem tanulnak meg a nebulók. De a gépész, villamos, vegyész, építész szakmában még csak a tervezőasztalhoz sem engedik őket oda.
2021. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
0%

Mármint hogyhogy milyen üzletágban? Nem mindegy az a kérdés szempontjából, vagy csak nem tudod felfogni amit írok? Multinál dolgozok. 3. multim 10 év alatt pontosabban. Mindhárom helyen ismertem műszaki menedzsereket, különböző mérnöki pozíciókban. Ha tetszik, ha nem, ez így van még akkor is, ha csak "mérnök"informatikus vagyok.


Hogy miért van így? Mert egy gyár (leszámítva a fejlesztési részleget) üzemeltetésből és menedzsmentből áll (+ HR, pénzügy, de ne keverjük ide). A gépépítést például 99%-ban külsős cégek végzik. Ez azért van, mert ha helyben végeznék és az aki építette a gépet leszámolna, akkor meg lenne lőve a cég, hogy nem tud érvényesíteni rá garanciát, és nem tud szakembert hívni a továbbfejlesztésre/javításra, kivéve ha felvesz kifejezetten erre egy embert, aki szintúgy leszámolhat.


Röviden, a multicégeknél a mérnöki beosztások főként menedzsmentről szólnak. Vagyis egy műszaki menedzsert is felfognak venni.


Még egyszer megkérdezem, neked milyen ipari tapasztalatod van?

2021. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
Miért nem vágják már ki ezt a (nem illetem jelzővel) hozzászólót, aki folyamat provokál mindenkit az "én vagyok a legnagyobb király és mindenkit lenézek, mert nekem 23 diplomám van és a műmenedzserek az ászok, a mérnökinformatikusok, meg be@@@@hatják", már nagyon idegesítő, ne aggódj kedves ""mérnök"informatikusok sz@rt se érnek" kommentelő, nem kell itt már sokáig a kisebbségi komplexusodat kiélni.
2021. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
43. Vicces módon kevered itt a hozzászólókat és a hozzászólásokat, egyszerre osztasz legalább három hozzászólót akik pont egymással vitatkoznak. :))
2021. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

42. "Mindhárom helyen ismertem műszaki menedzsereket, különböző mérnöki pozíciókban." vs. "a multicégeknél a mérnöki beosztások főként menedzsmentről szólnak".


Akkor most egy kicsit meg vagyok kavarodva. Közelebbről milyen mérnöki pozícióban láttál műszaki menedzsereket? Olyanokban, amelyek "főként a menedzsmentről szólnak"? Mert akkor nincs vita közöttünk. Ha a projekt menedzsereket vagy stratégiai beszerzést mérnöki pozíciónak tekinted, akkor rendben van. Csak számomra eddig az volt a mérnöki pozíció, amelyben konkrétan tervezni kell.

2021. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%

45

Akkor ezen a köztes dolgon kitudunk egyezni szerintem.

2021. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Hű lol
2021. febr. 3. 17:28
 48/50 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező, nemtudom mennyire van még aktualitása a válaszomnak, viszont elolvastam az összes előző kommentet és azt láttam, hogy még mindig olyan itt az oldalon az állapot mint amikor Én felvételiztem , tehát nagyon nagyon a szélsőségek.


Megpróbálok olyan választ adni amivel talán tudok segíteni annak aki ezt olvassa és olyan helyzetben van mint amilyenben Én voltam 2 éve.



4. Félévemet kezdem Műszaki Menedzerként, tehát a szakra rálátásom van, a vele való munkával nincs, ellenben informálódtam elég sokat és ambíciózus vagyok a szakommal kapcsolatban,hiszen egy tanulmány írása közben a digitális átalakulásról írtam amiben arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy a szakmát egyre inkább keverednek, egyre nagyobb teret hódít mindenben az informatika és ami a műszaki menedzerek szempontjából lényeges : egyre fontosabb a folyamatokat átlátni képes személy akinek gazdasági ismeretei is vannak.

Ez tény ezzel a kedves mérnök kollegák is egyet értenek valószínüleg.


A probléma itt az inkább, hogy azzal, hogy kollegának hívtam, sok mérnököt már meg is sértettem , mert Ő az igazi szakember aki mindent megold .

Sokszor találkozok ilyennel az egyetemen is. Sok tanár és rengeteg hallgatótás is lenéz minket. Ez a fajta viselkedés nem tudom miből alakulhatott ki, de gondolom mindenki minél magasabbra igyekszik pozícionálni magát és ezt önigazolni.


Ez folyik itt gyakori kérdéseken is.

Jönnek a más szakmákból emberek és támadnak, pedig sokkal értelmesebb lenne megérteni, hogy van olyan ember aki pontosan ezt akarja csinalni. Nem értem mi ezzel a baj. Nem akartam gépészmérnök lenni.

Én ide akartam jönni, mert értelmes szaknak tartom.


Persze ez mindenhol így van. Az orvostan hallgatók a gyógyszerészeket nézik le és az orvos diagnosztikán tanulókat.

A marketing hallgatók a turizmust hallgatókat nézik le

A jog hallgatók a bölcsészeket


A diplomások a szakmunkásokat


És így tovább.

(Természetesen sok kivétel is van aki nem így gondolkodik illetve ezek csak az én egyéni tapasztalataim.)


Egyébként ez a jelenség igazán elszomorít. Én boldog tudok lenni akkor is ha más más szakon kepzeli el az életét.


Volt egyszer egy eset amikor egy gépéazmérnök hallgatótárs ecsetelte nekem, hogy a mi tudásunk semmit nem ér. Ekkor mondtam neki, hogy légyszíves fejezd be mert nem hallom tőled a géptant amit veled együtt hallgatok, mert sokszor megegyeznek a tárgyak.


Ennek a fényében nem értem az előző válaszolók közül néhány embernek miért fáj és miért nem tudja elfogadni a ényt, hogy MM végzettséggel is dolgoznak mérnökként.

Igen mérnökként is. Attől, hogy valaki a mérnök informatikus nem nevezi mérnöknek mert ő így döntött, attól az még mérnök a jelenlegi magyar elnevezés szerint. (Olyan mint a sakk, hogy sokak szerint nem sport. Ez lehet egyedi vélemény, de ettől a sakk még sport. )


A tényekkel nem lehet vitatkozni, de minél frusztráltabb és/vagy butább egy ember, annál gyakrabban megpróbalja.

Ezt nem az előzőeknek írom, csak általánosságban.



MIÉRT TARTOM JÓ SZAKNAK A MŰSZAKI MENEDZSERT


Rálátást kapsz több más műszaki szakra, ugy könnyen el tudod dönteni mi érdekel igazán.(msct választani könyebb lesz)


Az elhelyezkedési lehetőségek jók és az előre meneteli lehetőségek sem hinném, hogy rosszabbak mint máshol.


Külföldön elismertebb mint itthon


A szak megtanít küzdeni és bízni magadban. Hinni abban amit választottál és nem bántani és okolni másokat.



Én képes vagyok elfogadni, hogy ide jelentkeztem és nem úgy akarom bebizonyítani, hogy az én szakom jó, hogy a másikét leszólom.



Mindezeket egybevéve én sem gondolom, hogy a MM egy jó önnálló bsc szak lenne, viszont ha már megvan az érdeklődés akkor lehet csinálni egy Msc-t szinte bármiből.


Egy kedves előttem szóló azt mondta, hogy "beletörik a bicska" egy MM-nek az Msc mérnöki szakba.


Ezt nem hinném csak a szorgalom dönti ezt el. Semmi más.



A tudás az értékes és valóban nem a papír. De az is igaz, hogy papír nélkül szóba sem állnak veled.


Viszont tegyük fel magunknak a kérdést egy képzeletbeli helyzetben: jelentkezik egy céghez 2 ember 1 MM és egy Gépészmérnök

Az MM 3 nyelven beszél és érdeklődéséből kifolyólag az adott szakmáról többet tud. És a hozzá tartozó programokat is jobban ismeri.



Ha mindkettőt felveszik, ki kerül majd hamarabb jó pozícióba?



Tudást kell szerezni. Minél többet. Nem megállni pihenni.


Így lesz csak előny bármilyen szakmában.

2021. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 lexa00 válasza:
75%
Egy jóbatázom MM bsc-vel ment fle pestre fel is vették egy multihoz dolgozni, szakmájában helyezkedett ell, megcsinálta a MM MSc-t is. BSc-vel nettó 300 korul kapott, msc végére 2 ev tapasztalattal megkapta a 450 nettót es céges kocsit a munkához (nem csak munkai felhasználásra) tehát biztos el lehet helyezkedni, a fővárosban rengeteg cég keres ilyen végzettségű embert. Számít a papír ay biztos de munka közben derül ki úgyis, hogy képes leszel-e a cég elvárásainak megfelelni vagy sem. Én jelenleg közgáz (kereskedelem és marketing BSc diplomával rendelkezem, és valószínűleg jelentkezek valamilyen mérnöki képzésre is. És igen a végzettség szerintem is csak beugró, el kell tudni magad a piacon, amihez a papír biztos hogy segít.
2021. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 lexa00 válasza:
0%

Javitottam : :) angol klavi... :D Egy jóbarátom MM bsc-vel ment fel Pestre fel is vették egy multihoz dolgozni, szakmájában helyezkedett el, megcsinálta a MM MSc-t is. BSc-vel nettó 300 korul kapott (pályakezdőként), msc végére 2 ev tapasztalattal megkapta a 450 nettót és céges kocsit a munkához (nem csak munkai felhasználásra) tehát biztos el lehet helyezkedni, a fővárosban rengeteg cég keres ilyen végzettségű embert. Számít a papír az biztos de munka közben derül ki úgyis, hogy képes leszel-e a cég elvárásainak megfelelni vagy sem. Én jelenleg közgáz (kereskedelem és marketing BSc diplomával rendelkezem, és valószínűleg jelentkezek valamilyen mérnöki képzésre is. És igen a végzettség szerintem is csak beugró, el kell tudni magad a piacon, amihez a papír biztos hogy segít.


u.i: Pesten kívül is biztos el lehet helyezkedni vele , még akkor is ha valamivel szerényebb kezdőért, és esetleg több várakozással jár, hiszen a "mérnöki" állásokból rengeteg van hirdetve folyamatosan, Persze lehet azért mert lemorzsolódnak az emberek, a multik tipik húsdarálók :D, vagy mindenki a jobb fizetés pozíció felé mozog.

2021. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!