Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser szakról mi...

Műszaki menedzser szakról mi a véleményetek? Az Óbudai Egyetem vagy a BME lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Még nagyon messze állok az érettségitől (még csak 11.-es vagyok), viszont én az a típusú ember vagyok, aki szeret biztosra menni, és szeret előre tervezni. Nem ezt a szakot szeretném első helyre megjelölni, sőt, az utolsó helyre fog kerülni (első helyen lesz a kereskedelem és marketing, a második helyen a nemzetközi gazdálkodás). Olvastam erről a szakról véleményeket, amelyek eléggé szélsőségesek voltak. Valaki szerint semmit nem ér, és büfészak, valaki szerint meg egy jó szak, és sokat kell tanulni,a kommentek miatt egy kicsit össze is zavarodtam, és őszintén szólva nem tudom, hogy kinek higgyek. A másik pedig, hogy a kettő egyetem közül melyik lenne a jobb választás, ha jelen pillanatban most csak a műszaki menedzser szakról van szó? A két egyetemről is olvastam véleményeket, ellenvéleményeket. Totálisan össze vagyok zavarodva. Leginkább olyan emberek válaszát várom, akik ezen a szakon tanulnak/tanultak vagy elvégezték.

Köszönöm szépen előre a válaszokat.



2021. jan. 8. 22:30
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
71%

10


Oké, megkérdeztem magam, egyetért velem.

2021. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy szép álom, ez a vállalkozás beindítás. Egyik barátom kilépett a cégtől, ahol fejlesztési projektben volt, és a fejlesztési projekt által meghatározott készülékeket gyártó vállalatot alapított. Egyszer találkoztunk, azt mondta: az ember 40 éves koráig dolgozzon a vállalatáért, utána a vállalat dolgozzon érte. Ez a második fázis így ment is kb 5 évig, akkor kezdtek a szelek irányt változtatni (egyszerűen eddig minden termékét megvették, mostantól meg már sehová nem kellett, mert mindenhol volt, ahová elvileg kellett, és tönkre meg nem nagyon ment a készülék). El is adta a céget, mikor legközelebb találkoztunk, éppen WC papírt forgalmazott (nem azt, de hát hasonló bonyolultságú dolgot).

Egy másik barátom egyszemélyes kis szellemi munkás céget üzemeltetett. Egyszer felfedeztük egymást egy szakmai konferencián. Ő délig maradt, mert tárgyalásra ment, hát azt nem lehet eltolni, a megrendelő megharagszik. És délig három félórás telefont kénytelen volt felvenni, szóval semmit sem hallott az előadásokból.

Egy harmadik barátom már 73 éves, de dolgozik, mert 30 éve saját cége van, és sem vagyont nem gyűjtött, sem nyugdíjjárulékot nem fizetett eleget, hát éhenhalna, ha abbahagyná.

És ezek egyikért sem rázta meg a 2008-as válság sem, meg a 2020-as covid sem, de mennyit meghalasztott...

Csak azért, hogy a szép álmok el ne fedjék a csúf lehetőségeket.

2021. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
57%
nem érdemes elkezdeni, mert az egyetemen is és a szakmában is ki fognak röhögni a “rendes” szakemberek. #7-es azt kell megérteni, hogy a műszaki menedzser NEM mérnök és a kompetenciája sincs meg hozzá, így nem tölthetik be ezeket a pozíciókat, félreinformálhattak téged. Azt meg végképp nem tudom elhinni, hogy 250-300 ezer Forint nettó fizetést kapnak.
2021. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
0%

13

Ki informált félre engem? 10 év alatt 3 multinál dolgoztam, mindenhol ez volt a jellemző.


Te hány multinál dolgoztál?

2021. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim válasza:
25%

Kedves kérdező


Először is: BME, én egy éven belül fejezem be itt a szakot, van ismerősöm aki az óbudán van műmen-en és szó szerint semmit nem tanulnak.


Sok mérnökhallgató jön ide át, akiknek vagy nem ment a mérnöki (sokat csúsztak) vagy az alapképzésük után elvégeznek egy műmen alapot is, esetleg műmen msc-t. Vagy egyszerűen ez jobban érdekli őket.


(Én pl. forditva fogom csinálni, ez után vagy msc, vagy bsc mérnöki)


Akiket megkérdeztem, hogy miért csinálják ezt a szakot, egytől egyig vállalkozni akarnak, vagy már vállalkoznak.


Egyébként valaki mondta ezt a "igazi mérnökös" b@lf@szságot. Abszolút elhelyezkedés, és mázli, kapcsolatok függvénye, hogy hova kerülsz később.

Van aki 5év bme építészmérnöki után semmit nem keres, van aki meg jó helyre került és meggazdagodott.

Ez egy ilyen kisebbségi komplexusa a legtöbb való életben töketlen mérnök végzettségű embernek, hogy keressünk már valamit/valakit akit le tudok nézni és ez által kompenzálom az önbizalomhiányomat.


Édesapám egyébként BME statikus mérnöki végzettségű és ő ajánlotta nekem a műszaki menedzsert mert ő pl hiányolja a gazdasági tudást, és amiket tanult a felét sem használja a való életben.

2021. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
26%
#14 Én jelenleg is autóipari multinál dolgozom, de szerintem te egy multinak se dolgoztál :D
2021. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
82%

15. “ Egyébként valaki mondta ezt a "igazi mérnökös" b@lf@szságot. Abszolút elhelyezkedés, és mázli, kapcsolatok függvénye, hogy hova kerülsz később.

[...]

Ez egy ilyen kisebbségi komplexusa a legtöbb való életben töketlen mérnök végzettségű embernek, hogy keressünk már valamit/valakit akit le tudok nézni és ez által kompenzálom az önbizalomhiányomat.”


Köszönjük egy másodéves műszaki menedzser hallgató véleményét. Nem hibáztatható, hiszen nyilván védi a szakját (különben be kellene ismernie, hogy tévedett a szakválasztásnál), és szemmel láthatóan még komolyan elhiszi ezt a bullshitet.


Sajnos 15-ös ki kell, hogy ábrándítsalak. A piac a TUDÁST értékeli, ami a műmeneseknek nincs meg, a mérnököknek meg megvan. Van némi szerepe a mázlinak meg kapcsolatoknak – ha már megvan a szükséges tudásod. Neked nincs és nem is lesz meg a mérnöki tevékenységhez. Sales-es, projekt menedzser, nagyon esetleg QA engineer lesz belőled. De téged soha nem engednek oda majd a tervezőasztalhoz, mint ahogyan a komolyabb állásokra sorozatosan fogsz mérnökökkel szemben veszíteni. De majd rájössz. Hagyj magadnak időt.

2021. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
47%

17


Mire alapozod ezt? Mérnökinformatikus és földmérő mérnök vagyok, 10 éve az iparban, és kapásból tudok neked legalább 5 embert mondani, akit ismerek, műszaki menedzserek és valamilyen mérnöki pozícióban dolgoznak.


Ha azt hiszed, hogy a BSc ad bármiféle számottevő használható tudást, akkor várj, kicsit elballagok a sarokba röhögni.

2021. jan. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:

18. Jó is hogy ezt mondod, hiszen valóban: a mérnökinformatikusok munkáját (programozás, programtervezés, rendszertervezés) akár diploma nélkül is lehet csinálni, de sokat bölcsész stb. diplomával tolják. Valóban számít, hogy milyen mérnökről beszélünk!


De megnézném, hogy egy villamosmérnök, gépészmérnök vagy építészmérnök tervezőmunkáját mikor fogja műszaki menedzser csinálni.

2021. jan. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
44%

19

"a mérnökinformatikusok munkáját (programozás, programtervezés, rendszertervezés) akár diploma nélkül is lehet csinálni, de sokat bölcsész stb. diplomával tolják."


Pontosan, ugyanígy egy gépészmérnök munkáját sok esetben el tudja látni egy műszaki menedzser. Mindkettőre láttam példát. Na bumm, nem a diploma számít, kezded kapizsgálni.

2021. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!