Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez így megvalósítható vagy...

Ez így megvalósítható vagy nagyon álomvilágba élek?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős és nem lesz emelet érettségim. Viszont ha elmegyek felsőoktatási szakképzésbe (FOSZ) gazdaság és menedzment szakra és azt végigviszem ugye kapok egy oklevelet, hogy ezt elvégeztem. Aztán pesten van egy főiskola ami ugye indítja ezt a képzést is és elméletileg ha ez az oklevél megvan mentesülök az emelt érettségi alól, így tudok jelentkezni ugyan ezen a néven menő alapképzésükre. Ha ezt is végigviszem megkapom a diplomát. Ezután pedig elmehetek egy másik egyetemre vagy fősulira mert ugye az emelt érettségi helyett beszámítják a diplomát. Tudom sok a bökkenő de elméletileg meg lehet csinálni?

Vagyis hogy mivan hogyha elvégzes a FOSZ-t és utána nem vesznek fel az alapszakára mert mondjuk kevés a pontom vagy valami? Akkor bukta az egész. Érdemes ennyit szenvedni egy dologért, hogy 4 év tanulás után elmehessek annak aminek tényleg szeretnék? Vagyis hogy ez a szak nagyon nem én vagyok, de nemtudok jobb megoldást.



2021. jan. 20. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csinálsz egy emelt érettségit inkább?
2021. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan szopnál 2 évet egy szar szakon ahelyett, hogy fél évig fsak az érettségire tanulsz és jövő ősszel leteszed újra?


Egyébként foszknak hívják, de abba már bele sem megyek. Fel nem tudom fogni, mire jó ez az esztelenkedés normális megoldások helyett.

2021. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges, van egy ismerősöm, aki így csinálta, mert nem lett volna meg a pontja az egyetemi alapszakra
2021. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most lehet de ki tudja, mire te odakerülsz, mi lesz. Biztos csinálnék egy emeltet, ne pazarold feleslegesen az idődet.
2021. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

miért lenne felesleges? főleg ha mellette csinál emeltet is és akkor lesz még arra is plusz pontja, így megvan a 100 +nyelvizsgát is tud tenni közben.

Mi van ezzel a szakkal? miért nem jó?

2021. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!