Ez megvalósítható cél?

Figyelt kérdés

kb 2 éve érettségiztem de most újra szeretnék érettségizni emelt biológiából és közép kémiából. Mikor suliba voltam jó voltam bioszból kémiából nem annyira de felhozható, viszont van az a hátrányom hogy kb 2 éve iskola közelébe se jártam, dolgoztam. Behozható ez a kiesés és megtanulható ez a két tárgy májusig?

Előre is köszi a segítséget!



2018. dec. 2. 03:01
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Igazából ez csak a szorgalomtól függ. Mit dolgozol jelenleg? Kapcsolódik -e ez a leendő felsőoktatási tanulmányaidhoz.

(Mert gondolom nem jókedvből akarsz emeltezni, hanem azért hogy továbbtanulj orvosira).

2018. dec. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg külföldön dolgozok hotel recepciósként.

Érettségi után nem tudtam mihez kezdjek ezért adtam magamnak egy kis időt hogy átgondoljam hogy mit is akarok csinálni és most fogalmazódott meg bennem hogy hallgatnom kellett volna a megérzéseimre két évvel ezelőtt és orvosira menni de akkoriban nagyon demotivált voltam minden iránt úgyhogy elszalasztottam a lehetőséget és csak angolból emelteztem.

Most részmunkaidőben dolgozok tehát sok időm van amit a felkészülésre áldozhatnék és igen motivált vagyok csak a két év kiesés aggaszt.

Mit gondolsz?

2018. dec. 2. 04:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az álmod, akkor mindenképp vágj bele. Annyi, hogy bioszból és kémiából is emelt kell.

Meg lehet csinálni, de szerintem nagyon kemény lesz így. Viszont rengeteg tippet lehet itt is találni arra, hogy hogyan készülj, miből,stb.

Nyilván te tudod, hogy mennyire jók a 11-12-es jegyeid és a többi érettségid. Jelen helyzetben minél jobbak, annál jobb esélyed van, mert lehet ezeknek kell majd felhúzni a pontszámot. Sok sikert!

2018. dec. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, jó esélyeid vannak szerintem, főleg a nyelvtudásod miatt is. Viszont a vesszőket a jövőben ne felejtsd el használni a megfogalmazásaidban.

Amennyiben időd engedi, szép lassan készülgess, ha kellő szorgalmad van, nem lesz probléma.

Ez a későbbi tanulmányaid során is meghatározó lesz majd, mivel a felsőoktatásban döntően számít az, hogy mennyire vagy felkészült az önálló tanulásra, azaz hogy milyen az önszorgalmad.

Könyvtárban érdemes utánanézned, milyen szakirodalmak vannak, amelyek majd a felsőoktatásban is hasznodra vállnak.

Tehát összefoglalva, az eredeti kérdésedre a válasz az, hogy megvalósíthatóak a céljaid, ha kellően kitartó vagy és leszel a jövőben.


További sok sikert kívánok!

2018. dec. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszodat és ne haragudj a vesszőhibák miatt, telefonról írok. :D

Köszönöm a bíztató kommenteket, még annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy az orvosin belül az ápolás és betegellátás szakra szeretnék jelentkezni és több helyen is olvastam, hogy a bekerüléshez középszintű kémia emelt biológiával elég. Valaki ezt meg tudja erősíteni?

Az már más kérdés, hogy érdemes alaposan átnézni a kémia nehezebb részeit is, de nem szeretném ha egy emelt kémián elcsúszna az egész, bár ha fontos lenne emeltezni akkor mindent bele fogok adni és a legjobban felkészülni.

2018. dec. 2. 05:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ápolás és betegellátásra elég lesz (hamarosan úgyis jönnek a konkrét felvételi követelmények, de nem hiszem, hogy most változni fognak), orvosi alatt 99%-ban az emberek az általános orvosi szakot értik, oda viszont két emelt szükséges, ezért írták :)
2018. dec. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam hogy azért mondta valaki, hogy emelt kell, mert az általános orvosira gondolt, ezért is javitottam ki.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2018. dec. 2. 07:27
 8/8 anonim ***** válasza:

szia

ne haragudj, én is az általános orvosi szakra gondoltam, de így már értem

még egyszer sok sikert :)

2018. dec. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!