Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha "nagy" leszek?

Mi legyek, ha "nagy" leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hamarosan ki kellene találnom, hogy mi legyek. Úgy állok a tantárgyakkal, hogy nagyon szívesen lennék valamilyen mérnök, vagy ilyesmi, és nagyon érdekel a matek ezen része, csak nem vagyok benne éppen annyira jó.( Általában 4-es) Alapvetően vannak olyan témák, amikből nagyon jól sikerülnek a dolgozatok, a 6.-os felvételim is ilyen volt, de ezeket általában szerencsének tudom be, mert nem gondolom magamnak olyan nagyon jónak matekból, pedig például a geometriát nagyon szeretem.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes esetleg megpróbálni ezen az úton továbbhaladni, annak ellenére, hogy finoman szólva nem éppen matekból vagyok a legjobb?



2021. jan. 21. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Opció az egyetem? Most mit tanulsz? Érettségizni fogsz, vagy szakmán vagy?
2021. jan. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért nekem még nem derült ki, hogy matekból milyen valós képességeid vannak. Ha érdekelne valamilyen mérnöki szak, akkor nyugodtan válaszd azt. Nem egyszerű az egyetemi matek, de jellemzően nem azon véreznek el az emberek. Nálunk a matekszakosok ingyen fogadóórát tartottak minden héten(?), és mehettél kérdezni, ha valami nem volt világos az előadás és a gyakorlat után sem. A geometria jól jön, amikor műszaki rajzokat csinálsz egyetemen. Például gépészként specializálódhadsz 3D modellezésre, de sok más szakkal is van lehetőség rajzolgatni, ha ez érdekelne.
2021. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jut rá keret, akkor matek ügyben járj magántanárhoz, hogy erősödj. A tehetség a jelek szerint megvan, csak a felkészültségnek kell utolérnie-ami szorgalom és kitartás kérdése.
2021. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!