Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem kellek sehová. Hogyan...

Nem kellek sehová. Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy nem szeretnék tovább próbálkozni?

Figyelt kérdés

Sehová se vesznek fel, mindenhová kevés az, amit tudok, meg még fura is vagyok (magasan funkcionáló autista, hivatalos diagnózissal).

Le is voltam százalékolva (53%-os egészségkárosodás), kéne felülvizsgálatra mennem (azóta nem voltam, mióta az egyetemet elkezdtem, biológia alapszakon; valamikor kutatással (humángenetika terén) szerettem volna foglalkozni, de beláttam, hogy ez nekem nem lenne reális, és már csak legfeljebb laboratóriumi asszisztens lennék, amennyiben annak alkalmas vagyok egyáltalán).

A szüleim nagyon nem örülnek annak, hogy felülvizsgálatra mennék, és akár valamilyen pénzbeli ellátást igényelnék, vagy akár valamilyen megváltozott munkaképességűeknek szánt munkahelyre mehessek. (Tanultam, amennyire csak tudtam. Talán nem olyan rosszul, mert 4-es, 5-ös jegyeim voltak. De mégsem tudom felvenni a versenyt a tökéletes, nagyon okos, és talpraesett volt szaktársaimmal... Semmilyen téren.)


A szüleim nem értik meg, hogy valóban kevesebb vagyok másoknál, és ez nem döntés kérdése.


Hogyan tudnám elérni, hogy ők is törődjenek bele a sorsomba, és ne nehezteljenek rám?



2021. ápr. 24. 00:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 A kérdező kommentje:
És mesterszakra is megyek. Biztos nagyon okos vagyok én is, csak nincs önbizalmam. Valószínűleg ezért vár el tőlem mindenki sokat. Természetesen munka mellett végezném.
2021. ápr. 24. 19:42
 62/77 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk bioszos diplomával akár állatok viselkedését is lehet tanulmányozni, nevelhetsz fel magadnál állatot.
2021. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 A kérdező kommentje:
#62 Nem igazán érdekel az etológia, de kösz a tippet
2021. ápr. 24. 20:08
 64/77 anonim ***** válasza:
Akkor bioszon belül mi érdekel? Akkor könnyebb segíteni.
2021. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!


Próbálnak itt segíteni a válaszadók, de neked semmi sem megfelelő. A munka kompromisszumokkal és alkalmazkodással jár. A munkahely olyan környezet, ahol több emberrel kell együttműködnöd ("élni") nap, mint nap. A válaszaid alapján nem vagy túl rugalmas, így nem is fogsz munkát találni. Valószínűleg nem is akarsz igazából dolgozni. Biosz alapszakos diplomával pedig eleve se könnyű elhelyezkedni, abból a kevésből meg nem kellene válogatni, pláne pályakezdőként, tapasztalat nélkül. Ha meg nem vesznek fel? Haladni kell tovább és beadni új pozíciókra a jelentkezést.

2021. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 A kérdező kommentje:
#65 kösz a választ, de azt kell mondjam, feleslegesen koptattad a billentyűzetet
2021. ápr. 24. 20:51
 67/77 A kérdező kommentje:
Akarok dolgozni, olvass vissza. És mesterképzésre is mennék már, természetesen munka mellett, ha már ugye szégyen, ha ilyen intelligenciával nem megyek.
2021. ápr. 24. 20:53
 68/77 anonim ***** válasza:
78%
Most ne hallgass a szüleidre, hanem százalékoltasd le magadat újra, és menjél védett munkahelyre. Az is jobb, mint a semmi. Igényeld meg a támogatásokat. A megyei fogyatékosügyi tanácsadó tud még további segítséget nyújtani. Már most lépj, ne várd meg, amíg meghalnak a szüleid azzal a tudattal, hogy valamit nagyon elhibáztak.
2021. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 A kérdező kommentje:

Mert ugye csak az intelligencia számít, semmi más. Például hogy az illető mennyire tud kommunikálni, mennyire tud csapatban dolgozni, mennyi emberrel van jóban, mennyire megnyerő a fellépése, ilyesmik ugye egyáltalán nem számítanak...

Mondjuk az sem biztos, hogy okos vagyok egyáltalán. Csak valószínű, mert sokat vár el tőlem mindenki, a szüleimtől kezdve az oktatókon át egészen azokig, akik csak az írásomat látják.

2021. ápr. 24. 21:00
 70/77 anonim ***** válasza:
90%
én is épp álláskeresésben vagyok. kérdező, ne várd azt hogy olyan ajánlatot találsz ami 100%ban megfelel a képességeidnek. elég nagy az esély hogy a munkáltató nem találja meg a tökéletes jelöltet, a majdnem jókból fog válogatni, és kompromisszumokat fog kötni. neked az a feladatod hogy a majdnem jók között legyél. jelentkezz bártan olyan munkákra is amire nem vagy 100%ban megfelelő! sose tudod felvesznek-e ha meg se próbálod
2021. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!