Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem kellek sehová. Hogyan...

Nem kellek sehová. Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy nem szeretnék tovább próbálkozni?

Figyelt kérdés

Sehová se vesznek fel, mindenhová kevés az, amit tudok, meg még fura is vagyok (magasan funkcionáló autista, hivatalos diagnózissal).

Le is voltam százalékolva (53%-os egészségkárosodás), kéne felülvizsgálatra mennem (azóta nem voltam, mióta az egyetemet elkezdtem, biológia alapszakon; valamikor kutatással (humángenetika terén) szerettem volna foglalkozni, de beláttam, hogy ez nekem nem lenne reális, és már csak legfeljebb laboratóriumi asszisztens lennék, amennyiben annak alkalmas vagyok egyáltalán).

A szüleim nagyon nem örülnek annak, hogy felülvizsgálatra mennék, és akár valamilyen pénzbeli ellátást igényelnék, vagy akár valamilyen megváltozott munkaképességűeknek szánt munkahelyre mehessek. (Tanultam, amennyire csak tudtam. Talán nem olyan rosszul, mert 4-es, 5-ös jegyeim voltak. De mégsem tudom felvenni a versenyt a tökéletes, nagyon okos, és talpraesett volt szaktársaimmal... Semmilyen téren.)


A szüleim nem értik meg, hogy valóban kevesebb vagyok másoknál, és ez nem döntés kérdése.


Hogyan tudnám elérni, hogy ők is törődjenek bele a sorsomba, és ne nehezteljenek rám?



2021. ápr. 24. 00:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a 68-as vagyok, ezt a kérdést három-négy évvel ezelőtt akár én is kiírhattam volna. Csak két diplomával és több, mint száz állásinterjú után. De nem voltam diagnosztizálva, a postáról néhány hét után el kellett mennem, nem tudtam a támogatásokról semmit. Igaz, informatikusból hiány van, mégsem kellettem sehová. Ezért mondom azt, hogy ne hagyd magad, menj védett munkahelyre, vedd fel a támogatásokat. Ne mondd el a szüleidnek, hogy ez egy védett munkahely, vagy hogy külön támogatásokat kapsz. A Vöröskereszt segít felöltözni, a fogyatékosságügyi tanácsadó segít abban, hogy majd az elsődleges munkaerőpiacon is elhelyezkedhess.
2021. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
0%
Hát itt nyomod rendesen a kommunikációt... Biztos nem hiszti?
2021. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
86%
#72: Mi, aspergeresek jól tudunk írásban kommunikálni, de szemtől szebe beszélgetni annál kevésbé.
2021. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
szebe = szembe
2021. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi válasz 😂
2021. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
86%

Ne bántsátok a kérdezőt, az nem segít. Lehet, hogy jól kommunikál írásban, de az nem jelenti azt, hogy szóban is.


Szerintem ne hajts arra, hogy a szüleid beletörődjenek, ne ettől függjön a döntésed. Csináld úgy, ahogy azt érzed, hogy neked a legjobb és ha látják, hogy jó úgy, úgy is tudsz sikeres lenni, akkor el fogják fogadni

2021. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonymousreview60 ***** válasza:
A kérdező akkor keressen nem csapatban dolgozós munkát. A labormunka pont ilyen.
2021. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!