Megéri ma egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Én tavaly érettségiztem, és elvégeztem egy okj képzést, viszont úgy érzem többre vagyok hivatott. Van olyan szak, amit kinéztem magamnak, és örülnék, ha felvennének, de nagyon félek, hogy csak vesztegetném az időt. 20 éves leszek, már van egy szakmám, de elmenni egy 3 éves képzésre egy olyan döntés amit félek meghozni. Egyetem mellett pedig szeretnék dolgozni a szakmámban, de nem tudom, ezt hogy fogom összehozni. Nem tudom, milyen szakra érdemes menni egyetemen, aminek később haszna is lesz. Nagyon sokan mondják, hogy túl sok úgymond büfé szak van, és nem tudom, hogy ezeknek van értelmük, vagy tényleg felesleges ilyenre jelentkezni.

2021. jún. 18. 10:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%

#10 Persze mérnökökre, akik megtervezik a házadat a hidat, amin áthajtasz a kocsiddal, amit szintén mérnökök terveznek meg, annak nincs értelme. Vagy akármit írhattam volna. Hogy érted, hogy az emberiségnek még hasznos lehet?

Miért az orvos és a jogász nem szintén az emberiségnek hasznos/fontos? Ezt most nem egészen értem.

2021. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
32%
11. Na látod, nem érted, akkor minek kötsz belém? Jó az egyetem, minden szak hasznos, de értelme csak az orvosinak és joginak van. Aki az egyetem értelmén gondolkodik (mint a kérdező), nem hiszem, hogy mérnökire akarna menni, de hogy erre is reagáljak: a mérnöki hasznos a társadalomnak, ahogy te is írtad, házak, hídak szempontjából, de pl. az én nagyszüleim egyetem, sőt 12 osztály nélkül építették fel a házat, ahol már élünk, több, mint 50 éve. Mondjuk azt nem tudom, hogy bevontak-e egy szakembert is, de ha az embernek nincsen igénye, egy 5 szobás "palotára", hídon meg életében nem járt, akkor nem, nem kell neki a mérnök.
2021. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
13. Ja persze, ez a legjobb "vélemény" és mindenre ráhúzható. 👏🏻
2021. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%

Maradjunk annyiban, hogy az orvostudomány sehol sem lenne mérnökök nélkül, de igazából az igazságszolgáltatás se működne 8 millárd emberre, ha nem lennének mérnökök.

Nem kell túl távol menni, hiszen te sem tudnál ilyen sületlenségeket írni a gyakorin, ha nem lenne értelme a mérnöki képzéseknek. Konkrétan azért vagyunk mi mérnökök, hogy az ilyen idiótáknak kényelmes élete lehessen, és onthassák magukból a hülyeségeket.


A kérdezőnek: igen, van értelme egyetemre menni. Nem feltétlen csak a karrier és fizetés miatt. Ha érdekel egy terület, és szívesen tanulnál róla, akkor már megérte. Ha ez a terület teszem azt a filozófia, akkor is megéri. Kevesen vannak, akik tényleg azzal fognak foglalkozni halálukig, amit az egyetemen tanultak. Viszont a szemléletmód, azok a képességek amit egyetemen szerzel meg, egy életen át kitartanak, és bárhol hasznosíthatod őket.

Inkább még most menj el tanulni, mert időd és energiád is van rá. Ugyanezt később család mellett már nehezen lehet úgy csinálni, mint 20 évesen. Amiatt meg ne aggódj, hogy 23-24 évesen végeznéd csak el az alapképzést. Én 24 voltam, mire lediplomáztam. A 0. perctől kezdve megérte. Tanultam egy tudományterületet, ami érdekelt, amit szerettem és mai napig szeretek. Az már csak hab a tortán, hogy még jól meg is fizetnek, hogy ezzel foglalkozzak heti 40 órában.

2021. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
14. Félreértesz, hasznosak a mérnökök, kellenek, de ha belegondolsz, az emberiség nélkülük is képes lenne élni. Régen se voltak, mégis az ember önerőből házakat épített. Viszont orvosok nélkül nem lehet a súlyos betegségeket leküzdeni, a jog meg azért kell, hogy rendet tartsunk a világban.
2021. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%
15. Tulajdonképpen vadászokon szakácsokon kívül nem kell senki. A vadász lő kaját, a szakács megcsinálja. Letelepedünk egy jó patak mellé, van víz, van kaja, ugyan mi kellhet még? Sőt, szakács se kell, majd az asszonyok megcsinálják.
2021. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%
16. Látod, te is tudod. 😂
2021. júl. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nagyon a bögyödben vannak a mérnökök. Vagy csak provokálsz és trollkodsz.
2021. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18. Nekem semmi bajom velük. Valaki más hozta fel példának, szóval róluk beszéltem.
2021. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
És Te orvos vagy vagy jogász?
2021. júl. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!