Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szak megéri? Vagy...

Anglisztika szak megéri? Vagy tanuljak helyette mást?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az anglisztikát, és hát nem igazán tetszik. A tantárgyak fele fölösleges és unalmas (filozófiatörténet, irodalom), a másik fele pedig semmi újat nem ad, eddig mindent tudok már amit tanítanak nyelvtanból meg úgy amúgy angolból. A fonetika, nyelvészet sem tetszik… viszont nem tudom mit csináljak helyette. Érdekel sok minden (pl. jog, pedagógia), de egyikben sem vagyok annyira biztos. Ti végigszenvednétek az anglisztikát, vagy keresnétek mást?

2021. okt. 12. 07:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem az ilyen kérdéseket. Mi az, hogy megéri-e? Érdekel-e? Tetszene-e? Ezeket kellene kérdezned magadtól, mert annál rosszabb nincs, mintha valaki olyan helyen dolgozik, amit nem szeret, még akkor is szörnyű lehet, ha "megéri".
2021. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon nehéz vele elhelyezkedni, és ha sikerül is, csak valami undorító, mondjuk ügyfélkoordinátor vagy ilyesmi pozícióban. Kétlem, hogy bárki erről álmodik, hogy angolul ordibáljanak vele a telefonba, miközben egy fogyatékossal chatel párhuzamban. Tudom miről beszélek, nekem ez volt az első szakom, és szerettem is viszonylag, de tényleg csak akkor van értelme, ha tanárira mész. Nyelvet tudsz, de nem értesz semmihez, az a kategória. Még a fordító-tolmács sem annyira piacképes, esetleg ha valami ritka a másik nyelvet, mert a tolmács állásokat ismerősöknek osztják 90%-ban, ezt maguk mondták, akik ezzel foglalkoznak. Szóval a mester is max. multiba jó.


Manapság mindenkitől folyékony angoltudást kérnek ÉS valami végzettséget. Népszerű például: Data Science, UX/UI Designer, Market Researcher, ezekhez jó angoltudás kell, elég interdiszciplináris szakok, humán beállítottság nem hátrány, de nem lesz elég egy bölcsész diploma.

2021. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés teljesen olyan, mintha én írtam volna. Ugyanebben a helyzetben vagyok, és nekem is a jog/pszichológia tetszene jobban, szóval nem tudom mit csináljak. Veled végül mi lett?:)
2023. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!