Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegeden melyik gimnáziumot...

Szegeden melyik gimnáziumot ajánlanátok? Radnóti vagy Ságvári (SZTE Gyakorló)?

Figyelt kérdés
A biológia tagozat érdekelne. Mik a tapasztalataitok?
2021. nov. 1. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvosira járok Szegedre és itt a professzorok is a Radnótit emlegetik mint jó suli és nagyon sok szaktársam is radnótis biológiatagozatról jött.
2021. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugh, igen, ez nehéz kérdés.

Ha a Radnótiba mész bioszra, közel biztos, hogy *azt* a biosztanárt fogod kapni, aki hát nem könnyű eset.

Jó arc tud lenni, meg így, érettségire pengébb leszel bioszból mint drága országunk egészségügyi dolgozóinak jelentős hányada.

Már így amennyiben kibírod addig, még kötélidegekkel is könnyedén ki tud készíteni.

Gyakran olyat követel, ami bár hasznos, de sehol máshol nem, és lelkileg is megterhelő tud lenni.

Nevet nem fogok írni, de kérdezd meg bármelyik radnótist, és el fogja mondani, hogy kiről beszélek, bár ennyiből szerintem a ságvárisok is ráismernek majd.

A Ságvári is "elitgimnáziumnak" minősül, kifejezetten jó bfk szakkal, bár ott emelten fogod tanulni a fizikát és a kémiát is, ami nem tudom, mennyire zavar majd, de ott is teljesen korrekten megtanítják az anyagot és könnyedén bejuthatsz onnan is akár egy külföldi orvosi egyetemre. Bár az ottani diákéletet jobbnak mondják, nem tudom, ez mennyire befolyásoló tényező.


Én magam bár deákos vagyok, de vannak közeli ismerőseim mindkét iskolából azokról a szakokról, az ő tapasztalataikra tudok reflektálni csak.


Remélem, tudtam segíteni

2021. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!