Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok és hát két hét múlva be kell adnom a jelentkezésemet valamilyen egyetemre ha tovább szeretnék tanulni.

Jelenleg biológiával és matekkal szeretnék továbbtanulni viszont nem tudom, hogy ezzel a két tárggyal mi lehetnék.

Ezen felül én természetesen nem árkozom el a fizikai munkától sem.

A kérdésem az lenne, hogy tudok e olyan szakmát vagy egyetemi szakot amivel később "probléma nélkül" tudnék élni.


2022. febr. 1. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

"két hét múlva be kell adnom a jelentkezésemet valamilyen egyetemre ha tovább szeretnék tanulni."

Nem. Csak akkor, ha már szeptembertől szeretnél továbbtanulni. De később is ráér elkezdeni.


"Jelenleg biológiával és matekkal szeretnék továbbtanulni viszont nem tudom, hogy ezzel a két tárggyal mi lehetnék."

Pl. biosz-matek tanár.


"olyan szakmát vagy egyetemi szakot amivel később "probléma nélkül" tudnék élni"

Problémamentes élet nincs, csak a mennyországban, ahhoz viszont előbb meg kell halni - amire viszont nagyon ráérsz még. :))


Menj el dolgozni, hogy tapasztalatot szerezz arról, hogy milyen az élet az oktatási rendszeren kívül. Az fog segíteni, hogy eldöntsd, hogyan tovább. Motivációt is adni fog, meg önbizalmat is. Nézz körül már most, hogy lásd, milyen munkákat vállalhatnál el egy sima érettségivel: hogy mennyit kereshetnél és mit kéne érte csinálni, milyen körülmények között. Az is lehet, hogy ki sem kell próbálnod, már csak az álláshirdetések átböngészése is meghozza az ihletet, hogy mit tanulj...

2022. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miből emeltezel?
2022. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alk.matematikus
2022. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is matematikus. A biológia hobbi marad.
2022. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Légy felnőtt.
2022. febr. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Biológiábol emeltezem
2022. febr. 3. 16:06
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha így áll a dolog, akkor diplomás ápoló képzés, valami jó szakosodással és irány külföld.
2022. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a műszakibb vonal érdekel:

Biomérnöki, info-bionika, molekuláris bionika, élelmiszermérnök, vegyészmérnök, biotechnológia


Egészségügyi érdeklődés esetén digitális fogászati tervezés, orvosi diagnosztikai analitikus, ápolás-betegellátás (dietetikus)


Ha inkább társadalomtudományibb vonalon maradnál, akkor pszichológia, szociológia, emberi erőforrások


De lehetséges, hogy érdemesebb komplex végzettségekben is gondolkodnod, például egy villamosmérnöki alapképzés és egy egészségügyi mérnök mester. Vagy orvosi biotechnológia mester valamilyen alapszakkal. Vagy táplálkozáatudományi.


Szóval van pár opció. Én leginkább a bionikát, biotechnológiát ajánlanám, hasonló érdeklődéssel ez a terület áll leginkább hozzám (bár én ironikusan egyiknek sem tanultam, mérnökinformatikus végzettségem van és utána specializálódtam orvosi területre).

2022. febr. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!