Menjek egyetemre vagy ne?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta egyetemre szeretnék menni, de három évvel ezelőtt kiköltöztünk németországba és 18 éves leszek, mire kijárom a 10. osztályt (nyolcadikba kellett volna mennem de akkor hatodikosnak soroltak be ezért vesztettem 2 évet). Szégyellem magam azért, mert 17 éves leszek jövőre és szemptembertől 9. osztályba kezdek, magyarországon 17 évesen már valakinek kész az érettségije. Mire én elvégzem az erettségit 21 éves leszek és a szak, amire járni szeretnék 3 éves, ezért 24 lennék, mire kikerülnék az iskolából. Megéri még menni? És mit tegyek, hogy ne szegyélljem azt, hogy a koromhoz képes még csak kilencedikes vagyok? Itt ez szinte természetes, a többi osztálytarsam is velem egykorúak, vannak 18 évesek is (Realschule-s vagyok).

2022. aug. 20. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem könnyű dolog, hogy 2 évvel idősebb vagy mint akikkel együtt fogsz járni, de szerintem ez ne tartson vissza. Érettebben fogsz neki a középiskolának, tudni fogod hogy mit szeretnél és megküzdesz az eredményeidért.


Egyetemen senkit nem fog már érdekelni, hogy hány éves vagy, sokan bsct is csúszással végzik el és ugyan úgy sikeres karrierjük lesz utánna. Meg vannak akik MSct is elvégeznek szval ugyan így 24-25 éves koruk körül fognak kijutni a munkaerő piacra.


Sztem ahelyett hogy a negatívumokra koncentrálsz, gondolj a pozitívumokra. Sokkal több időd lesz átgondolni hogy mit szeretnél emés sokkal komolyabban tudsz a tanulmányaidnak is nekiállni

2022. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Mit tegyél?

Tudom, nem egyszerű, de fogadd el a helyzetet olyannak, amilyen.

Az önbizalmad, vagyis az önszereteted is jó lenne fejleszteni, mert értékes vagy, nem tehetsz arról, hogy a körülmények megváltoztak.


Csak a céljaid lebegjenek a szemeid előtt és akaratosan, elszántan adj bele mindent. Ha elég erős a hited (érdemes lenne lelkigyakorlatoznod)

és a koncentrációd, simán tovább fogsz lépni a jelenlegi helyzeteden.

2022. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet ér, hogy kint vagy és kint mehetsz egyetemre, mint az, hogy veszítesz-e pár évet. Nálunk amúgy 18-19 évesen szerez valaki érettségit, régen aki még évvesztesen 7 évesen ment iskolába, az 19 évesen szerzett érettségit, hát még aki esetleg nulladik osztályos (így 5 évfolyamos) nyelvi gimnáziumba ment, ahol a nulladik évben főleg csak idegen nyelvet tanultak. Plusz az egyetemen tényleg csúsznak az emberek simán több évet, akár csak önmagában a záróvizsgával. Pár év ne tartson vissza. Ráadásul rengeteg a levelezős, ahol 30 és 40 év feletti emberek fordulnak elő, mert valamilyen okból hirtelen szükségük lett a diplomára. Ez nem korhoz kötött dolog. Kicsit se érezd rosszul magad. Tőlem egyetemen senki nem kérdezte meg hány éves vagyok, nekem sem jutott eszembe mástól megkérdezni. Az egyetem már más világ lesz, nem lesz ennyire zárt, mint a gimnázium. Meg legalább te jobban át tudod gondolni, hogy mit akarsz. Nálunk rengetegen 23-26 éves koruk körül rájönnek, hogy mást akarnak csinálni, és más tanulmányokba kezdenek. Ők sincsenek így semmiben előrébb. Szóval fel a fejjel, engedd el ezt a dolgot.
2022. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
keress magadnak európai barátokat, és ne magyarokkal lógj, a családodra meg nem kell hallgatni. nyugateurópában senkit nem zavarnak ezek a posztszovjet ideggörcsök, hogy 18 évesen érettségi kell, utána három év alatt diploma, mert diploma nélkül nem vagy ember, utána pár, ház, gyerek. ez egy keleti lehúzós hisztéria, ha te mát olyan szerencsés vagy, hogy nyugaton nőhetsz fel, akkor ne hátráltasson többé téged ez a visszamaradott világnézet. érettségizz, ha jól esik, menj egyetemre, ha jól esik, vagy tanulj szakmát, csinálj önkéntes évet, amikor csak akarsz. senki le se szrja, hány éves vagy.
2022. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem világos, kint szeretnél egyetemre menni vagy itt? Ha kint vannak veled egyidősek is, ahogy írod, akkor senki nem fog megszólni a korod miatt kint. Azt akarom ezzel mondani, hogy ha úgyis kint vagy ne az érdekeljen, hogy itt mi van középiskolában.


Egyetemet pedig sokan kezdenek később. Itt is és gondolom kint is.

2022. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ne hülyéskedj már, ugyan miért volna késő 21 évesen elkezdeni az egyetemet? Egy csomóan vannak, akiket csak harmadik-negyedik próbálkozásra vesznek fel, nem is szólva azokról, akik egyetem előtt elmennek szülni vagy dolgozni, vagy másoddiploma szerzése céljából iratkoznak be. Hemzsegnek a 30 fölöttiek a hazai egyetemeken!


Ha szorongásaid vannak az életkorod miatt, azzal érdemes volna pszichológushoz fordulnod. Kérj időpontot az iskolapszichológustól, vagy pedig menj el a szüleiddel egy ifjúságpszichológiai rendelésre. Hidd el, segíteni fog.

2022. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyetemi szakom 6 éves és hiába kezdtem 18 évesen én is 24 leszek mire végzek, de vannak sokkal idősebb évfolyamtársaim is. Ne zavarjon, ha te szeretnéd és ez az álmod ne mondj le róla.
2022. aug. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már! Vannak akik 24 évesen kezdik el az egyetemet, akár még nappalin is van ilyen, 21 évesen viszont simán egy idős leszel a többiekkel, lesz olyan, aki isősebb is lesz nálad. Amúgy meg az egyetem már nem az a szint, mint a középsuliban, ahol minden osztályban mindenki egyidős, ott már nem nagyon nézik a korkülönbséget. Ha meg esetleg levelezőn is indul az adott szak, és tudsz akár részmunkaidőben dolgozni, akkor ott már sokkal idősebbek is lesznek nálad bőven.
2022. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!