Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szak után felesleg...

Anglisztika szak után felesleges lenne megcsinálni egy informatikus-könyvtáros képzést, esetleg valami pszichológiát?

Figyelt kérdés

Tudom ezeknek szinte semmi értelme, de az a baj hogy pont ezek érdekelnek, az informatikához meg a reál tárgyakhoz hülye vagyok.


Meg a diploma nem sokat számít, mert tapasztalat kell. Ezt szokták mondani.



2022. aug. 23. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Minél többet tudsz, annál több esélyed van.

Azért nézz utána, hogy a konkrét egyetemen milyen az info-könyvtár képzés. Bölcsészfejjel én is belevágtam, és az info-matek része nekem elég durva volt...

2022. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

De mit akarsz dolgozni?

Pszichológiát csak akkor végezz, ha pszichológus akarsz lenni (valamilyen területen a sok közül). 5 év egyetem + több év egyéb képzések, lényegében élethosszig tartó tanulás. Nem egy rövid út, főleg, ha egy másik szak után kezdi az ember.

Az informatikus-könyvtárost (feltételezem) elsősorban akkor éri meg megcsinálni, ha könyvtárban akarsz munkát. De ha "hülye vagy" az informatikához, akkor nem tudom, miért gondolkozol ezen. Nyilván nem olyan, mint egy "rendes" infó szak, de ahogy az első is írja, van ott informatika bőven.

Miért végzed/végezted el az anglisztikát? Nem azzal akarsz elhelyezkedni? Tudom, hogy önmagában nem jó túl sok mindenre, de biztosan volt vele valami célod, amikor elkezdted. Esetleg valami kapcsolódó mesterképzést, szakképzést néztél?

2022. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fordító akartam lenni, csak itt nincs fordító mesterképzés. Nemrég jelentkeztem egy fordítói munkakörre, de olyan durván elutasítottak, hogy elment a kedvem az egésztől.


A "hülye vagyok az informatikához" a programozás részre értendő.


Jó, akkor pszichológia kilőve...


Fogalmam sincs mit akarok dolgozni. Nem nagyon értek semmihez, amik meg érdekelnek azzal vagy nem lehet, vagy nagyon nehéz pénzt keresni.

2022. aug. 23. 12:21
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Hogyhogy "itt" nincs fordító mesterképzés? Magyarországon? Hogy ne lenne? Pesten és a nagyobb vidéki egyetemeken van, valahol még levelezőn is. Ez pont az ELTE, de a többi egyetemet is felsorolják az oldal alján:

[link]

Felvettek idén 56 embert az ELTE-re, 20-at Debrecenbe, 7-et Miskolcra, 26-ot Szegedre, 12-t a Pázmányra, 16-ot a Pannon Egyetemre és hármat az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemre. Ha már végeztél a BA-val, miért nem jelentkeztél, ha ezt akarod csinálni?

2022. aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Ahogy 4-es írja, és ehhez csak azt tenném hozzá, hogy nem muszáj mesterre menni, vannak szakirányú továbbképzések is (pl. gazdasági, jogi stb. szakfordító képzések). Remélem ez valami kamu kérdés, mert elég rossz fényt vet az anglisztikára. Kérdező, ne legyél már ilyen életképtelen.
2022. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
0%
Szerintem csinálj mesterképzést anglisztikából. A többit engedd el.
2022. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nyíregyházán vagyok egyetemen.


Sajnálom hogy életképtelen vagyok. Nem te vagy az első aki ezt mondja rám.

2022. aug. 23. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

"Nyíregyházán vagyok egyetemen."

Nem azért, de nem várhatod, hogy minden kapásból "kéznél" legyen. Debrecen vagy Miskolc miért nem jó? Miskolcon ráadásul levelezőn is indult a szak idén, úgyhogy jó eséllyel meghirdetik jövőre is. Megint megkérdem: ha ezt akarod csinálni, mi tart vissza?

2022. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!