Fizika vagy orvosi?

Figyelt kérdés

Az én helyzetem eléggé komplikált. Gimi utolsó éveiben se tudtam hogy mit szeretnék majd tanulni. Fizika tagozatos voltam ebből következik, hogy a fizika meg a matek érdekelt és jó is voltam belőlük. Fizikából emelteztem 93%-ra és mivel nem tudtam hogy mit akarok csinálni úgy voltam, hogy osztálytársaimhoz hasonlóan megyek a bme-re mert a mérnök tanul fizikát meg matekot meg jól is keres. Rövid időn belül kiderült hogy ez a műszaki irány egyáltalán nem nekem való. Miért nem mentem ttk-ra? Mert az van szóbeszédben hogy oda a zsenik mennek és ők is tudják elvégezni.Ha ttk akkor elte és úgy hallotam, hogy ott rossz a közösségi élet.

Az orvosi úgy merült fel, (igazából kisgyermekkoromban orvos akartam lenni) hogy mindig is érdekelt az emberi test meg az embereknek való segítség csak amikor biológia óráim lettek gimiben akkor növényekről meg zárvatermőkről... Stb tanultunk. Ez messze nem kötött le annyira mint fizikában az elektrodinamika vagy modernfizika más területei.

Mit tudtok tanácsolni?



2022. szept. 26. 13:42
A kérdező szavazást indított:
Fizika
Orvosi
23 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Gimi utolsó éveiben se tudtam hogy mit szeretnék majd tanulni."

Se? Meg most se? Akkor előbb találd ki. Menj el dolgozni, akkor fogsz rájönni.

2022. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Inkább, dolgozni.*Gimi utolsó éveiben se tudtam hogy mit szeretnék majd dolgozni/csinálni. Valóban a kérdésben hibásan fogalmaztam.

Köszönöm.

2022. szept. 26. 13:53
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Akkor még inkább azt mondom, hogy menj el dolgozni. Anélkül nem érdemes elkezdeni egyik szakot se, hogy lenne valami cél előtted, mert így nem lesz elég motivációd, hogy végig is csináld, félbehagyni meg mi értelme lenne bármelyiket?
2022. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik területhez sincs sok közöm, de szerintem ameddig nem tudod, mit akarsz csinálni, addig ne menj egyetemre. Értem, hogy ez a kérdés is ezért született, de számomra nagyon bizonytalannak tűnsz. Igazából mi annyit tudunk a leírtak alapján, hogy érdekel a fizika, és a gimiben nem felelt meg az érdeklődésednek a biosz óra. Ne gondold, hogy az "álom szakon" minden előadást csillogó szemekkel fogsz hallgatni, mert ott is lesznek olyan dolgok, amik kevésbé érdekelnek, és néha azt sem érti az ember, hogy ezt miért kell megtanulnia. De ez van, le kell vizsgázni abból is.

Én annyit tudok tanácsolni, hogy gondold át, milyen munkát akarsz végezni a jövőben. Ne azt, hogy gimiben milyen volt a fizika/biosz óra, hanem azt, hogy milyen munkát végeznél nagyjából szívesen minimum 40 évig. Mi kellene ahhoz, hogy azt élvezd? Pl. sokan elképzelik, hogy jó orvosként másokon segíteni, de az éjjeli ügyelet, betegek elvesztése (halál miatt elsősorban) meg hasonlók már nem annyira tetszik nekik. Az orvossá válás hosszú folyamatáról nem is beszélve. A másik oldalról nézve pedig: az egyetem 3-6 év. Komolyan az alapján választanál munkát több évtizedre, hogy milyen az ELTE-TTK-n a közösségi élet? Félre ne érts, most végeztem az egyetemen, tudom, hogy fontosak az ilyen dolgok, ha már ott van az ember. De emiatt zársz ki lehetséges irányokat? Meg ez a zseni dolog... Nekem is volt egy osztálytársam, aki tényleg matek zseni volt, és a TTK-ra ment, de azért az a 93%-os emelt fizika sem hangzik rosszul.

A végső tippem az, hogy nézd meg Felvin a téged kicsit is érdeklő szakok leírását. Nem a felvételi követelményeket, hanem a szakok teljes, részletes leírását itt:

[link]

És ne zárd ki a TTK-t csak a közösség miatt, mert 50 évesen pont nem az fog téged érdekelni, hogy hány buliba mentél az egyetem harmadik félévében, hanem az, hogy szeresd, amit csinálsz. Ha ehhez el kell menned dolgozni, és a saját bőrödön megtapasztalni dolgokat, akkor csináld azt. De ne állj neki semminek kellő motiváció nélkül.

2022. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

BME TTKn vagyok fizikus mesteren.


Gyere nyugodtan ide, nem kell zseninek lenni hogy elvegezze valaki a szakot. Csak sok melo van azert vele, foleg hazi es labor jk-k. De kozepes tudassal, es szorgalommal is el lehet vegezni siman. BScn is itt voltam, de az eltesekkel valo beszelgetesem meg ottani dolgok nezegetese utan biztosra merem allitani hogy ha fizikara jossz BMEre gyere ne ELTEre.

2022. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvosit meg sok motivacioval is nehez elvegezni, nem hogy meg ugy tanulni heti 7 nap 12 orakat (vizsga idoszak alatt meg huzosabb szorgalmi idoszakokban) hogy csak talan erdekel
2022. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Én szívemből fizikusnak mentem volna, de aztán a család nyomására orvos lettem. Legalábbis papíron. Jelenleg fizika kutatócsoportban dolgozom a világ egyik legjobb egyetemén 6 éve. A fizetésem egyáltalán nem lett jobb, mint annak a fizikusnak, aki a Morgan Stanley-nél dolgozik analitikusként. Nem tudom, hogy meddig maradok még, hiszen lakást sem tudok venni abból, amit keresek. Csak azt tudom, hogy egyáltalán nem szeretem a kreativitást nem igénylő 12 órás orvosi műszakokat és a lerobbant kórházakat.
2022. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Az orvosira alap a fizika eredményed.
2022. szept. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
45%
Fizika. Az orvosi nagyon pusztító.
2022. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

7: Miért nem csinálod meg inkább a biomérnökit a BME-n? Az kifejezetten azoknak való, akik imádják a fizikát, az orvosi fizikát, de nem akarnak betegekkel foglalkozni. Az orvosin nem a legkedveltebb tárgy a biofizika, a preklinikumban 3 évig seggelned kell az anatómiát (igaz, van biofizika az első félévben, de nem olyan mennyiségben, mint az anatómia), majd ismét 3 évig a klinikumban már betegeket is látogatnod kell. A diploma után a törzsképzés alatt hónapokat kell kötelezően mentőzni, a sürgősségi betegellátóban és az intenzív osztályokon dolgozni, hogy egyáltalán megkezdd a szakorvosképzést. Szakorvos-jelöltként pedig nem lesz időd másra, ha napi 14 órákat is túlórázni kell.


Az orvosi nem a matekról vagy a fizikáról szól, hanem a rengeteg adat, információ felhalmozásáról, azok alkalmazásáról a gyakorlatban. Mellette óriási felelősséged van, bármikor beperelhetnek.

2022. szept. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!