Fizika vagy orvosi?

Figyelt kérdés

Az én helyzetem eléggé komplikált. Gimi utolsó éveiben se tudtam hogy mit szeretnék majd tanulni. Fizika tagozatos voltam ebből következik, hogy a fizika meg a matek érdekelt és jó is voltam belőlük. Fizikából emelteztem 93%-ra és mivel nem tudtam hogy mit akarok csinálni úgy voltam, hogy osztálytársaimhoz hasonlóan megyek a bme-re mert a mérnök tanul fizikát meg matekot meg jól is keres. Rövid időn belül kiderült hogy ez a műszaki irány egyáltalán nem nekem való. Miért nem mentem ttk-ra? Mert az van szóbeszédben hogy oda a zsenik mennek és ők is tudják elvégezni.Ha ttk akkor elte és úgy hallotam, hogy ott rossz a közösségi élet.

Az orvosi úgy merült fel, (igazából kisgyermekkoromban orvos akartam lenni) hogy mindig is érdekelt az emberi test meg az embereknek való segítség csak amikor biológia óráim lettek gimiben akkor növényekről meg zárvatermőkről... Stb tanultunk. Ez messze nem kötött le annyira mint fizikában az elektrodinamika vagy modernfizika más területei.

Mit tudtok tanácsolni?



2022. szept. 26. 13:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy én pl. örülnék annak, ha a biomérnökök egyre több újabb és szofisztikáltabb képalkotó műszereket fejlesztenének. Most van menő fotonszámoló CT, meg endoszkópos sebészet, de az orvostudomány főleg a modernebb műszereknek köszönhetően fejlődik, így abban mindig lesz potenciál.


Ha jobban kedveled a fizikát, mint a bioszt, akkor szerintem ez a leglogikusabb opció.

2022. szept. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ott van az orvosi fizika, BME-n külön specializáció.
2022. szept. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!