Van itt olyan aki a BCE Gazdaság és pénzügy matematikai elemzés osztatlan szakán tanul? Lenne kedves nekem erről mesélni?

Figyelt kérdés

A szakkal kapcsolatban minden érdekelne, főleg a friss tapasztalatok, a tanulási nehézségek, miért vagy miért nem ajánljátok ezt a szakot stb stb.


Találtam egy kérdést itt, amit 2019-ben írtak és sok érdekes dolgot mondtak el alatta, viszont 3 év alatt sokat változhatott a felépítése, valamint a követelmények, tapasztalatok így nagyon hálás lennék ha az azon a szakon tanulók segítenének ebben. Előre is köszi!:)



2022. okt. 16. 16:17
 1/1 Morisz123 válasza:

Szia

Most vagyok másodéves a szakon és anno azt hiszem 82%-os matekom lett érettségin. Csak a viszonyítás miatt írom le.

Az első év hirtelen nagy ugrásnak tűnt, de ha van egy összetartó közösség akkor elég szorgalommal hozható. A felsőbb évesektől rengeteg segítséget kapunk szerencsére.

Nagyon nagy variálások nincsenek a szakon, leginkább a tanárok cserélődnek (de ritkán) és egy-egy tárgyat szoktak félévek között mozgatni (jelenleg nem túl szerencsésen).

Ha van kellő motivációd akkor mindenképpen ajánlom mert ez csak azzal végezhető el. Tulajdonképpen ha bekerültél már nem is a tudásod hanem inkább a szorgalmad számít. Maga a szak hangulatos a kicsi létszáma miatt és konkrétan sokszor tényleg az az érzése az embernek hogy az 5 évfolyam egy nagy család. Rengeteg programot és kirándulást szervez a diákszervezet vezetősége (szaknak van szinte egy saját diákszervezete).

Negatív dologok leginkább az elvárások és a vizsgák. Sokszor van a matekos tárgyakból külön szóbeli is ami megoldható de nem a legkellemesebb. Meg itt a szakon az órák sokszor inkább a jegyzetelésből állnak és nem sok érdekesség van rajta. Egyébként a legtöbb tanárral nincs gond, korrektek és nem érződik hogy direkt szívtanának. Velem nem nagyon fordult még elő hogy a tanuláshoz mérten teljesen irreálisan rosszul vagy jól sikerült egy-egy zh vagy vizsga.

Szabadidőd lesz a szakon, amiatt nem kell aggódni, viszont ez attól is függ éppen mennyi követelmény van.

Szóval nagyjából ennyi. Én ajánlom a szakot a nehézség ellenére. Plusz előny amit mondanak is hogy ha nem tetszik a szak innen bárhova tudsz menni mert elfogadják a tárgyakat máshol is, viszont fordítva ide már nehezebben tudsz jönni más szakról.

Ha van még kérdésed tedd fel nyugodtan :)

2023. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!