Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás (Corvin...

Nemzetközi gazdálkodás (Corvinuson) vagy jogi pálya lehetne jobb?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok és ebből a kettőből lesz azt hiszem a befutó. Na de melyik legyen? A döntést nyilván én fogom meghozni (na meg a suli :D), viszont szívesen hallgatnék véleményeket, tapasztalatok, érveket a szakok mellett/ellen.

2022. okt. 30. 18:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Esetleg a pszichológia is szóba kerülhet, az nagyon érdekel, viszont kérdéses a megélhetés úgy gondolom.
2022. okt. 30. 18:56
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Nemzetközi gazdálkodás. A pszichilógiából vagy a jogból nem nagyon lehet normálisan megélni, mivel túlképzés van belőlük.
2022. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
NG.
2022. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A nemzetközi gazdálkodástól annyiban tartok, hogy az nem egy konkrét szakma, így kicsit jelenleg olyan érzésem van mintha nem egy kézzel fogható végzettséget kapnék.
2022. okt. 30. 20:53
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
NG=külkeres. Ahhoz is érteni kell. Ezzel az erővel a pszichológia sem konkrét szakma:)
2022. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Annyi a jogász, mint csillag a nyári égbolton.
2022. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
NG-vel közgazdász leszel, tehát lesz konkrét szakmád. Ne kevert össze a nemzetközi tanulmányokkal.
2022. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%

Túl sok kézzelfogható dolgot nem tanulsz ng-n (elvegeztem). Az kb. egy gazdmen és két idegennyelv.


Az döntsön, ami érdekel. Most jogot tanulok, sokkal kézzelfoghatóbb és hiába van annyi jogász mint égen a csillag, ha van nyelvtudásod és eszed, simán el tudsz helyezkedni.


Azonban egyik szak sem annyira kézzelfogható, mint egy orvosi például. Nem fogsz diploma után berepülni egy helyre, hanem érdeklődési teruletedtol függően keresel valami gyakornoki helyet és elmelyulsz egy területen. Fogom kapni a lepontozast, de ezek a business alapszakok, mint az NG semmilyen olyan tudást nem adnak, amit egy értelmes ember (aki mondjuk olvas gazdasagi cikkeket is) a munkahelyén 2 hónap alatt ne szedne magára.

2022. nov. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
#8 el tudsz vele helyezkedni, csak a kérdés az hogy hol és milyen fizetésért.
2022. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Elején kifejezetten szarul fizet a jog, de ebben senki nem is kételkedett. De szakvizsga után (ha van eszed és beszélsz nyelveket) határ a csillagos ég (persze, ha nem az a célod, hogy önkormányzatnál dolgozz).
2022. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Gazdálkodás és menedzsment, meg nemzetközi gazdálkodás.Bme,Elte-gtk,Corvinus, vagy BGE?

Ezen a két gazdasági szakon gondolkozom jelentkezést illetően mint alapképzés, de nem igazán tudom eldönteni melyik a legjobb. Elte-n voltam nyiltnapon és tetszett is, de azért ott van a "tudat" hogy az Elte a klasszikus tudományokban erős, aztán ott a corvinus, ahol...

Alkalmazott közgazdaságtan, politikatudomány vagy nemzetközi gazdálkodás másoddiplomának?

Sziasztok! Elvégeztem jelesre a BME VIK mérnökinfo-t, de nagyon nem szeretem a mérnöki dolgokat és nem is érdekelnek, gyűlölöm amit tanulnom kellett és eléggé kiégtem benne. A szoftverfejlesztés még talán elmegy, de egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy egész nap...

Szerintetek a gazdálkodás és menedzsment jó szak?

Megéri? Szerintetek fentebb mennek rajta a ponthatárok? Mindig sokan adják be erre a szakra. Corvinus érdekel leginkább. Tavaly 451 volt a ponthatár. Most 450 helyet hirdettek meg, tavaly ez 500 volt, de a statisztika alapján még 200-at se vettek fel, miért van ez?

Pénzügy és számvitel vagy gazdálkodási és menedzsment?

Tudom, hogy kismillió hasonló kérdés van, sokat el is olvastam, de egyiknél sem találtam kielégítő választ. Egyelőre a Felvin a gazdálkodási és menedzsmentet jelöltem meg, de egy kicsit elbizonytalanodtam, mert nagyon sok embertől hallottam, hogy szintúgy erre a...

ELTE vagy Corvinus?

Most felvételizek majd, első helyen nemzetközi gazdálkodást szeretnék megjelölni, másodikként a nemzetközi tanulmányokat (alapszakok, és az angolon gondolkozom mindkét esetben). Az elte és a corvinus között gondolkozom, hogy melyiket lenne érdemesebb...

Corvinuson pénzügy-számvitel vagy gazdálkodási és menedzsment?

Idén felvételizek újra a Corvinusra, és nem tudom, hogy melyik szakot jelöljem elsőnek. Jelenleg egy másik egyetem gazdálkodási és menedzsment szakán tanulok. Azért vagyok tanácstalan, mert az első féléves tárgyak közül a számvitel és a matek voltak a kedvenceim, és...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!