Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás (Corvin...

Nemzetközi gazdálkodás (Corvinuson) vagy jogi pálya lehetne jobb?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok és ebből a kettőből lesz azt hiszem a befutó. Na de melyik legyen? A döntést nyilván én fogom meghozni (na meg a suli :D), viszont szívesen hallgatnék véleményeket, tapasztalatok, érveket a szakok mellett/ellen.

2022. okt. 30. 18:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként meg tényleg az döntsön, hogy mi érdekel. Jogász diplomával simán be tudsz tölteni minden olyan munkakört, amit az NG-vel is (főleg, ha végzel utána valami kiegészítő közg. marhaságot), fordítva már kevésbé.
2022. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%
#10 hát nem tudom, amennyire én láttam utána is pár száz ezer forintokat lehet csak keresni vele (nyilván a sztárügyvédeket és a bírókat leszámítva).
2022. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

NG-vel sem lehet többet. Ott is bekerülsz egy helyre és tudás/szociális készségek alapján kerülsz magasabb pozícióba. Ha ezek nincsenek, ott sem leszel manager a második évben, hanem maradsz egy poziban.

Kb. egy kezemen meg tudom számolni azokat a szakokat, amelyek után egyenesen jó fizetésed lesz (valami IT, fogorvos és társai). Nem tudom, az összes többinél miért hiszik az emberek, hogy automatikusan jól fogsz keresni. Egyáltalán nem így van. Az meg végképp el van sunnyogva, hogy 70%-ban a soft skillek fognak számítani.

2022. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak nagyon igaza van,minden szavával egyetértek.

NG-n végeztem,egy multiban dolgozom.

2023. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszi 14-es, mondjuk jól lepontoztak :D Dehát nem ettől függ, hogy igazam van-e.
2023. jan. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!