Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha orvos szeretnék lenni,...

Ha orvos szeretnék lenni, érdemes átmenni egy biológia-kémia tagozatos osztályba ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, perpillanat egy hatosztályos speciális matematika tagozatos gimnáziumba járok Budapesten, 8.osztályos vagyok.


A matematika illetve a legtöbb tantárgy is elég jól megy.

Viszont az elmúlt közel másfél évben rájöttem, hogy engem legjobban a biológia, kémia és a fizika érdekel, illetve maga az orvosi szakma.


Szóval innen jött az ötlet, hogy érdemes lenne e újrafelvételizni és egy természettudományos tagozatra menni vagy maradjak itt és majd később válasszam fakultációknak.



2022. dec. 3. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztosan fognak érkezni különböző vélemények, de a helyedben én maradnék. A matematika nagyon jó alapokat ad bármilyen természettudományhoz, és megtanít gondolkodni (különösen középiskolai szinten még kevésbé reproduktív tanulást kíván, mint a természettudományos tárgyak). A biológiát meg a kémiát felveheted fakultációként is, és semmilyen hátrányt nem fogsz szenvedni.
2022. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a matematikai skillek a legfontosabbak ebben az életkorban, ezt told tovább. És vegyél majd fel biosz-kémia faktot.
2022. dec. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Baluba ***** válasza:
100%

+1 maradás. Volt osztálytársam, aki szintén hatosztályos emelt matekos osztályba járt, mégis jól szerepelt kémia és biológia OKTV-n, mert ő is hamar rájött, hogy orvos akar lenni. Ha koncentrálsz és tanulsz a normális órákon, felveszed a faktokat, akkor valószínűleg a legjobbak között leszel orvosin alapokat tekintve.


Azt azért későbbi olvasóknak hozzáteszem, hogy egy emelt matekos osztályban általában az alap kémia és biológia óra is magasabb szintű tud lenni, mint egy random gimnázium random osztályának elvileg pontosan ugyan azt tanító biológia és kémia órái.

2022. dec. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Maradj
2022. dec. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Matek nagyon jo
2022. dec. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Speciális matek tagozaton nincsen lehetőség fakultáció választására. Én is speciális matek osztályban végeztem, mégis jó néhány osztálytársam sikerrel felvételizett az orvosira. Megkérték az illetékes tanárokat, hogy készítsék fel őket, és ezt szívesen megtették.
2022. dec. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
Már elkéstél az írásbelire való jelentkezéséről. Így én is a maradásra voksok.
2022. dec. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6. Nem tudom melyik iskolára utalsz, de például a Deák téri evangélikusban (ahol van matek- és biológia-tagozat is) van fakultáció az utolsó két évben a tagozatosoknak is.
2022. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp vedd fel fakultációként a biológiat és a kémiát.

Egyébként nálunk a matek tagozatosoknál a matek 11.-ben faktként megy tovább, így nem kettő, hanem csak egy tantárgyat tudnak felvenni, ez iskolánként változhat.

2022. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nálunk tizenegyedikben 2 faktot ajánlják, de akár 3 at is fel lehet venni
2022. dec. 4. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!