Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha orvos szeretnék lenni,...

Ha orvos szeretnék lenni, érdemes átmenni egy biológia-kémia tagozatos osztályba ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, perpillanat egy hatosztályos speciális matematika tagozatos gimnáziumba járok Budapesten, 8.osztályos vagyok.


A matematika illetve a legtöbb tantárgy is elég jól megy.

Viszont az elmúlt közel másfél évben rájöttem, hogy engem legjobban a biológia, kémia és a fizika érdekel, illetve maga az orvosi szakma.


Szóval innen jött az ötlet, hogy érdemes lenne e újrafelvételizni és egy természettudományos tagozatra menni vagy maradjak itt és majd később válasszam fakultációknak.



2022. dec. 3. 23:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor adja magát, hogy maradj matek szakon, és majd 10-ben eldöntöd. :)


Semmiben nem szenvedsz hátrányt, ne aggódj, alap kémia-biosz oktatást így is kapsz, a lexikális tárgyak úgyse maradnak meg hosszú évekig a fejedben. Majd fakton megtanulod, frissen. Viszont a tagozatos vs sima matek oktatás ég és föld, el se lehet mondani, mennyivel jobbak a tagozatosok matekból, mint a sima osztályosok.

2022. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Szia! Maradj szerintem is. 11-ben vedd fel a biokém faktot és jó vagy. 3 faktot ugyan csak akkor tudsz felvenni, ha nem ütköznek a sávok.. Én fel tudtam venni hármat, majd 11. végén le is érettségiztem kettőből, és most végzően nem járok semmire.:DD

Hajrá neked!

2022. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!