Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4 hónap alatt biosz emelt...

4 hónap alatt biosz emelt érettségire a 0-ról fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Most jöttem rá, hogy pszichiater szeretnék lenni, de ahhoz ugye kell biosz/kémia emelt,én viszont tori fakton vagyok és soha nem tanultam bioszt, nem figyeltem orakon se meg semmi mert soha nem érdekelt. Most is csak azért kellene, mert követelmény az orvosi egyetemhez. Szerintetek van esély rá hogy sikerül, vagy engedjem el?

2022. dec. 30. 21:43
1 2 3
 11/21 NTBS ***** válasza:
54%
Nem, túl rövid az idő.
2022. dec. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
A többiek már mindent remekül leírtak, de csak bennem merült fel, hogy a kémiáról semmi szó nem esik? Sőt, az eredeti kérdésben "biosz/kémia emelt"-et írsz, ami elég pontatlan, hiszen orvosira mindkét emelt kell. Vagy a töri mellett valami fura okból kifolyólag kémia faktra is jártál, és abból nem vagy lemaradva? Nem provokatívnak szánom a kérdést, de remélem tudod, hogy nem biosz VAGY kémia, hanem biosz ÉS kémia (vagy fizika, ugyebár) emelt kell.
2022. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Én 6 hónap alatt készültem fel biológiából és kémiából.

20 év kihagyás után. Közel nulláról.


De nekem speciális tanulásmódszereim voltak (lásd: intelligencia tárgyak, kérdezés tudománya, adatbázis stb.).

2022. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Lemaradt.

Napi 10 óra, 6 hónapon keresztül.


Eredmény:

- Kémia: 94%

- Biosz: 91%

2022. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%
Sztem is esélytelen..... Hagyj ki egy évet, bár ha eddig nem tanultál bioszt.....
2022. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
32%
Meg lehetne tanulni, ha nem járnál iskolába közben, és nem lennének más tanulnivalóid. Így hogy még a többi érettségit is meg kell csinálnod szerintem nem menne. (Átmenni lehet átmész, de a % nem lesz olyan jó)
2022. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek tudatában akkor is elkezdheted, legalább írj egy jó jegyzetet addig
2022. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én részben egyetértek az előttem szólókkal (nehezítő tényező, hogy suliba jársz és nem üres éven vagy pl).. Másrészt viszont ne legyünk már nevetségesek, 700 oldalnyi A/5ös alapú tankönyvet egy orvosira készülő embernek reggelire meg kell ennie 2-2,5 hónap alatt (én itt a Mozaikosra gondolok) tele képekkel. +30 régi feladatsor (én csak az utolsó 10 évvel foglalkoztam 2019ben) Ez gyakorlatilag is kivitelezhető.. Oszd le: 70 nap alatt napi 10 oldallal megtanulod a könyveket (10,11,12), utána meg megoldasz minden nap egy feladatsort egészen az érettségi napjáig.. Ha te tudsz annyi időt szakítani a napjaidból, hogy ezt így kivitelezd, akkor egy 70-75 százalék aztmondom reális.. Ami egy jó szóbelivel 75-80 is lehet.. SAJÁT TAPASZTALAT! Tehát én mindenképp megpróbálnám a biosz !


Viszont ha kémiából sem rendelkezel semmilyen alappal, akkor azt nem is erőltetném májusban , majd csak ősszel vagy jövőre egy jó tanárral:)

2023. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17%
Azta hogy mennyire le lettem pontozva érthetetlen okokból (16-os vagyok)
2023. jan. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Gimi mellett nehezebb lesz felkészülni, ha emelett semmi mást nem csináltál akkor megoldható lenne. Egyetemen egy hét alatt tanulunk meg vizsgaidőszakban egy 7-800 oldalas könyvet.
2023. jan. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!