Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4 hónap alatt biosz emelt...

4 hónap alatt biosz emelt érettségire a 0-ról fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Most jöttem rá, hogy pszichiater szeretnék lenni, de ahhoz ugye kell biosz/kémia emelt,én viszont tori fakton vagyok és soha nem tanultam bioszt, nem figyeltem orakon se meg semmi mert soha nem érdekelt. Most is csak azért kellene, mert követelmény az orvosi egyetemhez. Szerintetek van esély rá hogy sikerül, vagy engedjem el?

2022. dec. 30. 21:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok. Annyit még hozzá szeretnék tenni (bár ez inkább az 5,6 válaszolónak szól) :az, hogy valakit nem érdekel a középiskolai biológia az nem azt jelenti, hogy ki fog bukni az orvosiról. A gimnáziumi biológia 60-70%a növénytan, állattan, etológia,ökológia. De az ökológia úgy minden mennyiségben. Sose lesz rájuk szükséged, megtanulni csak “kötelező rossz” a cél érdekében .

Az egyetlen ami kell, hogy érdekeljen és szeress, az az embertan, és értés szinten egyetem is tudni kell a sejtbiológiát és a genetikát (de ezt a kettőt az emberek java része utálja is).

Tehát orvosin a “biológiai a legfontosabb tantárgy” állítás nem állja meg helyét, ha ezt a középiskolai tankönyvekre akarjuk ráhúzni.

2023. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!