Egyetemi élet 25 évesen?

Figyelt kérdés

Érettségi után nem mentem egyetemre, dolgozni kezdtem, nem is volt tervben. 6 év alatt megismertem kicsit a világot, és most jöttem csak rá, hogy tovább szeretnék tanulni. Idén felvételizek és emelt érettségizek, szeptemberben kezdem a tanévet nappalin, ha minden jól sikerül.

Vannak bennem apró aggodalmak. Mivel kimaradt eddig az életemből az egész egyetemi élet feeling, semmiféleképp sem szeretnék kimaradni ebből, de nem tudom... Nem leszek már ehhez túl felnőtt? :D Szeretnék megismerkedni új emberekkel és bulizni, élni az életet amit 18-22 éves koromban kellett volna, de nem tettem. Át lehet ugyanúgy élni ezeket az élményeket így az átlagnál egy kicsivel idősebb gólyaként is? Nagyon bánom hogy kimaradtam ezekből az élményekből és be szeretném pótolni. Nem tudom, össze fogom-e tudni hozni a tanulás-munka-szociális élet kombót...

Tapasztalatok esetleg olyanoktól, akik szintén kicsivel idősebb fejjel ugrottak neki?



2023. jan. 23. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Hidd el, nem te leszel az egyetlen 24-25 feletti és abszolút nem maradsz ki semmiből.

Mindent ugyanúgy át lehet élni, mint 18 évesen, senki sem közösít ki ilyenek miatt. :)

Én igaz “csak” egy évet csúsztam, de van 25 feletti csoporttársam is, tökéletesen “beilleszkedett” és fel sem tűnik, hogy ő most pár évvel idősebb, mint mi. Nyilván van olyan is aki 35+ és már nem érdeklik a bulik, max néha-néha kis ebéd-nyári program, de erre ugyanúgy van példa azok közt is akik közvetlen középsuliból jöttek egyetemre.

2023. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%

Én is idősebben ugrottam neki rengeteg jó csajt ismertem meg. Már emiatt meg érte. Ja h a tanulás? Az sosem érdekelt én a közösség miatt jártam egyetemre! 25 évesen ne paarzz ilyen huylesegeken sosem késő elkezdeni!

Emelt szintű meg már nem is kell sehova!

2023. jan. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Én 25-28 között csináltam meg az alapszakot, nappalin. Bennem fel sem merült, hogy ezzel bármi gond lenne. Jó volt így.
2023. jan. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

"Emelt szintű meg már nem is kell sehova!"

Valamit nagyon benézhettél, mert csomó helyre kell.

2023. jan. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Én ugyan 18 évesen kezdtem, de a kolis szomszédom 25 volt. Ezt kb novemberben tudtam meg, mikor egy iszogatáson elmondta :D Soha nem kezelte senki másképp őt, minden buliban ott volt, mert bulizni akart. Viccelődés persze volt, hogy milyen öreg, de sosem komolyabb. Ha te nem adod elő a komoly felnőttet, aki lenézi a 18-20 éveseket, semmi gondod nem lesz.
2023. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az hogy iszol sztem nem kor kérdése.Volt matek előkédzítős tanárom még 40 évesen is járt inni a volt tanítványaival egyetemen kb 40 évesen.Annxit mondott mindig erre,higy egyszer élünk,ő kiélvezi amíg lehet.De hozzá képest még fiatal vagy.Meg nagy előnyöd is van:van állandó bevételed,így tudsz erre költeni.Diákmunkából nem mindig könnyű kihozni ezeket...
2023. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!