Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes orvosi szakra menni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 31. 04:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
5%

SOTE...aztan a tobbi.

Keress friss kutatasi eredmenyeket. Amelyik egyetemen sokat publikalnak ott legalabb van penz kutatasra es van is megfelelo legalabb kpzepkoru orvos akinek van erre ideje. Masreszt nem.mindegy mi is akarsz lenni, mifele szakosodnal stb.

Legegyszerubb ha mindenhova elmesz egy buliba :-).

Itt a gyakorin meg mashol is eleg keves olyat talalsz, aki legalabb 2-ot kiprobalt es tud tapasztalatokat irni.

En amit lattam betegkent: SOTEn jon ezer es egyfele eset, a hallgatok latnak szinte mindent. Videk: fuuu az ott EGY nagyon kulonleges eset. De ezzel nem a kepzest akarom lefikazni, csak mas az esetszam egy 2 millas varosban plusz vonzaskorzete es meg a nehez videki esetek ide kuldesevel is, mint egy videki akarmilyen jo egyetemi klinikanak es mas a felszereltseg is.

Persze ok lejet mondani hogy de atankonyv az anat ugyanaz, de ez se teljesen igaz.

Viszont PECS, Debrecen, Szeged messze elhetobb, mi t Budapest. Ha tehat szeretnel par ev nyugalmat, onallo, de nem zajos, budos egyetemi evet, akkor ne a sotera gyere Budapest miatt.

2023. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
11-es, blokkgyakorlatot csinálhatsz pesti kórházban úgy, hogy vidéki egyetemre jársz, sőt vidéki kórházban is csinálhatod SOTEsként. Szimplán jó gyakorlati helyet kell választani, de ez nincs összefüggésben az egyetem választásával.
2023. ápr. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
97%

Orvosi képzésnél van az, hogy totál mindegy hol végzed el, mindegyik ugyanolyan jó és ugyanolyan nehéz. Persze lehet, hogy az anatómia a SOTE-n nehezebb, de a kórélettan meg lehet, hogy Debrecenben nehezebb.

A SOTE-n magasabbak a ponthatárok, mert többen jelentkeznek oda (de ez színtiszta statisztika, hiszen a főváros és vonzáskörében él az ország harmada: 3 millió ember, tehát egyértelmű, hogy ide jelentkeznek a legtöbben, azaz itt lesz a legnagyobb ponthatár)

2023. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Orvos vagyok, ha újra kezdhetném Szegedre mennék, talán ott a legjobb a diákélet. Én egyébként Pécsre jártam.


Amit a 11-es ír az nettó hülyeség. A gyakori betegségek gyakoriak, a ritka betegségek ritkák. Ezt lenne fontos nagyon hamar megtanulni. Egyetem alatt amit látni és megtanulni kell azok elsősorban a gyakori betegségek, és ellátásuk mert effektíve őket fogod nap-mint nap látni. Azzal hogy egyszer láttál egy Gaucher kórt egyetem alatt pont kitörölheted a feneked praktizáló orvosként. A kevésbé ritka, ritka betegségek pedig éppen úgy megjelennek a vidéki egyetemeken is.

A vidéki klinikák felszereltsége pedig nagyon jó. Azért klinika.

2023. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
12%

12, 14

11-es voltam.

Években számolom, hogy mennyit voltam kórházakban vidéken és Bp.-en. És ez alatt lett tapasztalatom az oktatásról és arról, hogy vajon hova lenne érdemes orvosira menni. Persze én természetesen a gyakorlati részt néztem.


A kutatást nem véletlen hoztam szóba. Lehet valaki orvos, mert csak ugy es lehet valaki nagyon elkötelezett gyógyító és kutató vagy legalabbis a tudományos kutatasi eredmenyekkel haladó.

Azt nem vitatom, hogy maga az oktatas-oktatas juj barmwlyiken ugynaolyan jo (vegul is igen az anatomia anatomia a kemia kemia), de a betegseg diagnosztizalasa, es utana a gyigyitas igenis azon mulik mennyire jo a gyakorlati oktatas es ez azon mulik mekkora egy klinika betegforgalma. Persze es ezert ezt probaltam is megfogalmazni: meg kell nezni jo elore kit mi erdekel vagy hol mi porog, mert jo a tuzkozelben maradni, ha valaki abban akar jo lenni.

Es nehezen irhattam netto hulyeseget, ha kitertem arra is mennyivel elhetobn Szeged, Pecs, Debrecen stb.stb. es bocs de.tenyleg nem.lehet valaszolni arra melyikre erdemes menni, amikor senki sincs az orszagban aki elvegezte volna a sotet aztan a potet dotet stb...haha.


Kerdezo: ha pesti vagy javaslom menj videkire. Ha videki probalkozz Pesttel es egy masik.toled messzi videkivel. Mert altalaban elegge begyepesednek egy egy teruleten a nagyobb klinikak es sose art.ha egy pestire pecsen vegzett kerul vagy egy szegedire elmegy egy pesten vegzett....vagy hat ertsd jol. Meg legyel kisse a szuloktol is tavol, jot fog tenni

2023. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!