Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges egyetemen kitűnő...

Lehetséges egyetemen kitűnő lenni ?

Figyelt kérdés

Szeptemberben valószínűleg az ELTE proginfó szakán fogom folytatni tanulmányaimat.(475 pontom lett)


Igazából világéletemben kitűnő tanuló voltam és az az érettségin is mindegyik 90+ lett.(2 emelt)

Tudom, hogy ez nem egy fontos dolog kitűnőnek lenni, de ezt egyszerűen magamért csinálom, szeretek jól teljesíteni és ezt egyetemen is szeretném fenttartani.

Programozni, már 6 éve tanulok (főleg önállóan, de sulis szinten is), szóval remélem nem lesznek problémáim.


Visszatérve a kérdésre, egyetemen egy ilyen kaliberű szakon, mennyire lehetséges 5.0-ás átlagokat produkálni ? (vagy a közelit)



2023. jún. 22. 16:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, "vállni, válltoztatni"? Nem akarok beszólogatni de ez egy ilyen egyetemen színötös zseni vagyok kerdés alatt nem kicsit nevetséges :D tudomtudom, autocorrect változtatta direkt helytelenné.
2023. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
10%

"Nem akarok beszólogatni de"


Jobban is jártál volna, nem csináltál volna h.lyét magadból. A "de" előtt vesszőt teszünk.


"nem kicsit nevetséges"


Mondat végére pontot szoktunk tenni.


"tudomtudom"


Új mondatot nagy kezdőbetűvel szokás kezdeni, ez pedig szóközzel elválasztandó.


Ennyit erről, nyelvtan náci.

2023. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
28%

Én nem is mondtam hogy csak ötös kiváló vörösdiplomás tanuló leszek egyetemen 😂

Ahhoz elég durva helyesírási hiba szerintem a "válltoztatni".

Nekem amúgy tökmindegy, van diplomám meg jól élek, csak leírtam a véleményem, hogy szerintem kiválósággal példálózni okádék helyesírással kicsit vicci. Tudom, nincs olyan szó, hogy vicci...

2023. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Igen elég rossz a helyesírásom. 😅


Attól függetlenül, hogy szorgalmas vagyok, nem sokat javult.

2023. jún. 23. 10:54
 25/35 anonim ***** válasza:
12%
Nekem ez tipikusan annak az esetnek tűnik, amikor Petike a Tiszaretkes-alsói gimi nulla szintjét és elvárásait szín ötösre teljesíti és azt gondolja, hogy az egyetem is ez a kategória lesz.
2023. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
32%

Én is úgy látom hogy a kérdező egy álmodozó Pistike a Sajókápolnai gimiből aki helyesen sem tud írni de ő megváltja a világot és kitünő lesz az egyetemen... aztán az 1. félév után örülni fog ha 2,25-öt eléri az átlaga hogy ne csapják ki.


A válaszokat illetően pedig nagyon hasznos tanácsok érkeztek az egyetem közelében sem járt szakértőktől akik szerint semmit nem ér egy kitüntetéses diploma, de még a diploma is időpazarlás, sőt 8 általános is bőven elég csak legyen szakmai tapasztalat

KONTRA

lángelmék társasága akik természetesen doktori képzés végéig sosem kaptak 100%-nál rosszabb érdemjegyet és olyan tehetségesek hogy kezdőként egyből vezetői bérről indultak


Hasznos és tanulságos eszmecsere volt még ez is xD

2023. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Mind így kezdtük az egyetemet, hogy na majd tanulunk és mindenhova bejárunk meg 7kor kelünk a hétfő 8as órához, elvégre nem lehet olyan nehéz, közepsuliban is korán keltünk. 5öst szerezni is menni fog, ha az ember igazán szorgalmas, és persze biztosan megéri az, elvégre ezt tanította nekünk mindenki, hogy az ötös jó, a kettes béna.


Kérdező, jelentkezz be mondjuk október közepén, majd látjuk hogyan alakult a terved a valós egyetemi élet mellet :D

2023. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
77%

Akik itt Pistikéznek az megvan, hogy az érettségi központi feladatsor? Még ha "otthon" is javítják, 475 pontot nem a szél hordta össze.


A helyesírással lehetnek gondjai a szorgalma és értelme ellenére, ha mondjuk van valamilyen problémája. Rengeteg diszes ember van, aki zseni a szakmájában de egy levelet nem tud helyesen megírni...

2023. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
76%
Nekem megvan, hogy az érettségi központi, meg esetleg eszes gyerek, de az is megvan, hogy a gimiben ötösnek lenni meg pl emelt angolt jóra írni, ami gyakorlatilag középfok alatti szint, az semmit nem mond el arról, hogy egyetemen milyen átlagú lesz az ember. Teljesen más világ a kettő.
2023. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

"Én is úgy látom hogy a kérdező egy álmodozó Pistike a Sajókápolnai gimiből"


Én meg úgy látom, hogy te csak egy frusztrált barom vagy, aki azt lesi, mikor tud valakibe belekötni itt gyk-n, hogy ezzel élje ki a saját nyomorát és frusztráltságát.



"A válaszokat illetően pedig nagyon hasznos tanácsok érkeztek az egyetem közelében sem járt szakértőktől akik szerint semmit nem ér egy kitüntetéses diploma, de még a diploma is időpazarlás, sőt 8 általános is bőven elég csak legyen szakmai tapasztalat"



Senki egy szóval nem ment idáig, hiába próbálod a frusztráltságodból eredően idáig zülleszteni a kommunikáció színvonalát. Egy kitüntetéses diploma maximum az első munlahelyedig számíthat, ha addig semmi releváns tapasztalatot nem szereztél. Ez meg egy amerikai kutatáson alapul, nem fogom megkeresni neked, megtalálható neten, ha nagyon érdekel utána tudsz nézni. Megvizsgálták, hogy a hosszútávon a közepes tanulók sokkal többre vitték, mint a kitűnők, és sok év távlatából én is ezt látom a saját környezetemben. Egy kitűnő állandóan a könyvet bújja, semmi szociális élet, semmi gyakorlat, munkahelyen meg egy teszetosza ember lesz. Hr-esek is elmondták többször is, utána nézhetsz ezeknek is, hogy tetszik vagy sem, az, hogy hogyan adod el magad, ugyanannyit számít, mint az, hogy mennyire jó szakember vagy. Eladni pedig úgy tudod jól magad, ha nagyon jó marketinged van, jól kommunikálsz, ehhez pedig szociális élet kell, tapasztalatot szerezni, eljárni bulikba, szórakozni, programokra stb. Ha ezt csinálod, akkor viszont sose lesz kitűntetéses diplomád, max ha egy zseni vagy, ami nagyon ritka. A valóság, hogy egy munkáltatónál az előbbi tulajdonságok ugyanolyan fontosak, mint a szaktudás, szóval, ha kitüntetéses vagy, mert ebből álltál ki csak egész egyetemen, hogy reggeltől estig tanultál, akkor valszeg egy szerencsétlenség vagy a való életben, aki alig tudja eladni magát, talpraesettség semmi, és emiatt cseszheted a "tudásod", ami egyébként annyiból áll, amit egyetemen tanítanak, ami a való életben pedig kevés.

2023. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!