Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges egyetemen kitűnő...

Lehetséges egyetemen kitűnő lenni ?

Figyelt kérdés

Szeptemberben valószínűleg az ELTE proginfó szakán fogom folytatni tanulmányaimat.(475 pontom lett)


Igazából világéletemben kitűnő tanuló voltam és az az érettségin is mindegyik 90+ lett.(2 emelt)

Tudom, hogy ez nem egy fontos dolog kitűnőnek lenni, de ezt egyszerűen magamért csinálom, szeretek jól teljesíteni és ezt egyetemen is szeretném fenttartani.

Programozni, már 6 éve tanulok (főleg önállóan, de sulis szinten is), szóval remélem nem lesznek problémáim.


Visszatérve a kérdésre, egyetemen egy ilyen kaliberű szakon, mennyire lehetséges 5.0-ás átlagokat produkálni ? (vagy a közelit)



2023. jún. 22. 16:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
4%

#9 MSc képzésen valóban nem olyan ritka, mert csak 2 évig kell tartani a frontot és nincsenek szórótárgyak épp ezért nagyobb érték BSc képzésen vörösdiplomát szerezni ami viszont ritka.


"Ha remekelsz záróvizsgán és szigorlaton, sok egyetemen az már kitüntetéses."


Azt nem tudom milyen alacsony színvonalú egyetemeken ez a feltétel, a normális helyeken ha nincs meg minden tárgyad elsőre akkor már ugrik a kitüntetéses minősítés. Hiába javítod később 5-re. Tehát mindennek elsőre kell sikerülnie és a legrosszabb jegyed 4 lehet, mindezt 3 és fél éven keresztül. Az hogy államvizsgán remekelsz plusz írsz egy 5-ös szakdogát és a szigorlataid 5 az "csak" kiváló, nem kitüntetéses.


"ez nagyon cuki, de még mindig előrébb van az, aki tapasztalatot gyűjt és tudományos eredményeket prezentál, ha tetszik ez neked, ha nem."


És ezt mire alapozod? Amikor kezdtünk a junior bér 2,5x-ös fizetését kapta meg a cégtől ahová ment dolgozni a vörösdiplomás ismerősöm.

2023. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
17%
Egyetem mellett 2-3 év munkával ugyanúgy mediorként indul valaki... és még csak nem is kell minden barom szabvált tökig beseggelni éveken keresztül tökéletesre.
2023. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
32%

"Azért az nagyon ritka, hogy valaki KITÜNTETÉSES oklevelet (ami kiváló feletti) érjen el"


Annyira nem ritka, hogy sok egyetemen több kitüntetéses azokott lenni, mint kiváló. Az a poén hogy kitüntetéseseknek sokszor a tanulmányi szabályzat szerint nem is feltétel hogy 4,5 feletti átlagai legyenek, csak szakdoga meg zv legyen 5ös, és 3astól rosszabb vizsgája ne legyen, meg minimum 4es átlaga. Kiváló meg 4,81-es átlagtól lehet valaki, ezt nehezebb tartani állandóan, mégha esetleg be is csúszik egy 2es vizsga az évek során, ami miatt a kitüntetéses ugrik.

2023. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
68%

Lehetséges, de nagyon ritka a 5.00 közeli diplomaátlag. Haverom ELTE kémia BSc-n 1 tárgyból lett 4-es a többiből 5-ös, szakdolgozata és záróvizsgája is 5-ös lett. Én BME vegyészmérnök BSc-t végeztem, nekem több tárgyból lett 4-esem (3-4 gazdaságis és 4-5 szaktárgyból), minden másból 5-ös lettem, szigorlatom, szakdolgozatom és záróvizsgám is 5-ös lett, így a diplomaátlagom 4,9 feletti lett. Szeretek tanulni ezért szinte mindent megtanultam tökéletesre.


A kitüntetése oklevél feltétele minden egyetemen más. Nálunk a BME-n az volt, hogy 4.00 feletti tanulmányi átlag, 0 db 2-es, 5-ös szakdolgozat, 5-ös szigorlat és 5-ös záróvizsga. Körülbelül 70-en végeztünk és hárman kaptunk kitüntetéses oklevelet.


MSc-n sokkal egyszerűbb volt jobb jegyeket szerezni, ott gyakori volt a 4,7 feletti diplomaátlag.

2023. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
89%

Lehet persze, de szerintem ahhoz már tényleg koponyának kell lenni. Én röhögve voltam kitűnő, aztán elmentem egy osztatlan szakra és már első félévben realizáltam, hogy a szín ötösért az én képességeim és életvitelem nem elég.


Első körben azokra a tárgyakra koncentrálnék, amik beleszámítanak a diplomajegybe (hiszen a többinek a neptunon kívül sehol nincs lenyomata, gondolom te is szereted a kézzel fogható teljesítményt), utána pedig ami a csövön kifér.


Sajnos biztos lesz olyan tárgyad is, ahol nem lesz normálisan leadva az anyag, vagy olyan lesz kérdezve, ami "dehát benne van az ajánlott szakirodalomban" stb. szóval lesznek köcsög vizsgák, oda meg sokszor több szerencse kell mint tudás.

2023. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésre a válasz az, hogy igen, lehetséges. De csak megerősíteni tudom a korábban írt válaszokat… nem éri meg erre gyúrni, mert olyan áldozatokat kell hoznod érte mind szakmailag, mind magánéletben, amit soha semmi nem fog kompenzálni, és átverve fogod magad érezni.
2023. jún. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
8%

"De csak megerősíteni tudom a korábban írt válaszokat… nem éri meg erre gyúrni, mert olyan áldozatokat kell hoznod érte mind szakmailag, mind magánéletben, amit soha semmi nem fog kompenzálni, és átverve fogod magad érezni."


Nem mindenkinek. A hozzám született valódi géniuszok különösebb erőfeszítés nélkül megszerzik. Se lemondással nem járt se áldozatot nem kellett hoznom érte. Egy tehetséges ember anélkül is eléri hogy külön fókuszálna rá.


Én például programozó matematikus BSc-n értem el kitüntetéses oklevelet majd részecskefizikus MSc szintén kitüntetéses oklevél a PhD végzettségem pedig summa cum lauda minősítésű.


Azzal nem értek egyet hogy nem kompenzálódik, habár komoly nemzetközi publikációim születtek a képzés során és 3 éves oktatói valamint kutatói tapasztalatot szereztem ameddig elvégeztem a doktori képzést, ezt követően a versenyszférában az akkora kezdőbér többszöröséért tudtam elhelyezkedni mellette pedig tanácsadói munkát végeztem és társszerzőként / másodlagos szerzőként folyamatosan részt vettem magas díjszabású kutatásokban, így a fizetésem már pályakezdőként meghaladta azoknak a senioroknak a fizetését akik mindössze 1 helyen dolgoztak és nem töltöttek be vezető pozíciót.

2023. jún. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Azért majd megpróbálom elérni ezt a célt, legalább ha nem sikerül, nem lesz mit vesztenem.


Persze, ha ez a káromra fog vállni, fogok rajta válltoztatni, de ez még később dől el.

2023. jún. 23. 01:31
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

"Én például programozó matematikus BSc-n értem el kitüntetéses oklevelet majd részecskefizikus MSc szintén kitüntetéses oklevél a PhD végzettségem pedig summa cum lauda minősítésű."


Jól van Befektetőcsávó, hiába regelsz újra a tiltásaid után új kamu accokkal, mindenki tudja, hogy te vagy az. Ez a beteges szintű trollkodás a nap 24 órájában pedig már komoly bajokra utal. Ha valami gond van belül, érdemes egy szakembert felkeresned a saját érdekedben. Ez nem normális, hogy valaki itt éli ki magát fél oldalas trollkogásokat gépelve, ahelyett, hogy valami értelmeset csinálna.


"Azért majd megpróbálom elérni ezt a célt, legalább ha nem sikerül, nem lesz mit vesztenem."


Kérdező, tényleg jó szándékból és jót írt mindenki. Nekem anno volt évfolyamtársam 96%-os emelt matek érettségivel ment a BME mérnökinfóra, kb hasonló színvonal, mint az ELTE. Ott kezdődött, hogy matekból kapásból elhasalt az első félévben, és végül 5 év alatt végezte el a 3,5 éves szakot. Szóval a gimis kitűnő az sajnos egy vicc. Egy komolyabb egyetemen kb minden gimis tárgy összeadva jelent egy egyetemi tantárgyat anyagmennyiségben. Nyilván vannak könnyebbek is és nehezebbek is. Van, hogy te úgy érzed, 100%-ban megtanultál mindent, a tanár meg kérdez egy olyat vizsgán, amivel sehol sem találkoztál a szövegben, amikor tanultad. Én azt mondom, próbáld meg nyugodtan, ha neked ez örömet okoz, első félévbe úgyis kiderül hogy megy, kb. ezután szokott a lelkesedés apadni, és rájössz, hogy mindenből a minimum kötelezőt hozod és kész. Egy sima jó átlagot tartani, amit még nem megerőltető és idegőrlő, meg majd a zv-kre gyúrni és egy jó szakdoga. Egyébként valóban senki se nézi, hogy kitüntetéses-e egy diploma vagy sem. Tényleg sokkal többet ér egy olyan éppenhogy 4-es diploma, ami mellett egyetem alatt részmunkaidőben gyakornokoskodtál. Tudod, aki kitüntetéses, az a könyvet bújja csak szinte. Semmi szociális élet, ezáltal szinte semmi kapcsolatépítés, kommunikációs készségek se fejlődnek, és való életbeni tapasztalatot sem tud szerezni, mert állandóan tanul. Szépen mutat egy önéletrajzban, ezen túl viszont semmi jelentősége.

2023. jún. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
BSc kémián 4. félévemben 4,6 volt az átlagom, ha kicsit jobban oda teszem magam, lehetett volna kitűnő a félév.
2023. jún. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!