Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges egyetemen kitűnő...

Lehetséges egyetemen kitűnő lenni ?

Figyelt kérdés

Szeptemberben valószínűleg az ELTE proginfó szakán fogom folytatni tanulmányaimat.(475 pontom lett)


Igazából világéletemben kitűnő tanuló voltam és az az érettségin is mindegyik 90+ lett.(2 emelt)

Tudom, hogy ez nem egy fontos dolog kitűnőnek lenni, de ezt egyszerűen magamért csinálom, szeretek jól teljesíteni és ezt egyetemen is szeretném fenttartani.

Programozni, már 6 éve tanulok (főleg önállóan, de sulis szinten is), szóval remélem nem lesznek problémáim.


Visszatérve a kérdésre, egyetemen egy ilyen kaliberű szakon, mennyire lehetséges 5.0-ás átlagokat produkálni ? (vagy a közelit)



2023. jún. 22. 16:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem teljesen rendben van, ha szeretne otos lenni mindenbol. Meg jo, hogy leirta, hogy proginfora keszul. Igy nem is ertem, hogy keverheti valaki mondjuk ide az emelt angolt, hogy mennyire konnyu. Az remelem megvan, hogy proginfora matek es info vagy fizika vagy szakmai targy kell. A magas pontszamabol kis logikaval sejtheto, hogy ezekbol tett 2 emeltet.

Kb. barmi lehetseges, nem kell elvenni a kedvet ettol. Az is lehet, hogy tenyleg megcsinalja. Szerintem nem annyira a kepessegeken mulik a kitunoseg az egyetemen, inkabb azon, hogy mennyire tanul okosan az ember, milyen a szorgalma, kitartasa, hogy keszul a vizsgakra, megvannak-e korabbi feladatsorok ilyesmi. Es persze neha szerencsen is, de az elobb felsorolt dolgokkal tud az ember javitani az eselyein. Meg mindig sokkal jobb, mintha ugy allna hozza, hogy csak legyen meg minden targyam 2-essel, a tobbi nem szamit. Na ok csusznak ossze vissza. Nyomja meg az elso evet, es meglatja, hogy mire eleg, es majd levonja a kovetkezteteseket magara vonatkozoan. De azert elore ne irjuk mar le.

2023. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem ez tipikusan annak az esetnek tűnik, amikor Petike a Tiszaretkes-alsói gimi nulla szintjét és elvárásait szín ötösre teljesíti és azt gondolja, hogy az egyetem is ez a kategória lesz."


Nekem meg te vagy az a típus, aki egy egybites funkcionális analfabéta, aki annyit sem bír megérteni, hogy mindegy milyen szintű gimit végez, ugyanazt a KÖZPONTI érettségit írja, amit az is, aki az ország legjobb gimijèt végezte. Egy központit pesig hiába a saját tanára javítja, senki se fog a 0 pontra 10 pontot adni neki.

2023. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
86%

Leírtad ugyanazt mégegyszer, okoska. Köszönjük. Már válaszoltam rá, nem ment át, megteszem még egyszer:

Tudom, hogy az érettségi központi, de az egyetem kvára más mint a gimi ÉS az érettségi.


Ezért írtam, hogy térjünk rá vissza októberben, amikor az egyetemi életben látja már, hogy boldogul. Mert abból, hogy ötös lett neki a (KÖZPONTI!!) érettségi, semmi nem derül ki arról, hogy egyetemen is jól meg fogja állni a helyét.

2023. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

33/29 (? gondolom) 28-as az én vagyok nem a 32-es.


A gimi meg az érettségi nyilván nem egy egyetemi szint, de aki képes egy egyetemet 4,5 felett vinni, annak ilyen eredményei vannak, meg annak is, aki csak 3,5 felett képes rá. Nyilván mivel még a kérdező nem volt egyetemen, meg nem is ISMERJÜK, így senki nem mondja meg, hogy ő melyik kategória.


Ettől még nem kell abból kiindulni, hogy egy szerencsés hülyegyerek. A kérdés az volt, hogy lehetséges, ami igaz, de nyilván nem mindenkinek minden áron. A többi rajta múlik, hogy erre képes-e, mennyire fontos neki, vagy mit hajlandó beáldozni érte. Van aki bármit és úgy se jön neki össze (pedig előtte az ország gimijében volt kitűnő), van aki meg mellette élni tudja a kis életét és egy sehonnani határszéli gimiből jött és szín ötös az egyetemen is. Ismerek mindkettőre példát egyébként.

2023. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
77%
Nekem mérnöki karon 4.93 lett a diplomajegyem. A legelső félévben lett a mechanika 3 (életem egyetlen hármasa), valamint volt egy két szabvál, ahol mindegy mit adtál le, beírtak egy négyest és csókolom. Azok miatt borzasztó rosszul éreztem magam. Habár nem vörösdiploma, de hallgatói nívódíjat azt kaptam.
2023. jún. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!