Szerintetek olyan 23-24 évesen, van még értelme bele kezdeni egy állatorvosi egyetembe?

Figyelt kérdés

Amiatt is kérdezem mert egyenlőre zavarosak a dolgaim, jelenleg passziváltattam, azon a szakon amin vagyok. 2 évet elvégeztem a gépészmérnökin, viszont mély depresszió kétségbeesés stb volt az utóbbi időszakom.



Mostanában már egyre inkább jövök ki belőle és kezdek vissza találni, azokhoz a dolgokhoz amiket szeretek. Ez pedig a kutyákkal való foglalkozás, ápolás stb, tehát a gondozásuk.



Emiatt gondolkodtam elsőként, most egy ezzel kapcsolatos tanfolyamon, azután ott szeretnék dolgozni 2 évet és utána gondoltam, hogy megpróbálkoznék az állatorvosival.



20 éves vagyok most, érettségizni bioszból emeltem érettségiztem az elég jól sikerült, a kémiát viszont bizonytalanság, lustaság és ugye a változtatás miatt nem csináltam meg.


Így, ezzel az összképpel, mit gondoltok 24 évesen lenne értelme, bele kezdeni, vagy az már túl késő?



dec. 17. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Állatorvos nem csak kutyákkal foglalkozik. Szereted a többi állatot is? Tudnál velük megfelelően bánni?
dec. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolják a fiatalok hogy egyetem után véget ér az élet és már csak a halál vár? :D


Hogy a viharba ne lenne értelme? 24 évesen még nagyon fiatal lesz előtted az élet. 30 vagy 40 évesen sem késő átképezni magad.


Ne hülyéskedj már, kihagynád azt a dolgot amit igazán szeretsz, csak mert 24 évesen "túl öreg lennél hozzá"? S inkább ezzel a tudattal élnél egész életedben? Tudod nagyon nem mindegy ám mivel foglalkozik az ember abban a bő 50 évében. Valami olyannal ami érdekli és szereti vagy olyannal ami untatja és utálja.

dec. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
hat kerdezo ez a latasmod meg ugy 100 eve meg is allta a helyet. azota szerencsere mar valtozott a vilag, illetve folyamatosan valtozik iszonyat milyen sebeseggel. nem leszel elkesve az egvilagon semmivel se nyugi. vigyazz magadra jobbulast
dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló, nem maga a szak miatt lettem depressziós, főként magánéleti gondok voltak, amik közre játszottak. Most kezdtem el változtatni a dolgaimon, egyébként valakinek a “mezei” gépészmérnöki szak nehezebb mint az orvosi, de erről nem akarok vitatkozni.


Bele fogok nézni a tanrendbe is, viszont leírtam azt is, hogy nem azonnal hanem előtte a gondozóit céloznám meg és közben, ha kialakulnak a dolgok. Bár nem volt túl bíztató, de legalább valaki az árnyoldalát is leírta.


A többi válaszolónak köszönöm a pozitív kommentjeit.


Az elsőnek pedig, elvagyok minden állattal, csak úgy konkrétan a kutyákat jobban priorizálom. Nyilván ezekben az esetekben, ez nem számítani, tehát a többi állattal is ugyan úgy foglalkoznék.


Nem mondanám, hogy jaj Cirmi gazdija, mivel Zeusz kutyuskának alul működik a veséje, ezért a macskát nem látjuk el. Csak nálam a kutyák szeretetéből indult ki az állatorvosi gondolata.


Eredetileg ez volt a fejemben, de önbizalom hiány toxikus kapcsolatok, elég egészségtelen életmód, plusz a negatív self-talk teljesen elvitt ebből az irányból.

dec. 18. 00:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, 24 évesen egyáltalán nem fogsz kilógni. Szerintem itt a gólyák átlagéletkora 21-22 év körül lehet, mert nagyon nehéz bekerülni és keveseknek sikerül elsőre. Nekem vannak 30+os évfolyamtársaim és őket se nézi ki senki a koruk miatt. Ha ezt szeretnéd csinálni akkor vágj bele.


Ja és a #3-as f@szságot beszél. A 10 félévet meghaladó képzéseknél nem 12, hanem 14 támogatott féléved van, szóval ha 4 félévet használtál el és itt nem fogsz csúszni, akkor csak 1 félévet kell kifizetned. Nyilván nem kevés a 1.5 millió, de még ha diákhitelt is kell felvenned, akkor is bőven megéri, mert az állatorvosi fizuból röhögve visszafizeted (ha pedig előtte elmész dolgozni 2 évet, akkor ennyit simán össze lehet spórolni).


Illetve ha mindenképp szeretnél előtte valamilyen tanfolyamra járni, akkor szerintem ne a gondozóit válaszd, hanem egy állatorvosi asszisztensit végezz el, az ott tanultaknak sokkal nagyobb hasznát veszed majd az egyetemen.

dec. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Simán vágj bele, ne hülyéskedj!


Huszonévesként előttünk az egész élet, de még 40-50 év közt is ugyanezt mondanám.


Szerintem az életben az egyik legfontosabb dolog, hogy azzal keressük a kenyerünket ami feltölt minket hisz ettől lesz igazán boldog és tartalmas életünk. Na meg mennyivel jobb úgy felkelni reggel, hogy megint azzal foglalkozhatsz amivel szeretsz és nem pedig úgy, hogy egy újabb nap amit túl kell élni. Az nem élet a vêleményem szerint.

dec. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Jelenleg jogi foszkon vagyok, de passzívon/munka miatt/, mire elkezdem leszek 24 éves, utána osztatlan jogászra szeretnék menni, addigra jó esetben is 26 leszek, de lehet hagyok ki évet is, mert van egy álmom, amit szeretnék teljesíteni, akkorra már 27 leszek tehát mire kezdeni fogok, de nem érdekel.
dec. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosis vagyok, de ha tudom, hogy ilyen lesz, sosem jöttem volna ide (nekem itt alakult ki a depresszióm, aminek a jó részéhez az egyetemi hangulat, oktatás is hozzájárult). A mai tapasztalatommal inkább állatorvosi asszisztens, állatkerti vagy valamilyen állattartó telepre gondozó irányba kellett volna nézelődnöm. Azoknál lehet igazán kiélni a "kutyákkal való foglalkozás, ápolás stb, tehát a gondozásuk" részt, amit írtál.
dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 miért, milyen az oktatás?
dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 8-as vagyok, de egyetértek vele, a béka segge alatt van a színvonal.. Viszont ha az anyanyelveden szeretnél tanulni, akkor sajnos nincs más választás. Járjatok el rendelőzni nyaranta, nekem az segít fenntartani a motivációt (és így legalább lesz valamennyi gyakorlatom friss diplomásként).
dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!