Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » IT szakra milyen tárgyakat...

IT szakra milyen tárgyakat gyakoroljak előre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kecskeméten a Gamf-ra Proginfó illetve informatikai mérnök foszk-ra adtam be a jelentkezésemet ahova valószínű fel is vesznek.


Ezekre a szakokra milyen matek tárgyakat nézzek át hogy legyen egy jó alapom az egyetemhez?


Sajnos eddig nem voltam erős matekból sem fizikából viszont most van ambícióm a tanulásra és a fejlődésre!


Illetve programozáson belül melyik nyelveket kezdjem el tanulni? Jelenleg a C-t tanulmányozom.


A válaszokat előre is köszönöm!!



jan. 31. 14:44
1 2
 1/16 anonim válasza:

Pedig a matek bizonyos részei fontosak lennének.

A fizika talán annyira nem, majd megtanítják amit ott elvárnak.


C? SZeretem, de ha valahol említjük, úgy néznek ránk mint az ufókra, legtöbb helyen C++-t várnak el ebben az irányban (hacsak nem mikrokontrollert vagy kernelmodulokat akarsz buzerálni), Javát (C#-ot is), vagy ma nagyob felfutó ágban van a python.

jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Függvények, halmazok, egyenletek, egyenlőtlenségek... igazából minden, ami a középsuliban volt.
jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Egy FOSZK képzésre teljesen felesleges magas szinten megtanulni bármit, ez az új OKJ, könnyű képzés, cserében viszont teljesen értéktelen, garantáltan nem fogsz munkát találni végzést követően.


Ha komolyan gondolod a karrieredet akkor pedig a matekot gyakorold minél magasabb szinten és rendes BSc képzésre menj.

jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
A hármas mellett állok. Jelenleg egy BSc-vel sem könnyű juniorként elhelyezkedni, ha nem internként kezded még a tanulmányaid alatt, és onnan vesznek át. Nem teljesen haszontalan, ha odateszed magad és a tanulmányaid alatt már kőkeményen dolgozol, de ha állás nélkül fejezed be, vagy nem vesznek át gyakornoki pozícióból, akkor nagyon jól kell teljesítened az interjúkon, nagyon komplex portfólióval, ha boldogulni akarsz.
jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
78%

Szintén egyet értek a #3 válasszal.


Még a BSc infó szakokon sincs szükség infós alapismeretekre sem. Mindent a 0-ról magyaráznak és a követemények is olyan szinte agyon vannak nerfelve már, hogy ténylég csak az bukik meg aki leszarja a tárgyait.


Nincs baj azzal, ha gyakorolsz, de bőségesen elég lesz az, ha majd a félév során egész egyszerűen figyelsz arra amit a kurzsuokon leadnak és hétről-hétre csinálod beadandóak, követed az előadás anyagot.


Halál komolyan mondom, hogy nem lehet így megbukni. BSc-n sem lehet, max mérnőkinfón vagy ha kifejezetten szeretnél.

jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sajnos bsc-re nincs elég pontom államira így foszk-ot megcsinálom és ha tetszik továbbra is akkor átmegyek alapra ahol beszámítanak minden tantárgyat.


Csak annyira megoszlóak a vélemények itt hogy kénytelen vagyok kérdezni.


Valaki azt írja emelt matek mellett is megbukik, mások meg hogy lazán átmentek úgy hogy kettessel bugdácsolták végig a közepet.


Más karrierutat ahol lenne homeoffice lehetőség nem nagyon találtam, illetve az IT érdekel valamilyen szinten.

jan. 31. 20:12
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Kétlem, hogy egy FOSZK proginfón nehéz lenne a matek. Ezeknek pont az a lényege, hogy a tudományos/elméleti/matematikai hátteret, ami a BSc-ben megvan kiveszik, és "kódolókat" képeznek.
jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A FOSZK-nak itt pont az a lényege, hogy nincs matek.


"Még a BSc infó szakokon sincs szükség infós alapismeretekre sem. Mindent a 0-ról magyaráznak és a követemények is olyan szinte agyon vannak nerfelve már, hogy ténylég csak az bukik meg aki leszarja a tárgyait."


Ez meg totál baromság.

Aki úgy jön ide, hogy azt se tudja mi az a bináris, annak nagy gondjai lesznek. Aki nem keni az egyenleteket szintén. Nem leszólni akarlak, de valami bohócképzőbe jártál. Igenis húzzon bele, mert sok olyan társa lesz, aki infó szakról jön és tud már programozni stb.

febr. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8

Elte proginfó bscn több szaktársam közép infóval és nulla programozási tudással minden gond nélkül lediplomázott. Leadnak mindent az alapoktól, ha nem lusta dög az ember, megy előzetes tudás nélkül is.

febr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én középmatekkal mentem anno BME-re, nem bukdácsoltam a matekos tárgyakból. Az egész szorgalom kérdése...a matek az tipikus olyan hogy csak gyakorolni kell(az a kérdés hogy mennyit), írhat valaki maxos emelt matekot is...ha nem gyakorol a ZH-ra/vizsgára ugyanúgy meg fog bukni.
febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!